...

Optimizmas – Brazilijos verslo sėkmės paslaptis

Verslas

2013.06.21

Autorius: bzn start

Temos: , .

Optimizmas – Brazilijos verslo sėkmės paslaptis

Sėkmė - tai optimistinio požiūrio į rytojų ir sunkaus bei atkaklaus darbo rezultatas. Asmeninio archyvo nuotr.

Tokiais žodžiais su „JCI Lietuva“ projekto „Verslo misija į Braziliją 2013“ komanda pradėjo kalbą Francisco Ricardo Blagevitchas, Lietuvos garbės konsulas San Paule, Brazilijoje. Malonus, energingas, iškalbus verslo atstovas sutiko pasidalyti mintimis Vilniaus oro uoste, pakeliui į Frankfurtą. Lietuvoje jis dalyvavo Pasaulio lietuvių ekonomikos forume Kaune.

„Vadinkite mane tiesiog Francisco – paprašė pašnekovas, – Esu lietuvis, nors mano pavardę dažnai sumaišo su lenkiška. Mano prosenelis buvo Blaževičius. Turiu išsamų giminės medį.“”

Brazilijoje gimęs ir augęs Francisco sėkmingai plėtoja tarptautinį verslą, jo įmonė „Asyst International“ užsiima įvairiomis IT paslaugomis.

Su F. R.Blagevitchu susitikome norėdami pristatyti JCI organizuojamą verslo misiją į Braziliją ir paprašyti pasidalyti keliomis mintimis apie verslo aplinką tolimoje šalyje, kultūrinius skirtumus ir ką rekomenduotų Lietuvos verslo atstovams prieš vykstant į šią šalį.

Nebūkite maži savo kalbėsena

„Prisiminkite vieną dalyką, – tvirtai skatino Francisco, – nebūkite maži savo kalba. Nenuvertinkite savęs. Bet koks verslas turi prasidėti nuo ko nors. Niekas negimė tobulas. Pradedi, augi, teiki kokybiškas paslaugas ir tai akcentuoji pirkėjams, partneriams. Niekam nebūsi įdomus, jei sakysite „mes maži“, „mūsų nedaug“. Reikia sakyti, kad teikiame kokybiškas paslaugas, mūsų klientai tokie ir tokie“, – patarinėjo pašnekovas.

Šiais laikais, kai informacinės technologijos auga milžinišku tempu, tampa norma, kad vieną dieną esi mažas, o kitą jau didelis. Francisco mintį puikiai iliustruoja nesena istorija, kai lietuviškos kilmės startuolis „Yplan“ gavo 12 milijonų JAV dolerių investiciją.

„Verslą pradėjau prieš dvidešimt penkerius metus, o dabar didžiuojuosi 6 000 darbuotojų“, – didžiavosi Francisco.

Būkite optimistai

Paprašytas įvardyti Lietuvos ir Brazilijos gyventojų kultūrinius skirtumus, Francisco trumpai pagalvojęs ištarė vieną žodį: „Optimizmas!“ Jo teigimu, brazilai pasižymi dideliu optimizmu ir atkakliu darbu. Lietuva turi daug geresnes sąlygas nei Brazilija: „Čia daugiau stiprių universitetų, išplėtotas internetas, tačiau Lietuvoje pasigendu optimizmo.“

„Brazilija prieš dvidešimt metų turėjo 25 % procentų nedarbą, o šiandien turime tik 5 %. Tai optimistinio požiūrio į rytojų ir sunkaus bei atkaklaus darbo rezultatas“, – su užsidegimu pasakojo Lietuvos garbės konsulas.

„Brazilai turi tokią patarlę: peilį įsikandi į dantis ir eini tiesiai, nežiūrėdamas jokių sunkumų. Taigi optimizmas yra labai svarbus sėkmės rodiklis.“

„Lietuva ir Brazilija turi dar vieną įdomų panašumą, – su šypsena sakė Francisco. – Tai šalių teritorijų forma. Tik pažiūrėkite, koks panašumas.“

Viešinkite savo darbus. Lietuva gali

„Nors Brazilija yra didelė šalis ir jos rinka viena didžiausių pasaulyje, norėčiau, kad Brazilijoje būtų daugiau tarptautinių įmonių. Lietuva galėtų atvykti su investiciniais projektais ir savo produkcija. Čia didelės galimybės,“ – teigė Francisco.

„Tikiuosi, kad mano, jūsų („JCI Lietuva“) ir kitų organizacijų pastangomis galėsime stiprinti Lietuvos ir Brazilijos verslo santykius. Tam nėra būtina kažkieno globa iš aukščiau. Svarbiausia, kad patys verslininkai norėtų. Dirbant kryptingai ir atkakliai tikslas bus pasiektas“, – užtikrintai dėstė patyręs verslininkas.

„Lietuvai labai svarbu stiprinti savo žinomumą ne tik Europoje, bet ir kitose pasaulio šalyse. Kuo labiau būsime žinomi, tuo labiau žmonės domėsis siūlomomis paslaugomis ir produkcija bei pačia šalimi“, – įsitikinęs Francisko.

Žinomumo problema Lietuvai yra nemaža. Apie tai aiškiai užsiminė pašnekovas: „Brazilijoje Lietuvos praktiškai niekas nežino. Buvo toks atvejis. Atvyko Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus atidaryti garbės konsulato. Rūpinausi, kad žinaisklaida sužinotų apie tai, pasidomėtų renginiu. Tačiau išgirsdavau klausimą: „O kas ta Lietuva?“ Buvo nemalonu, tačiau tai iššūkis, kurį turėsime įveikti. Lietuvos žinomumo skatinimas yra vienas iš mano tikslų “, – sakė garbės konsulas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.