...

Odontologijos klinika, ugdanti vaikų įpročius

Verslas

2018.05.02

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Odontologijos klinika, ugdanti vaikų įpročius

Sandra Čepulkauskienė. Asmeninio albumo nuotr.

Kaune, kur medicinos paslaugų konkurencija didžiulė, Sandra Čepulkauskienė nepabijojo įgyvendinti savo sumanymo ir, radusi galimybių išsiskirti rinkoje, įkūrė Dantų estetikos kliniką.

Nuosava laboratorija ir galimybės vaikams

Pristatydama didžiausius klinikos išskirtinumus, S. Čepulkauskienė pabrėžia, kad klinikoje galima užtikrinti aukščiausią kokybę ir taupyti pacientų laiką. „Kitaip nei dauguma odontologijos paslaugas teikiančių kabinetų ar klinikų, mes turime savo dantų protezų gamybos laboratoriją. Tai sutaupo paciento vizitų skaičių, be to, garantuojama aukščiausia kokybė“, – pabrėžia verslininkė.

S. Čepulkauskienė teigia klinikoje įgyvendinanti ir dar vieną savo viziją. Be didžiulio noro padėti žmonėms, ji suprato, kaip svarbu ne tik spręsti problemas, bet ir prisidėti prie vaikų edukacijos, kad nuo mažens būtų formuojami tinkami įpročiai, o ateityje būtų išvengta sveikatos problemų.

 

„Mūsų tikslas – kad vaikai susidarytų teigiamą nuomonę apie dantų gydytojus ar gydymo procesą ir nejaustų baimės.“

S. Čepulkauskienė.

 

„Man rūpėjo, kad galiu prisidėti prie žmonių sveikatos gerinimo, matyti jų nuoširdų dėkingumą ir motyvuoti juos rūpintis savo dantų ir burnos sveikata. Juk tai yra vartai į mūsų bendrą sveikatą! Svajonių turėti savo darbo kabinetą buvo jau tada. Dabar, be viso to, stengiamės prisidėti ir prie vaikų edukacijos. Mes ne pirmieji vykdome panašią iniciatyvą, bet turbūt bene vieninteliai, leidžiantys vaikams viską išbandyti praktiškai. Kviečiame apsilankyti ikimokyklinio amžiaus grupes ir pradinukus, supažindiname su odontologijos klinika ir net dantų protezų gamybos laboratorija, kas vaikams atrodo kažkas nerealaus. Jie viską gali paliesti, paimti, apžiūrėti. Mūsų tikslas – kad vaikai susidarytų teigiamą nuomonę apie dantų gydytojus ar gydymo procesą ir nejaustų baimės. Visi vaikučiai smalsūs, patys daug išmano, o jei dar gali viską išbandyti praktiškai, tai nepamirštami įspūdžiai garantuoti“, – šypsosi moteris.

Daug bendrauja su klientais

S. Čepulkauskienė pastebi, kad konkurencinė aplinka iš tiesų įtempta, tačiau kitus medikus pašnekovė linkusi vadinti labiau kolegomis nei konkurentais, mat medicina yra sritis, kurioje bendradarbiavimas turėtų būti kur kas svarbesnis už varžytuves.

„Kaune konkurencija yra didžiulė, tad pacientai gali laisvai rinktis, bet man kiti yra kolegos. Juk visi susitinkame kongresuose, pristatome savo praktinius darbus. Pagaliau būna situacijų, kai tenka pacientui su specifine problema rekomenduoti apsilankyti pas kitą profesionalą, galbūt geriau išmanantį tą sritį“, – atvirauja pašnekovė.

Vis dėlto, norint išlikti ir įgyti klientų pasitikėjimą, būtina imtis tam tikrų veiksmų. „Mes patys komunikacijai su vartotojais skiriame daug dėmesio – aktyviai reiškiamės socialiniuose tinkluose, bendraujame su pacientais jiems patogiausiu būdu. Naujienas ir aktualią informaciją publikuojame savo naujai sukurtoje interneto svetainėje“, – teigia S. Čepulkauskienė.

Prireikė investicijų

Moteris pasakoja, kad verslo pradžioje, norint įkurti odontologijos kabinetą, reikia nemažų investicijų, o pinigų verslo pradžiai, ko gero, trūksta daugeliui verslininkų, todėl svarbu žinoti visas galimybes.

„Odontologijos klinikai įrengti didžiąją dalį lėšų gavome iš kredito unijos pasiėmę lengvatinę „Verslumo skatinimo fondo 2014–2020“ paskolą, finansuojamą iš Europos socialinio fondo. Tai leido mums greičiau startuoti. Ilgai ir labai atsakingai domėjomės įvairiomis finansavimo galimybėmis. Daugeliu atvejų būdavo reikalingas nemažas įnašas arba didelės vertės užstatas. Visgi mums idealiausiai tiko UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojama paskola jaunam verslui. Tad, sėkmingai paruošę visus dokumentus, kredito unijai pateikėme paraišką ir šį pavasarį palankesnėmis sąlygomis nei rinkoje gavome iki 25 tūkst. eurų paskolą“, – atskleidžia moteris.

Dirba drauge su vyru

Odontologijos klinika – S. Čepulkauskienės svajonė, tačiau komandinis verslas drauge su vyru, dantų techniku Karoliu.

„Abu esame odontologijos srities specialistai, tad idėją dirbti komandoje brandinome jau seniai, o dabar džiaugiamės galėdami dirbti drauge. Tikiu, kad pirmieji keleri metai nebus lengvi, reikės nemažo įdirbio, norint pelnyti pacientų pasitikėjimą. Bet turime idėjų ir judame pirmyn. O dėl jausmų, kurie ir dabar yra, tai pirmiausia atsakomybė prieš pacientus, darbuotojus ir net save“, – pasakoja moteris.

Vis dėlto pašnekovė atskleidžia, kad dirbti komandoje su vyru nėra paprasta, nes būtina gebėti atriboti darbą nuo namų. „Ko gero, sunkiausia yra net ir išėjus iš darbo apie jį negalvoti, atsiriboti. Šimtu procentų to padaryti nepavyksta. Bet šeimoje esame sutarę, kad namie apie darbus nekalbame. Auginame du ikimokyklinio amžiaus berniukus, todėl būdami kartu stengiamės savo dėmesį ir bendravimą skirti mažiesiems“, – teigia pašnekovė.

Pradedantiesiems linki kokybės

S. Čepulkauskienė pastebi, kad patenkinti klientai yra pats didžiausias verslo variklis ir motyvuojanti jėga, varanti pirmyn. Tačiau, jos teigimu, viso to nebūtų be kokybiškos paslaugos, todėl ir visiems pradedantiesiems pašnekovė linki visų pirma atsigręžti į kokybę.

„Mūsų klinikos sėkmė yra aukščiausios kokybės paslaugos ir tikrai profesionaliai dirbantys specialistai. Labiausiai motyvuoja ir skatina tobulėti. Visuomet atkreipiu dėmesį į kokybę. Nesvarbu, ar į daikto, maisto produkto ar paslaugų, bet tai turi būti atlikta kokybiškai. Kokybė darbe – vienas pamatinių sėkmingo verslo punktų. Be to, svarbu nebijoti ieškoti naujų pažinčių, suburti gerą komandą, kurioje visi vykdytų savo funkcijas, darytų tai, ką geriausiai sugeba. Vadovaujamės tokiais principais ir galime patikinti, kad ši strategija veikia“, – pabrėžia moteris.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.