...

Nuosava veikla – geriausias vaistas!

Verslas

2013.01.23

Autorius: Dario Malinowski

Temos: .

Nuosava veikla – geriausias vaistas!

„Orientalijos“ įkūrėja Irina Brazinskienė asmeninio albumo nuotr.

Kai tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta tau padeda įgyvendinti šį troškimą. Šie gerai visiems žinomi žodžiai, išgarsėję Paulo Coelho dėka, puikiai tinka apibūdinti vilnietės Irinos Barzinskienės verslo istorijai. Nuo vaikystės šokiams atsidavusi moteris ryžosi mesti gerai mokamą darbą ir nerti į nuosavo verslo platybes. Taip prieš dešimtmetį sostinėje atsirado rytietiškų šokių studija „Orientalija“, viena pirmųjų, besiverčiančių panašia veikla visoje Lietuvoje.

Studijoje, esančioje Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės patalpose, ramu ir jauku. „Neseniai pasibaigė dvyliktos valandos repeticija“, – paaiškina I. Barzinskienė ir pakviečia malonaus pokalbio. Šokis veiklią moterį lydėjo nuo mažens. Vaikystėje pašnekovė lankė net keletą šokių būrelių (tautinių, ritminių, Lotynų Amerikos – aut. past.), vėliau net penkerius metus užsiiminėjo lengvąja atletika, kūno rengyba.

Pilvo šokis, kuris ilgainiui tapo ponios Irinos pragyvenimo šaltiniu, užkabino viešint Libane. Gyvendama šioje egzotiškoje šalyje būsima „Orientalijos“ įkūrėja tiesiog pametė galvą dėl nematyto šokio ir žinias apie jį stiprino visą laisvą laiką. Lygiagrečiai lankydama net keleto lygių užsiėmimus vilnietė įveikė 5 mokymosi pakopas ir grįžo į Vilnių dalytis žiniomis su kitomis moterimis.

Rytietiškų šokių studijos pradžia – keliskart per savaitę vykstantys užsiėmimai viename sostinės sporto klubų. Jų lankomumas netrukus gerokai viršijo lūkesčius.

„Klubo patalpos tapo per mažos vis gausėjančio pilvo šokio mėgėjų būrelio poreikiams. Kartu su merginomis nusprendėme užsiimti tinkamesnės vietos paieška“, – dalijasi prisiminimais apie veiklos pradžią I. Barzinskienė. 2005 m. studija persikelė į Vilniaus centrinės universalinės parduotuvės apatinį aukštą ir čia iki šiol tęsia veiklą.

Nuosavą veiklą plėtojanti vilnietė neslepia, kad studijos atidarymas naujose patalpose šiek tiek užtruko. Tam, pasak „Orientalijos“ įkūrėjos, turėjo įtakos ne tik užsitęsusi tinkamų patalpų paieška, bet ir sprendimas žengti nuosavo verslo link. „Studijos atidarymą lydėjo ilgas dvejonių laikotarpis. Buvo be galo sunku mesti darbą sėkmingai veikiančioje IT įmonėje ir nerti į nežinomybę. Vis dėlto įsiklausiau į save, į širdies balsą ir žengiau žingsnį, kurio ilgai dauguma nesuprato ir kritikavo“, – atvirauja verslininkė.

Pasak I. Barzinskienės, atidaryti šokių studiją nebuvo sunku. Veiklos pradžią palengvino neužpildyta niša („Orientalija“ yra viena pirmųjų rytietiškų šokių studijų Lietuvoje – aut. past.) ir atsidavusi komanda. Jos branduolį sudarė mokinės, kurios ilgainiui tapo instruktorėmis, dirbančiomis studijoje. Dar vienu svarbiu sėkmės aspektu, pasak studijos direktorės, tapo protingas elgesys su pinigais. Visos investicijos, kurių pareikalavo veiklos pradžia, buvo iš asmeninių I. Barzinskienės lėšų.

Šiuo metu studiją lanko apie šimtas moterų, norinčių ne tik išmokti pilvo šokio pagrindų, bet ir sustiprinti žinias apie šį egzotišką plastiškų rankų, lengvų, minkštų judesių ir siūbuojančių klubų derinį. Lankančiųjų amžiaus vidurkis – 30–40 m.

Pasak pašnekovės, daugumą studijos klienčių sudaro moterys, kurios pilvo šokio repeticijas „Orientalijoje“ lanko jau kelerius metus. Tarp jų pasitaiko ir motinų, kurios savo aistra rytietiškiems šokiams dalijasi su dukromis.

Pilvo šokį propaguojanti moteris neslepia, kad į šią vieną Rytų kultūros apraiškų vis dar žiūrima su panieka ir pasipiktinimu. „Deja, daugelis žmonių, nuolat bandančių apkaltinti mus nepadoria veikla, nesupranta, kad rytietiškas šokis yra ne tik menas, bet ir sveikata, grožis. Jis padeda išlaisvinti kūno grakštumą ir grožį, moteriai duotą pačios gamtos, neatsižvelgiant į jos amžių ir fizinį pasirengimą“, – pastebi „Orientalijos“ įkūrėja. Moteris tiki, kad pilvo šokis puikiai tinka moterims, norinčioms pajusti kūrybos laisvę ir ieškančioms naujų saviraiškos galimybių.

Dešimtmetį gyvuojanti studija – viena didžiausių rytietiškų šokių mokyklų Lietuvoje. Šokių pamokoms vadovauja mokytojos profesionalės, nuolat tobulinančios žinias tarptautinio lygio seminaruose bei kursuose. Be to, jos yra laimėjusios prizines vietas tarptautiniuose rytietiškų šokių konkursuose ir nuolat dalyvauja pasirodymuose Lietuvoje bei užsienyje.

Darbuotojų žinioms I. Barzinskienė skiria ypač daug dėmesio. Atsidavusi šokiams vilnietė, įgijusi net tris aukštuosius išsilavinimus, teigia, kad be nuolatinių investicijų į žinias dinamiška studijos plėtra būtų neįmanoma. „Norint tapti savo srities lyderiais reikia visada laikyti ranką ant pulso, mokytis ir tobulėti. Be nuolatinio progreso neįsivaizdojama bet kokios veiklos sėkmė, nesvarbu, ar tai būtų šokiai, ar kita meninė veikla, ar verslas“, – pabrėžia rytietiškų šokių studijos įkūrėja.

Norą plėstis į kitus Lietuvos miestus neketina (I. Barzinskienė ne tik vadovauja savo šokių studijai, bet ir iki šiol dirba joje mokytoja – aut. past.), moteris įsitikinusi, kad nuosava veikla yra geriausias vaistas nuo visų gyvenimo negandų. Verslininkės teigimu, nuosavos veiklos plėtojimas leidžia ne tik lanksčiau ir laisviau disponuoti savo laiku, bet ir suteikia galimybę auginti asmenybę, tobulėti.

„Nuėjusi kelią nuo idėjos subrandinimo iki jos įgyvendinimo galiu pasakyti viena: netgi pačios didžiausios abejonės išnyksta, kai pamatai, kad savo veikla nuspalvini ne tik savo, bet ir aplinkinių gyvenimus. Tad linkiu nepristigti drąsos ir pasitikėjimo savo jėgomis, o nuosavos veiklos, kuriai, tikiuosi, pasiryšite, teikiami malonumai atpirks viską su kaupu“, – I. Barzinskienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.