...

Nuo darbo vestuvių pokyliuose JAV iki nuosavo verslo

Verslas

2014.01.30

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

Nuo darbo vestuvių pokyliuose JAV iki nuosavo verslo

Nuotraukoje išteku.lt įkūrėjos Rita Alksnienė ir Goda Prapuolenytė-Leonavičienė Editos Grėbliūnaitės nuotr.

Vestuvių verslas įdomus ir pelningas, o ypač šiltuoju metų sezonu. Tuo laikotarpiu vestuvių planuotojai vos spėja suktis. Visai kitokiomis tendencijomis įsitikino vestuvinių idėjų portalo www.isteku.lt įkūrėjos Rita Alksnienė (36 m.) ir Goda Prapuolenytė-Leonavičienė (30 m.), mat jų įkurtas portalas ypač gerai lankomas žiemą.

Užkabino darbas JAV vestuvių pokyliuose

R. Alksnienė prisistato kaip rinkodaros specialistė. Tapusi mama ir didžiąją laiko dalį leisdama namuose moteris sumanė realizuoti dar JAV kilusią idėją nerti į vestuvių verslą. „Gyvendama JAV dirbau dideliame biure, o savaitgaliais, norėdama įvairovės, pasinerdavau į širdžiai malonią ir įdomią sritį – dirbdavau prabangiose vestuvėse. Per penkerius gyvenimo metus ten tiek vestuvių prisižiūrėjau… Man buvo įdomu dekoravimas, pasirengimas šventei. Vestuves išgyvendavau kartu su nuotakomis ir supratau, kad ką nors panašaus norėčiau daryti gyvenime, tik tada tai atrodė dar labai tolima“, –idėjos užuomazgas prisiminė R. Alksnienė.

G. Prapuolenytė-Leonavičienė prisipažino ilgai dirbusi pramogų žiniasklaidoje, tačiau apie užsiėmimą, susijusį su šia gražia švente, galvojusi irgi jau senokai. Susitikusios moterys suprato turinčios bendrų interesų, todėl netrukus ėmė įgyvendinti vestuvių verslo idėjas.

„Kas jums iš to?“

„Visi klausė, kas mums iš to. Pirmaisiais metais tai galima vadinti savanoriška veikla – kol kas pragyventi iš to negalime. Smagu, kad darbas ne tik idėjinis, bet ir labai patinka“, – aplinkinių ir savo požiūrį į portalo pradžią atskleidė R. Alksnienė.

Pasak Ritos, pradinės investicijos į portalą buvo maždaug 30 000 litų asmeninių lėšų. Aišku, to negana, nes reikia investuoti nuolat, o apie svetainės atsipirkimą bus galima galvoti tik po trejų metų. Šiuo metu visas iš reklamos gaunamas pelnas skiriamas puslapiui tobulinti ir kitai veiklai plėtoti.

Portalas gimė kartu su dukra

Vestuvinių idėjų portalo įkūrėjos pasakojo, kad nuo idėjos išgryninimo iki įgyvendinimo pradžios praėjo vos mėnuo, tačiau jos nenumatė, jog svetainės kūrimo darbai užtruks kur kas ilgiau. Taigi portalas pasaulį išvydo tik šiek tiek anksčiau nei R. Alksnienės dukra.

„Mano mergytei dabar yra 7 mėnesiai, todėl juokaujame, kad ją nešiojau 9 mėnesius, kaip ir portalą, nes jį programuotojai mums atidavė, kai buvo likusi savaitė iki gimdymo“, – šyptelėjo Rita ir prisipažino portalu su kolege besirūpinančios lyg trečiu vaiku, mat abi turi po dvi atžalas.

Konkurencijos nejaučia

„Vestuvių idėjų portalų daugiau nėra. Yra tik kitokių vestuvinių svetainių. Kai viską pradėjome, atrodė, kad atsirado daug konkurentų, bet vėliau pamatėme, jog nieko panašaus“, – apie konkurentus pasakojo G. Prapuolenytė-Leonavičienė ir pridūrė, kad interneto erdvėje vietos užteks visiems, juo labiau kad jų portalas yra visiškai kitoks.

Lietuviškos vestuvės = užsienietiškos?

„Užsienyje vestuvių verslas internete gerai išplėtotas, o vestuvės labai prabangus. Kita vertus, ir Lietuvoje vis daugiau vestuvių, kurioms skiriamas didelis biudžetas. Todėl mes jau turime ir dekoruotojų, ir suknelių, ir tinkamų patalpų…“ – pasakojo R. Alksnienė.

Pašnekovės prisipažino, kad jų portale galima rasti net ir pačių egzotiškiausių vestuvių idėjų, o jomis dalytis gali visi portalo lankytojai. Didelė dalis jų yra emigrantai, norintys didžiąją gyvenimo šventę surengti gimtinėje. Todėl nenuostabu, kad lietuviškos vestuvės prabanga tampa panašios į pokylius kitose šalyse.

Ambicingi planai

Portalo įkūrėjos sparčiai šuoliuoja pirmyn. Pernai lapkričio mėnesį Vilniaus rotušėje ir aikštėje jos pristatė vestuvinių idėjų parodą. „Paroda atrodė didžiulis iššūkis, bet mes susitvarkėme ir jau planuojame kitą, – pasirengimą renginiui prisiminė G. Prapuolenytė-Leonavičienė ir prasitarė apie tolesnius planus: – Galvojame ne tik apie puslapį, bet ir apie leidinius, susitikimus su nuotakomis, turime minčių rengti seminarus.“

Imtis veiklos moterys skatina ir panašias idėjas kurpiančius žmones. „Svarbu nebijote dirbti. Reikia atsisėsti ir pagalvoti, ar esi pasirengęs, nes skirti laiko tam teks labai daug“, – ragino R. Alksnienė.

„Susirašykite bent 3 metų lūkesčių planą – ko norite ir kaip tai pasieksite. Tik tada pamatysite galimybes ir galėsite jas įvertinti. Svarbu žinoti, kas laukia. O svarbiausia – kantrybė“, – pridūrė G.Prapuolenytė-Leonavičienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.