...

Niekas kitas, o pats kuri savo perspektyvas. Verslo idėją pakišo… filmas

Verslas

2013.09.07

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

Niekas kitas, o pats kuri savo perspektyvas. Verslo idėją pakišo… filmas

Vytautas Rinkevičius BFL/Aliaus Koroliovo nuotr.

Ponas Vytautas Rinkevičius (42 m.) nuosavo verslo nusprendė griebtis beveik kartu su nepriklausomybės atkūrimu. Jis buvo vienas iš tų įžvalgių ir veržlių žmonių, kurie atkurtoje Lietuvoje matė verslo perspektyvą ir išnaudojo atsivėrusią nišą. Jo įmonių grupei „Ryterna“ šįmet sukanka 20 metų.

Motyvavo pirmasis darbas sau

V. Rinkevičius niekuomet neragavo samdomo darbuotojo duonos. Prieš įkurdamas įmonę vyras dirbo juvelyru – kurdavo papuošalus ir juos pardavinėdavo. Kaip sakė pašnekovas, taip dirbdamas turi daug darbdavių – klientų, tačiau nesi suvaržytas įsipareigojimų.

Tokia darbo patirtis pastūmėjo dirbti tik sau. „Savarankiškas darbas suteikė pasitikėjimo imtis naujos veiklos. Be to, atsirado suvokimas, kad savo perspektyvas kuriu pats. Niekas kitas“, – sako verslininkas.

Verslo nišos greitai keičiasi

Pasak V. Rinkevičiaus, dabar rinkoje taip pat gausu verslo nišų, tad ketinantiems imtis nuosavo verslo palankus metas veikti. Skirtumas tik toks, kad šiuolaikiniame pasaulyje Lietuva nedaug atsilieka nuo JAV, Vakarų valstybių, todėl tas nišas įžvelgti sunkiau, rinkos poreikiai ir trūkumai nėra tokie akivaizdūs, kaip buvo vos Lietuvai atkūrus nepriklausomybę.

Dabar būtina vadovautis lankstesniu požiūriu, greitai prisitaikyti, stebėti besikeičiančią situaciją ir analizuoti galimybes. „Be abejo, ir dabar galima rasti laisvų verslo nišų, tik jos nuolat keičiasi, ne taip lengvai matomos“, – atkreipė dėmesį V. Rinkevičius.

Pritaikė filme matytą idėją

Tuomet, kai pradėjo verslą, anot V. Rinkevičiaus, įžvelgti vieną ar kitą nišą buvo lengva. Vos pažvelgdavai į Vakarus, į Ameriką, kaipmat pasisemdavai idėjų, neįgyvendintų iš sovietinės priespaudos išsivadavusioje Lietuvoje.

„Tuo metu pakakdavo ką nors nauja pasiūlyti rinkai. Pamatei, pavyzdžiui, automatiškai pakylančius vartus kokiame nors amerikiečių filme – ir jau turi verslo idėją“, – šyptelėjo pašnekovas. Būtent amerikiečių filmas, kaip naujovė pamatytas per televiziją, V. Rinkevičiui ir pakišo puikią mintį. Pamatęs, kaip automatiškai, o ne rankomis atidaromas garažas, vyras tuo labai susidomėjo ir nutarė šią idėją pritaikyti Lietuvoje.

Verslą pradėjo nuo vos kelių detalių

1993 metais ponas Vytautas užsienyje nusižiūrėjo ir savo mašinos bagažinėje parsivežė keletą automatinių garažo vartų atidarymo komplektų. Juos, padedamas draugų, vyras pritaikė įprastai atveriamiems mediniams vartams. „Apie sekcinių vartų pardavimą Lietuvoje dar negalvojome. Atrodė per brangu“, – pirmosiomis baimėmis ir nuogąstavimais dalijosi verslininkas.

Kaip ir dažnam pirmus žingsnius žengiančiam verslininkui, pinigai V. Rinkevičiui kėlė didžiausią galvos skausmą. Anuomet jų gauti nebuvo taip paprasta, be to, žmonės neturėjo sukaupę didelių sumų. Tuo metu veikė bankas „Sekundė“, teikiantis paskolas. Iš įvairių šaltinių gavęs lėšų – prireikė vos kelių tūkstančių litų – vyras ėmėsi nuosavo verslo.

Svarbiausia – procesas, o ne rezultatas

Įsteigęs įmonę V. Rinkevičius ėmė montuoti garažo vartus ir jais prekiauti Lietuvoje. Kadangi verslas ėjosi puikiai, entuziastingas vyras pradėjo dairytis daugiau vietų, kur galėtų prekiauti, ieškojo plėtros į užsienį galimybių. Triūsas nenuėjo veltui, nes šiuo metu net 90 proc.

„Ryternos“ produkcijos yra eksportuojama. Daugiausia – į Vakarus, bemaž visas Europos šalis. Taip pat nemažai produkcijos iškeliauja į Aziją, kur jaučiama didelė paklausa.

„Penkmečio planų ant sienų nerašome“, – pajuokavo verslininkas. Asmeninę viziją V. Rinkevičius, be abejo, turi, tačiau yra linkęs džiaugtis pačiu procesu. To vyras linki visiems, kas planuoja kurti verslą. Anot jo, svarbiausia stebėti ir vertinti procesą, juo mėgautis, o tuomet tarsi savaime susidėlios ir tikslai.

Svarbu siekti profesionalumo vienoje srityje

Veiklos dvidešimtmetį mininčios „Ryternos“ vadovas prasitarė vis dar matantis plėtros galimybių ir siekiantis išbandyti kuo daugiau naujovių.

V. Rinkevičius pabrėžė, kad pasirinkus tinkamą, perspektyvią verslo sritį nereikia blaškytis, geriau siekti profesionalumo ir tobulėti. „Jei sustiprėjate ir verslas sekasi, tęskite pradėtus darbus, plėskite veiklą. Plėtojant nuosavą verslą reikia remtis savo kompetencija ir konkurencingumu“, – patarimų negailėjo patyręs verslininkas.

Taip pat V. Rinkevičius primygtinai siūlo nuolat tobulėti, siekti pranokti save. Anot „Ryternos“ įkūrėjo, nuolatinis ėjimas pirmyn, naujovių diegimas padeda stiprinti verslą, nes sustojus greitai aplenks konkurentai.

„Pirmiausia linkiu pasitikėti savimi ir pasiryžti veikti. Nebijokite suklupti, o suklupę greitai atsikelkite. Veikite – kartais spontaniškai, kartais apgalvotai. Būkite kantrūs ir pozityvūs. Ir dar: linkiu sutikti gerų bendrakeleivių“, – šypsodamasis pokalbį baigė „Ryternos“ įkūrėjas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.