Netikėtai atrastas sportas virto nuosavu verslu

Verslas

2019.10.09

Autorius: Agnė Kavaliauskaitė

Temos: .

Netikėtai atrastas sportas virto nuosavu verslu

Ilona Radavičiūtė Iš asmeninio albumo

Merginą, šokančią aplink stulpą, dažnas palaikytų laisvo elgesio. Kai kuriems tokia mergina pasirodytų esanti striptizo šokėja, nusimetanti drabužius. Tačiau RAI studijos vadovė Ilona Radavičiūtė nežinantiesiems pasakytų, kad šokis aplink stulpą, kuris tiksliau galėtų būti įvardijamas „pole dance“, nėra drabužių nusimetimas ar vyrų viliojimas. Tai – šokio stilius, kuris priverčia dirbti visą kūną, atliekant įspūdingus akrobatinius judesius.

Sužinojo Turkijoje

Apie „pole dance“ I. Radavičiūtė sužinojo Turkijoje: „Vieną vasarą išvažiavau padirbėti turizmo sektoriuje, t. y. viešbutyje, kur vedžiau sporto užsiėmimus svečiams. Komandoje buvo mergina iš Ukrainos, kuri buvo pradedančioji „pole dance“ šokėja ir buvusi ritminės gimnastikos atstovė. Ji mane išmokė pirmųjų triukų, o grįžusi į Lietuvą iš karto susiradau, kur galėčiau tęsti treniruotes. Šis sportas mane sužavėjo, nes jame be galo daug iššūkių: nuo skausmo, nežmoniškai didelės fizinės jėgos ir nuolatinio visuomenės spaudimo dėl nepagrįstų stereotipų.“

Beveik prieš penkerius metus duris atvėrė RAI studija Lakūnų gatvėje, Vilniuje. Tuo metu I. Radavičiūtė dirbo „pole dance“ šokio trenere kitoje studijoje, tačiau juto, kad Vilniuje reikėtų antros „pole dance“ studijos. Be to, buvo gana didelė „pole dance“ šokio paklausa, todėl moteris nusprendė tai išnaudoti.

„Daug sunkumų atidarant studiją nekilo – prieš tai dirbau valstybinėje institucijoje „Versli Lietuva“ ir nuolat dirbau su jaunais verslais. Turėjau puikių kolegų ir nemažą žinių bagažą iš darbo bei studijų. Studijos įkūrimas sekėsi gana sklandžiai, tačiau veiklai įsivažiuoti prireikė laiko, o mes atsidarėme vasarą. Žinoma, sporto studijos – sezoninę sėkmę turintys verslai, todėl tik pasibaigus vasarai įsibėgėjome“, – veiklos pradžią prisimena I. Radavičiūtė.

Trenerius reikia užsiauginti

„Geri „pole dance“ treneriai – reti kaip deimantai! Jų neįmanoma surasti, todėl juos reikia užsiauginti patiems. Savo komandą kantriai auginausi, buvo ir daug prašovimų su darbuotojais. Bet dabar jau galiu pasakyti, kad turiu stiprią ir ištikimą komandą, be kurios studija paskęstų iš karto!“ – apie „pole dance“ trenerių paiešką pasakoja RAI studijos įkūrėja.

Tinka įvairaus amžiaus žmonėms

Pašnekovė sako, kad į „pole dance“ treniruotes susirenka labai daug žmonių: „Žmonės visuomet labai smalsiai renkasi į įvadines pamokas, yra be galo daug norinčiųjų išbandyti save. Tačiau pabandžius pasilieka tikrai ne visi, nes šis sportas yra sudėtingas, tam reikia užsispyrimo, tvirto charakterio, todėl tikrai nėra skirtas bet kam.“

Dažnas galvoja, kad į „pole dance“ treniruotes turi rinktis sportuojančios ir tam tikro amžiaus merginos bei moterys. Tačiau RAI studijos įkūrėja patikina, kad papildomo pasirengimo nereikia. Be to, studija naujus narius priima visus metus, o tie, kurie nori greičiau tobulėti, gali rinktis papildomas „pole dance“ treniruotes.

Nors užsiėmimus gali lankyti visi, dažniausiai RAI studijos duris praveria merginos. I. Radavičiūtė užsimena, kad treniruotėse teko turėti vyrų, susidomėjusių „pole dance“ šokiu: „Yra daug norinčiųjų pabandyti, o pabandę tikrai susižavi ir susidomi. Deja, trumpam. Manau, kad Lietuvoje tiesiog trūksta vyrukų trenerių. Jeigu tokių būtų, vyrai mieliau eitų treniruotis pas vyrą trenerį, nes vaikinas sugebėtų produktyviau pravesti treniruotę kitiems vaikinams nei mergina trenerė. Pirmiausia todėl, kad labai skiriasi vyrų ir moterų fiziologija – mokyti reikia pradėti nuo visai skirtingų dalykų.“

Šiuo metu RAI studijoje renkasi moterų nuo 18 metų (limito nėra) ir 8–12 metų vaikų grupės. „Vyksta lankstumo lavinimo treniruotės „Pole sport“, nes lankstumas – neatsiejama „Pole sport“ dalis. Taip pat jau ilgiau studiją lankančioms merginoms siūlome prisijungti ir į pamokas su aukštakulniais, kur reikia šiek tiek daugiau patirties ir jėgų. Mūsų studijoje yra keletas merginų ir, žinoma, trenerių, kurios dalyvauja varžybose. Kol kas jų nėra tiek daug. Kasmet važiuojame į Latviją, bet jau ateinantį birželį turėsime pirmąsias varžybas Lietuvoje. Ruošime ir savo merginas, ir vaikus, nes bus ir vaikų kategorija. Iš esmės lietuvės merginos nėra linkusios konkuruoti. Organizuojame renginius, kurių metu daromi koncertinio tipo demonstraciniai pasirodymai. Ne daug kas dar išdrįstų lipti ant scenos varžytis“, – kalba I. Radavičiūtė.

Reikia įvertinti galimybes ir aplinkybes

Mąstote apie savo verslą, galbūt šokių studiją, tačiau abejojate savo sėkmė? RAI studijos įkūrėja teigia, kad pirmiausia reikia išstudijuoti dabartinę rinką ir tuomet imtis darbų: „Užsispyrimas yra labai gerai, bet visuomet reikia įvertinti galimybes ir aplinkybes. Kada, ką, kur ir kaip daryti – visuomet žvelkite į ateitį ir stenkitės numatyti kiekvieną įmanomą nesklandumą. Tuomet ramia galva jau galima siekti tikslo.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.