...

Nesėkmės versle paskatino įkurti mentorystės platformą

Verslas

2019.09.26

Autorius: Inga Rauluševičienė

Temos: , .

Nesėkmės versle paskatino įkurti mentorystės platformą

N. Cibulskis. Iš asmeninio albumo

Verslininkas Nerijus Cibulskis (37) savo gyvenimą vadina nepilotuojamu skrydžiu lėktuvu – aukštyn ir žemyn. Verslas buvo lyg nuolatinis žaidimas be taisyklių su nesėkmėmis ir sėkmėmis, todėl nusprendė iš esmės pakeisti savo gyvenimą ir įkūrė asmenybės ir verslo mentorystės platformą „ReSTARTAS“.

Nuo nuosavo verslo bankroto iki sėkmės suvokimo

„Prieš gerus porą metų, kai man buvo 35-eri, mano kuriamas verslas bankrutavo. Tai buvo antrasis bankrotas mano gyvenime ir tai mane tiesiog pribloškė. Iki tol dariau viską, kad sukurčiau sėkmingą verslą bandymų ir darymo būdu. Kartais pavykdavo, nors dažniausiai dėl vieno teisingo sprendimo reikėdavo padaryti dešimt ar daugiau neteisingų ir už juos susimokėti pačiam. 36-ieji mano gyvenimo metai buvo vieni sunkiausių emocine prasme, tačiau vieni naudingiausių pagal patirtį, kurią įgijau. Kai tik suvoki, kad tave aplankė sėkmė, prasideda visos tavo didelės nesėkmės, nes tvarkytis su tuo, kas nepavyksta, aš mokėjau, o su sėkme – tikrai ne. Tuo metu priėmiau sprendimą nepasiduoti ir pakelti savo gyvenimo lėktuvą dar kartą. Tik šį kartą prieš pakildamas nusprendžiau išsiaiškinti, kodėl šis lėktuvas nukrito. Pastaruosius dvejus metus skyriau savo gyvenimo patirties analizei ir išmokau ieškoti atsakymų į visus klausimus, kurie man tik kilo“, – teigia N. Cibulskis.

Verslo idėjos startas – asmeninis iššūkis

Platformos „ReSTARTAS“ pradžią paskatino asmeninis iššūkis sau, kurį N. Cibulskis pavadino „365 naujai pažinti žmonės per 365 dienas“. Šio iššūkio tikslas buvo rasti atsakymus į jam kylančius klausimus iš tų žmonių, kurie buvo atsidūrę analogiškose situacijose ir jau turėjo praktinės patirties. Taip prasidėjo verslo įkūrėjo tikrasis savęs pažinimo kelias. Šis iššūkis padėjo jam sukurti savo gyvenimo „ReSTARTĄ“ ir atrasti eksponentinio asmenybės augimo formulę: „Per šį laikotarpį sukaupiau labai daug vertingų žinių ir praktikos, kuri tiesiog akimirksniu keičia žmonių gyvenimus, ir tai kaupiu kasdien, nes toks dabartinis mano kelias – augti ir viską atidirbti praktiškai. Visos gyvenimo nesėkmės man kainavo apie 1,5 mln. eurų, todėl drąsiai galiu teigti – sėkmė versle ir gyvenime gali būti ir pats didžiausias džiaugsmas, ir prakeiksmas, nes ji sustabdo mūsų augimą, o nesėkmė – pats geriausias mokytojas, kuris nuolat skatina augti“, – savo istorija dalijasi verslininkas.

„ReSTARTAS“ – ekosistema, padedanti auginti save ir verslą

Asmenybės ir verslo mentorystės platforma skirta eksponentiniam savęs ir verslo auginimui. Jos idėja kilo iš vidinio ketinimo ir nuolatinio ryžto neprarasti asmeninio augimo indėlio: „Ši aplinka skirta tam, kad būtume priversti augti ir daryti pažangą, siekti rezultato kiekvieną dieną. Jei aplink save neturime tinkamos aplinkos, mūsų augimas bus fragmentiškas, trumpalaikis ir be pažangos, t. y. laiptelio aukštyn. „ReSTARTE“ mes kuriame sau ir kitiems tokią ekosistemą, kuri skatina savu tempu, bet eksponentiškai augti ir matyti realų to pokyčio rezultatą“, – teigia mentorius N. Cibulskis.

„ReSTARTAS“ labiausiai atitinka patį procesą, t. y. natūralų vyksmą su kasdien augančia žmogaus asmenybe. Žmogus kasdien persikrauna ir ryte gimsta iš naujo, visiškai kitoks, nei buvo vakar, kitaip tariant, transformuojasi į naująją savęs versiją. „ReSTARTO“ misija – padėti kiekvienam pažinti, efektingai įdarbinti ir kurti vertę per šiuos pagrindinius mūsų gyvenimo resursus: laiką, energiją ir pinigus.

„Platformos mokymosi programų ir diskusijomis paremtų sesijų metu esame orientuoti į žmonių faktinį pokytį mintyse, o vėliau – į išraišką finansiniais rezultatais. Džiugina tai, kad jau turime akivaizdžių įrodymų – nuoširdžių klientų atsiliepimų, dalijimosi nuotraukomis ir pasiekimais, kuriose atsispindi perimta mūsų komandos patirtis“, – pabrėžia platformos autorius.

„ReSTARTO“ bendruomenėje suteikiamos visos galimybės žmogui tapti tuo, kuo dar niekada nebuvo, arba sukurti tai, apie ką jis niekada nesvajojo. Šiuo metu platformoje yra trys kūrėjai –mentoriai, kuriuos jungia šis tikslas. Tikimasi suvienyti dar daugiau gyvenimo ir verslo praktikų, keičiančių požiūrį, kuriems nesvetima ir prasminga ši idėja: kai mokame labai mažai, bet atgal gauname labai daug. Pokytis dėl pokyčio nesukuria jokio rezultato, o pokytis dėl konkretaus rezultato kiekvienam suteikia neribotų augimo galimybių.

„ReSTARTO“ verslo idėjos unikalumas – sukuriamas kvantinis gyvenimo šuolis

Asmenybės ir verslo mentorystės platformos „ReSTARTAS“ autentiškumas – kvantinio, arba eksponentinio, gyvenimo šuolio filosofija. Tai pagrįsta metodologija, kai žmogus, uždirbantis, pavyzdžiui, 1 000 Eur/mėn., proaktyviai suvokia ir išjaučia, kad po trijų ar šešių mėnesių gali uždirbti 10 000 Eur/mėn., ir tai yra sukuriama pačiam žmogui keičiant mąstymą ir supratimą. Mūsų dabartinės pajamos yra ne kas kita, kaip mūsų pačių minčių pasekmė. Pasak įkūrėjo, šis darbas nėra lengvas, bet toks yra mūsų kelias, visų pirma, pakeisti tai, kas yra mūsų viduje, o po to realizuoti tai išorėje: „Būtent taip sukuriamas kvantinis šuolis, kai žmogus iš vienos gyvenimo realybės persikelia į kitą. Mūsų tikslinė auditorija yra žmonės, keliantys sau klausimus: kas aš esu, kodėl ir vėl patiriu sunkumų, ko dar neišmokau savo versle, šeimoje, darbe, ir apskritai klausiantis savęs.“

Asmenybės ir verslo mentorystės platformoje „restartuojamos“ pasekmių priežastys

Šiuo metu didžioji dalis mokymų, seminarų, asmenybės ir verslo trenerių orientuojasi į pasekmes, kurias žmogus susikuria, bet neieško arba nemoko ieškoti priežasčių. Platformoje „ReSTARTAS“ mokoma dirbti su pasekmių priežastimis, nes jas išsprendus tiesiog dingsta ir pasekmės. Norint suprasti priežastį, reikia suvokti, kaip veikia ir funkcionuoja žmogus. Kiekvieną dieną gimsta vis naujų idėjų, bet jos yra niekam nereikalingos, kol neatsiranda žmonių, galinčių jas įgyvendinti. Didžiausias dėmesys turi būti sutelkiamas ir investuojamas į žmogiškuosius resursus: į darbuotoją ar verslininką bei jo komandą, kurie nori savo veikloje būti geriausi. „ReSTARTAS“ – tai asmenybės ir verslo mentorystės platforma visiems, norintiems išgryninti tikruosius ketinimus: pastangas dėl idėjos ir gaunamų pajamų, suvokti jų tarpusavio sąveiką ir įvertinti, kiek tai svarbu pačiam individui. Darbuotojo pastangos, žinios, noras, užsispyrimas, valia yra tikroji šio technologinės spartos amžiaus valiuta, o darbdavys skaičiuoja atlygį pagal tai, kiek investuojama laiko ir kokie įgūdžiai panaudojami, atliekant paskirtas užduotis. Jei neturi tam asmeninių įgūdžių, tavo laikas niekam nereikalingas“, – tvirtina N. Cibulskis.

„ReSTARTAS“ padeda atsiskleisti darbuotojų autentiškumui

Kaip teigia verslininkas, konkurencija yra gėris ir pagrindinė tobulėjimo paskata: „Konkurencija dingsta tada, kai verslo kūrėjas išmoksta formuoti tokias komandas, kurių pagrindas yra žmogaus vidinės stiprybės, gebėjimai ir jo identitetas. Sėkmingai veikiančiam verslui svarbu suburti tokius žmones, kurie patys supranta, kokią vertę įmonei jie gali sukurti, kurie žino, kaip tą vertę perduoti kolegoms, įmonės klientams ir sukurti tokią aplinką įmonėje, kuri padės atsiskleisti pačiam, remiantis individualiais gebėjimais komandinėje struktūroje. Visi mes esame skirtingi ir tiek pat unikalūs, reikia tik tai išmokti įžvelgti. Tam naudojamos įvairios metodikos, įrankiai ir testai, čia mes viską paimame iš gelmių ir ištraukiame į paviršių. Tokius rezultatus kuria asmenybės autentiškumas, o tai suvokus konkurencija tiesiog išnyksta ir visi tampame partneriais.“

Verslas lyg praktinė platforma

N. Cibulskio nuomone, verslas yra praktinė platforma arba bandymų poligonas: „Be praktinio išbandymo ir savo vertės įprasminimo versle visavertis vidinis augimas neįmanomas. Tuo, ko pats nepadarai savo jėgomis, dalintis su kitais yra tiesiog neatsakinga. Sėkmė – dar vienas gyvenimo etapas, kurio peržengti iš karto net ir neįmanoma, nes čia labai daug sudedamųjų dalių. Tad, jeigu tavo tikslas gyvenime – sėkmės ir pusiausvyros derinys, tu privalai mokytis jau dabar ir kasdien, o ne fragmentiškai. Mūsų stiklinės tūris yra ribotas! Dalijimasis patirtimi suteikia galimybę augti kiekvieną akimirką, kad galėtum kažką priimti, pirmiausia turi atlaisvinti vietą naujovėms. Didžiausias vidinis pasitenkinimas juntamas tada, kai įžvelgi pokytį kitoje asmenybėje, kurią paveikė tavo patirtis, suteikta koncentruota, praktiškai patikrinta informacija, sutaupanti jam daugybę metų ir nesuskaičiuojamą kiekį pinigų.“

„Nesvarbu, kokio dydžio tavo verslas. Tavo, kaip verslo kūrėjo, sėkmė priklauso nuo gebėjimo kurti santykį su savimi ir tave supančia aplinka. Bet kas gali tapti bet kuo, tik prieš pradedant reikia išmokti gyvenimo žaidimo taisykles“, – pataria verslininkas N. Cibulskis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.