...

Neįprastą stovyklavietę įkvėpė Agata Kristi

Verslas

2022.06.20

Autorius: Rūta Palionienė

Temos: .

Neįprastą stovyklavietę įkvėpė Agata Kristi

Reda Šiukščiuvienė nuotr. E. Kaladytė

Stovyklavietė neretam asocijuojasi su palapinėmis, miegu ant žemės ir tikrai ne su visais patogumais, turimais namie. Bet šiandien dienai stovyklauti galima patogiai. Anykščių centre įkurti stovyklavietę „TekaTeka“ įkvėpė Agatos Kristi romanas. O poilsiauti ten galima it kambariuose įrengtose palapinėse. Apie šį verslą pasakoja stovyklavietės įkūrėja Reda Šiukščiuvienė.

Miesto centras – tik privalumas

Stovyklavietė „TekaTeka“ įgavo pavadinimą dėl šalia tekančių upių, upelių bei šaltinių. Ir ji iš tiesų puikiai iliustruoja, kas gi yra „glampingas – prabangus stovyklavimas gamtoje. „Palapinės įrengtos lyg kambariai, kuriuose galima rasti tradicines lovas, minkštus patalus, jaukų apšvietimą, netgi krosneles, kūrenamas malkomis. Viduje esantys baldai pritaikyti patogiam poilsiui gamtoje. Netoliese stovi atskiras pastatas, kuriame rasite tualetus, dušus ir virtuvę“, – pasakoja kūrėja. Pokalbio metu „TekaTeka“ kūrėja dar pabrėžia ir drąsina, kad tikrai nereiktų galvoti apie šią vietą kaip poilsio vietą tik šiltuoju laiku. „Mudu su vyru miegojome palapinėje gruodžio mėn. prie minus 7 laipsnių, o viduje buvo plius 24 laipsniai šilumos“, – tad netgi žiemą čia galima lankytis. Kitas didelis stovyklavietės privalumas yra tai, kad ji įsikūrusi netoli miesto centro, tad stovyklautojai gali ne tik patogiai ilsėtis, bet ir apsilankyti mieste, pasidomėti jo istorija. „Anykščių miestas yra unikalus ir turintis daug ką pasiūlyti turistui, nuo išskirtinių gamtos objektų tokių kaip Mikierių atodanga, garsiausių Lietuvos rašytojų istorijų iki muzikos ar teatrų festivalių“. Stovyklautojai gali ne tik patogiai ilsėtis, bet ir apsilankyti mieste, pasidomėti jo istorija.

Detektyvo įkvėpta mintis

Šiukščiuvienė pasakoja, kad mintis apie tokią prabangią vietą poilsiui gamtoje gimė per TV pamačius Agatos Kristi detektyvą atkuriančius vaizdus. „Mano įkvėpimo šaltiniu tapo garsusis A. Kristi detektyvas apie E. Puaro ir jo kelionė į Egiptą. 1920-1930 m. turtingieji anglai ir amerikiečiai leisdavosi į keliones po artimuosius rytus. Dažnai šios kelionės buvo skirtos tam, kad aukšto rango pareigūnai, karališkosios dinastijos atstovai galėtų dalyvauti vadinamojo didžiojo penketo (dramblys, liūtas, raganosis, leopardas, buivolas) medžioklėje. Nepaisant noro eiti į medžioklę ir išsipurvinti šie keliautojai nenorėjo paaukoti namų patogumų dėl medžioklės įspūdžių, o tai reiškia, kad safari palapinėse, kuriose jie buvo apsistoję, dominavo prabanga, prie kurios jie buvo įpratę, nuo elektros generatorių iki sulankstomų vonių ir šampano dėklų“. Dar vienas šios poilsio vietos išskirtinumas – „žaliasis kursas“. Šiomis dienomis, kai vis daugiau žmonių nori gyventi tvariai, ieško būdų padėti gamtai ir planetai, stovyklavietės šeimininkai irgi siekia to paties. „Stengiamės gyventi bei verslą kurti tvariai. Naudojame žaliąją elektrą (100 %), kuri gaminama iš atsinaujinančių energijos išteklių, taupome vandenį, rūšiuojame atliekas, propaguojame kosmetiką, kuri saugo gyvybę ir gamtą, skatiname savo svečius mažinti išmetamo maisto kiekius ir bendradarbiaujame su vietos verslininkais, pirkdami jų pagamintą produkciją“.

Tiek šeimoms, tiek romantikai

Paklausta, ar turi „idealų klientą“, verslininkė sako: „stovyklavietėje jau spėjo apsilankyti nemažai svečių, kuriuos būtų galima suskirstyti į keletą pagrindinių grupių. Tai jaunimas (25–35m.), jaunos šeimos (30–40m.), vidutinio amžiaus žmonės (40– 50m.). Jiems visiems patinka gamta, kelionės, jie domisi sveika gyvensena, skaito knygas, žaidžia stalo žaidimus. Jie žino kaip sukurti laužą ir ieško įdomių nakvynės vietų“. O stovyklavietė tikrai puikiai tiks tiek ieškantiems poilsio su šeima, tiek ir norintiems romantikos gamtos apsupty. Prakalbus apie šeimas pašnekovė iškart prisimena ir savo bei vyro šeimas, kurioms yra itin dėkinga, nes jų pagalba kuriant savąjį verslą buvo neįkainojama. „Mudviejų su Giedriumi šeimos yra nuostabios. Esame be galo laimingi juos visus turėdami. Visi prisidėjo, kaip kas mokėjo, vieni statė palapines, kiti grėbė lapus, vežė šiukšles, statė tvoras, dažė sienas, kapojo malkas. Net mudviejų vaikai, kuriems 6 ir 3 metai tvarkė sklypą“.

Balaganas irgi gerai

Kalbėdama apie verslą Reda sako, kad savąjį pavadinę žodžiu „Balaganas“ gana spontaniškai. Ir priduria, kad lietuvių kalboje šis žodis reiškia dar ir „laikinas pastatas, pastogė“. „Mūsų varpo formos palapinės, būtent tokios ir yra. Tai laikinas būstas, ieškantiems ramybės, norintiems stabtelėti ir sulėtinti tempą“. Karantino metu užsimezgusi idėja veikiančia stovyklaviete tapo 2021m. rugpjūtį, tad šis sezonas yra pirmasis tikrasis. Pradėjusi veikla Reda su šeima drąsiai apie tai pasakojo artimiesiems ir draugams. „Kai idėjos tapo kūnu, papasakojome apie save socialiniuose tinkluose, vietos laikraštyje. Po to sekė keletas straipsnių žurnaluose. Esame smulkių verslų bendruomenės „Kiekvienas gali“ nariai, bendraujame su Anykščių turizmo ir verslo informacijos centru. Mes vis dar skleidžiame apie save žinią ir ieškome sekėjų, kuriems įdomu, tai, ką mes siūlome ir apie ką kalbame“. Ir nors stovyklavietė dar pristabdo plėtros į kitas vietas planus, jie su meile augina šią sau ir kitiems mielą vietą. „Auginti verslą padeda motyvacija, tikėjimas tuo, ką darai, veiklos įprasminimas, kuris veda pirmyn ir, žinoma, artimųjų palaikymas“, – dalinasi R. Šiukščiuvienė ir kviečia visus į savo stovyklavietę.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.