...

Grįžęs į Lietuvą, pabaigė kursus ir įkūrė sveikatinimo verslą

Verslas

2022.11.25

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: , .

Grįžęs į Lietuvą, pabaigė kursus ir įkūrė sveikatinimo verslą

Jonas Diamond Manikas Asmeninio albumo nuotrauka

Kaip pagelbėti savo kūnui atsiradus problemoms su sveikata? Netoli Vilniaus centro Jonas Diamond Manikas įkūrė atpalaiduojančią oazę „Diamond Studios, jos dizainas įkvėptas kabančių Babilono sodų. Siūlo gydymą kompleksiškai: treniruotės, mitybos rekomendacijos ir masažai.

Daugiau nei dešimt metų dirbo šefu Prancūzijos ir Šveicarijos garsiuose restoranuose: „Virtuvė – romantizuota sritis, tai buvo mano aistra, pasisėmiau daug patirties, tačiau darbo krūvis buvo žvėriškas, matydavome daugiau nakties nei dienos. Visos šventės su kolegomis, o ne su šeima. O galiausiai brangiai kainavo sveikata, kurią iki šiol tvarkausi. Supratau, kad dar noriu pagyventi, o ne tik lenkti nugarą, nepastebėdamas kaip pralekia gyvenimas“, – prisimena Jonas.

Visi šie faktoriai tapo stimulu grįžti į Lietuvą. Jonas visada domėjosi medicina, žmogaus anatomija, skaitė straipsnius, kaip rūpintis žmogaus kūnu arba kaip pagelbėti atsiradus sveikatos problemoms. Įdomu buvo eksperimentuoti su savo kūnu: išbandyti svorio metimo, kūno stiprinimo technikas. O jo mama pradėjo domėtis gydomaisiais masažais: „Mačiau jų poveikį žmonėms, pagalvojau, kodėl nesujungus mano ilgametės mitybos patirties, treniruočių ir masažų?“, – pasakoja pašnekovas.

Tik keli Lietuvoje atlieka tokius masažus

Nusprendus viską keisti, jo kelyje pasitaikė skeptikų, besistebinčių kaip galima kardinaliai keisti šalį ir profesiją po dešimtmečio svečioje šalyje. Arba manančių, kad vienas žmogus keleto sričių negali išmanyti gerai, žmonės labiau linkę lankytis pas atskirus specialistus: arba treniruotės, arba masažai. Tačiau Jonas nemano, kad tai kardinalūs pokyčiai profesinėje srityje, o tai tik viena kitą papildančios sritys.

Grįžęs į Lietuvą pabaigė 3 lygio asmeninio trenerio kursus „Art of Beauty“, įgijo gydomojo masažo terapeuto klasifikaciją, sportinio masažo specialisto bei „ITEC“ diplomus.

Baigęs mokslus rado patalpas, kurias pakeitė kardinaliai: „Pakeičiau kabineto išvaizdą, man buvo svarbu, kad jis nebūtų įprastas, o taptų oaze, atpalaiduojančią žmogų, padedančią atgauti sveikatą. Mane įkvėpė kabantys Babilono sodai. Manau, man pavyko sukurti šią atmosferą“, – džiaugiasi verslo įkūrėjas. Verslas įkurtas iš nuosavų lėšų.

Šiuo metu Lietuvoje yra tik keletas specialistų, atliekančių tokias masažo technikas. Kadangi mums buvo svarbu orientuotis į ilgalaikį rezultatą, specialios treniravimo technikos, derinamos su mitybos rekomendacijomis ir masažu. Atliekami kineziofitneso, gydomieji, trigerinių taškų masažai: „Pastebėjau žmonių atsargumą – nepasisekus rasti sau tinkamo specialisto nuleidžia rankas ir nebando ieškoti toliau. Tam įtakos turi ir kiti verslai, arba pajutus skausmą renkasi atpalaiduojantį masažą, o ne gydomąjį, o tai neatneša reikiamo pokyčio. Tačiau nors ir nedrąsiai, išbandžius masažus ir treniruotes vienoje vietoje – skepticizmas dingsta“, – pasakoja vyras.

Pagalbos reikia sėdimą ar stovimą darbą dirbantiems

Žmonės kreipiasi su įvairiausiomis problemomis: pilnai nevaldo galūnių, jos tirpsta, skausmai keliose vietose, sąnarių problemos, pooperacinės situacijos. Bet juos visus dažniausiai sieja toks dėsningumas, kaip ilgai sėdimas arba stovimas darbas.

Dirbama šiek tiek kitaip: „Pastebiu, kad sporto salėse treneriai tiesiog liepia atlikti pratimus nieko nepaaiškindami, nesirūpindami savo klientu, bet, aš manau, kad žmonės ieško daugiau“, – pasakoja pašnekovas. Pradėdamas darbus pirmiausia atlieka kūno diagnostiką. Prižiūri atliekamo pratimo kokybę, aiškina, kodėl būtent tokį pratimą reikia daryti, kaip ir ką jis veikia. Organizmas negali būti dalinamas dalimis – jis yra visuma, todėl ne visada, kai atrodo, kad skauda kaklą, reikia jį ir masažuoti, galbūt reikia masažuoti netgi pėdas: „Problema ne tik ten, kur skauda. Skausmas – pasekmė ir organizmo siunčiamas signalas“, – pasakoja specialistas.

Jono mintyse labiausiai įstrigusi kliento istorija, kuris atėjo pas jį jau sunkiai lipdamas laiptais, gydytojų nuosprendis buvo, kad jis turėdamas saugoti savo sąnarius negali kelti daugiau nei 5 kg. Specialistas nepatikėjo šiuo nuosprendžiu ir pradėjo tartis su kitais medikais, sukūrė specialią programą šiam vyrui. Gydymas vyko taip pat kompleksiškai: treniruotės ir masažai. Treniruotės buvo sukurtos atsižvelgiant į tai, kad ypatingai reikia saugoti sąnarius. Šiandien jis puikiai lipa laiptais ir kelia svorius iki 60 kg. Prie to prisidėjo ir paties žmogaus užsispyrimas bei tikėjimas.

Verslo įkūrėjas užsiregistravo salonų duomenų bazėje, kurioje klientai gali ieškoti reikiamos paslaugos: „Mano akimis, tai puiki galimybė pasirodyti viešumoje“. Sutvarkė Facebook, Instagram, Google profilius, bet šiandien dienai labiausiai pasiteisinusi reklama yra kliento rekomendacijos: „Juk blogo draugui ar artimam nesiūlysi“, – pasakoja pašnekovas.

Verslo išskirtinumų paieška

Jonas kuriantiems verslą rekomenduoja pradėti nuo analizės, idėją aprašyti, surasti savo išskirtinumus, pasižiūrėti, ką siūlo konkurentai. Jei sunku vienam rasti partnerius ir bendraminčius, ar kelyje padėtų finansus išmanančio draugo pagalba, reiktų pasidomėti „Invegos“ platformoje siūlomomis finansavimo priemonėmis.

„Mano didžiausias įkvėpimas yra tai, kad žinau, jog kasdien galiu padėti žmonėms jaustis geriau. Matyti jų pergales, prie siekiamų tikslų prisidedant masažu, treniruotėmis, mitybos patarimais gyventi sveikiau ir pilnavertiškiau“, – džiaugiasi Jonas Diamond Manikas

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.