...

Namų sienas dekoruoja pasakų motyvais

Verslas

2019.09.05

Autorius: Inga Rauluševičienė

Temos: .

Namų sienas dekoruoja pasakų motyvais

Inga Valatkienė Iš asmeninio albumo

Drabužių dizainerė Inga Valatkienė (36) savo tapymo talentą netikėtai atskleidė gyvenamosiose erdvėse ir sukūrė prekių ženklą „Inga Wall Art“.

Pomėgis tapyti išaugo į namų dekoravimą

Kaip pasakoja pati I. Valatkienė, kurti ji mėgo nuo mažų dienų: „Buvau tikra rankdarbių mergaitė. Dar mokykloje tapydavau įvairius plakatus renginiams, teko net išgražinti tuometinių kultūros namų sienas, kurios išlikusios iki šiol. Studijų metais teko daug kurti mados eskizų. Save vadinčiau kruopščia grafike. Detalūs grafiniai piešiniai dabar atsiranda ir ant didelio formato užsakovų namų sienų.“

Tapyti ant sienų menininkė pradėjo nevedama didelių užmojų, o pati pradžia buvo studijų metais. „Pirmiausia dekoravau savo namus, vėliau draugai paprašė, kad ištapyčiau jų namų sienas, o tada atsirado ir pirmosios rekomendacijos. Pradžioje nemaniau, kad tapymas gali tapti mano darbu, tačiau laikui bėgant tokią mintį prisijaukinau ir nusprendžiau vystyti veiklą“, – prasitaria kūrėja.

Idėjas padiktuoja klientų gyvenamųjų būstų erdvės

„Inga Wall Art“ tapymo idėjos atsiranda, kai pamatai erdvę, kurią norima dekoruoti, aplinką, žmones, kurie ten gyvena. „Jei tai yra vaiko kambarys, visada atsižvelgiu į vaiko pomėgius, kad siena džiugintų. Pavyzdžiui, teko įgyvendinti pasaulio žemėlapio projektą vaikų kambariuose. Piešinys labai detalus, su tiksliai atvaizduotais žemynais, realiomis valstybių sienomis ir pavadinimais, su daug mielų preciziškai išdailintų žvėrelių. Tokiam piešiniui reikia daug laiko. Tačiau mieliausias man, be abejo, dukros kambarys. Sakyčiau, išpildyta mano pačios vaikystės svajonė“, – pasakoja pašnekovė.

Ieško individualių dekoro sprendimų

I. Valatkienė sako, kad „Inga Wall Art“ puslapis sukurtas mažiau nei prieš metus: „Intensyvesnę veiklą pradėjau vystyti nuo šio pavasario. Tad viskas labai šviežia, rodos, dar kvepia dažais. Kol kas sunkiausia buvo tik apsispręsti, o pradėjus tapyti darbo tik daugėja. Klientams patinka mano darbai. Be teigiamo įvertinimo nebūčiau pradėjusi vystyti šios veiklos. Stengiuosi suprasti kliento poreikius ir surasti individualius dekoro sprendimus kiekvienuose namuose. Kūrėjai skirtingi, tad klientai renkasi, kas jiems arčiausiai širdies. Konkurencinės aplinkos nejaučiu, visi darome tai, ką sugebame geriausiai.“

Kuria pasakas vaikų kambariuose

Veiklai apibrėžti trūko tik tinkamo pavadinimo, tad nuspręsta pasirinkti tokį, kuris tiksliai apibūdintų teikiamą paslaugą, o klientui būtų paprasčiau rasti jos teikėją. Prekių ženklas „Inga Wall Art“ – tai išskirtinis rankų darbo sienų dekoras. „Mano tapybos stilius žaismingas ir šiuolaikiškas, tad patrauklus jaunoms šeimoms, turinčioms mažamečių vaikų. Stengiuosi, kad tapybos kūrinys susilietų su kambario interjeru, siūlau interjero dizaino sprendimus. Man labai patinka vaikų kambariai. Juose galima sukurti tikrą pasaką. Čia fantazijai nėra ribų“, – tikina meniška verslininkė I. Valatkienė.

Siūlo atkreipti dėmesį į visas namų sienas

„Tapybą ant sienų galima pritaikyti beveik kiekviename interjere – ir klasikiniame, ir moderniame. Norėtųsi, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie šį dekoravimo būdą, nes tai namams suteikia individualumo, jaukumo. Žmonės dažniausiai prisimena tapytas sienas, kai nori išdekoruoti vaikų kambarį. Bet nereikia pamiršti bendrų patalpų, svetainės, miegamojo – tai yra puikios erdvės tapybai“, – paaiškina „Inga Wall Art“ įkūrėja.

Stengiasi, kad klientai pajustų kūrybos malonumą

„Pamažu atsiranda klientų, kurie domisi sienų dekoru bendrose namų erdvėse, ne tik vaikų kambaryje. Namų išskirtinumui juk tereikia kelių akcentų. Tad noriu padrąsinti tuos, kurie dar dvejoja, ar verta rinktis tokį dekorą. Dažniausiai klientams pateikiu keletą pasiūlymų, o jie išsirenka, kas jiems labiausiai patiktų. Tapybos proceso metu stengiuosi įtraukti klientą ir išgirsti jo nuomonę, kad jis pats pajustų kūrybos malonumą. Stebiu meno tendencijas, bet, žinoma, atsižvelgiu į vaiko pomėgius. Dažnai tariamės su tėveliais, kaip sukurti piešinį, kad ir po kelerių metų jis būtų aktualus vaikui – taip gimsta visų šeimos narių poreikius atitinkantis piešinys“, – darbo ypatumus atskleidžia autorė.

„Jei turi idėją ar norą, imk ir daryk, nelauk tinkamo laiko ar palaikymo. Tikėk savo idėja, dalinkis gera žinia su kitais, nebijok prašyti įvairiapusiškos pagalbos, o svarbiausia – apie tai kalbėk garsiai!“ – pataria verslininkė I. Valatkienė.

„Inga Wall Art“

541-1567662338-712631.jpeg 541-1567662338-710877.jpeg Version 2 541-1567662338-679856.jpg 541-1567662338-759142.jpeg 541-1567662338-477429.jpg 541-1567662338-387819.jpg 541-1567662338-550292.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.