...

„Motiventti“ vadovas Linas Zareckas drąsiai ėmėsi verslo ir nebijo svajoti

Verslas

2013.07.11

Autorius: Tomas Fedaravičius

Temos: .

„Motiventti“ vadovas Linas Zareckas drąsiai ėmėsi verslo ir nebijo svajoti

Linas Zareckas BFL/Tado Umaro nuotr.

„Imantis renginių organizavimo verslo daug pradinių investicijų nereikia. Dėl to šioje srityje labai žemi žengimo į rinką barjerai, bet didelė konkurencija. Iš pradžių į mano verslą daug kas žiūrėjo skeptiškai, bet man pavyko ir šį darbą dirbu jau šešerius metus“, – džiaugėsi UAB „Motiventti“ įkūrėjas ir vienintelis akcininkas Linas Zareckas, kurį daugelis lietuvių pažįsta kaip Chorą iš grupės ŽAS.

Bendrovės pavadinimą sugalvojo per gudrų

Iki tol jėgas muzikinei veiklai skyręs L. Zareckas beveik prieš dešimtmetį, sulėtėjus koncertų ir darbo studijoje karuselei, ėmėsi studijų Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje, o vėliau stiprinti žinių apie tarptautinį verslą pagal „Erasmus“ studentų mainų programą išvyko į Vokietiją.

„Maždaug tuo metu ir pradėjo kirbėti mintis, kad reikėtų pradėti savo verslą. 2007 metais su draugais įsteigiau pirmą savo įmonę, kuri specializavosi verslo renginių organizavimo srity. Po trejų metų mūsų keliai išsiskyrė ir tada atsirado „Mottiventi“, – nuosavo verslo pradžią prisiminė verslininku tapęs muzikantas.

„Ką reiškia įmonės pavadinimas?“ – pasiteirauju pašnekovo. „Universitete daug kalbėjo, kaip svarbu sukurti gerą pavadinimą. Ilgai dėl jo kankinomės. Gal net per ilgai. „Motiventti“ yra dviejų žodžių junginys – „motyvacija“ ir „events“ (angl. renginiai), taigi motyvaciniai renginiai. Dabar manau, kad per gudriai sugalvojome. Planuoju šį pavadinimą palikti tik kaip juridinį, o prekių ženklą kurti iš naujo“, – rūpesčius dėl įmonės vardo atskleidė verslininkas.

Klientai – didžiausi Europos sporto klubai

Praėjusį savaitgalį Juodkrantėje nugriaudėjo dešimtoji, jubiliejinė, „Bitėlando“ šventė. Ją organizavo „Motiventti“. Lino vadovaujamos bendrovės darbų sąraše ir LKL žvaigždžių dienos, „Sidabrinių gervių“ kino apdovanojimai, TV3 televizijos projektas „Lietuvos garbė“. Dėl didesnių renginių, kuriems reikia gausių kūrybinių ir organizacinių pajėgų, „Motiventti“ kooperuojasi su kitais renginių organizatoriais.

Bendrovės veikla šiuo metu neapsiriboja vien renginių organizavimu. „Motiventti“ taip pat rengia įmonių vidaus renginius, motyvacines keliones bei išvykas į svarbiausius sporto renginius – Čempionų lygos finalus, „El Clasico“ rungtynes Barselonoje, pasaulio ir Europos futbolo čempionatus. Klientai taip pat pageidauja išvykų į teniso varžybas, ledo ritulio čempionatus, išskirtines bokso kovas.

Sportas tapo neatsiejama Lino gyvenimo dalimi. Jis – vienas aktyviausių futbolo klubo „Prelegentai“ žaidėjų. Besisukant sporto pasaulyje užsimezgė pažintis su „Sportstec“ programinės įrangos kūrėjais iš Australijos. L. Zarecko bendrovė tapo australų atstovais Baltijos šalyse, Rusijoje, Ukrainoje ir Baltarusijoje.

„Sportstec“ kuria programinę įrangą, skirtą sporto rungtynių vaizdo medžiagos analizei. „Sportstec“ įrankiais „Motiventti“ aprūpino Lietuvos krepšinio rinktinę, krepšinio klubus CSKA, „Chimki“, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“, ledo ritulio ekipas, dailiojo čiuožimo ir sinchroninio plaukimo profesionalus.

Anot L. Zarecko, „Sportstec“ programinę įrangą naudoja daugelis didžiųjų Europos futbolo klubų ir 90 proc. NBA komandų.

Sunkumus reikia įveikti ramiu veidu

Paklaustas apie problemas, kylančias plėtojant verslą, Linas nusišypsojo: „Nežinau. Gal aš su jomis nesusiduriu? O gal tiesiog nesureikšminu? Problemų yra visose gyvenimo srityse. Jas tiesiog reikia šalinti ir ramiai dirbti. Valstybė galėtų labiau atsižvelgti į verslą kuriančius žmones, nekaitalioti mokesčių, neapkrauti popierizmu.

Kita vertus, dalis valstybinių įstaigų, kontroliuojančių verslą, sparčiai keičiasi ir stengiasi padėti, o ir pačios dažnai susiduria su įstatymų raizgalyne.“

Kaip vieną iš verslo stabdžių jis išskyrė žmonių nekompetenciją. Verslininką tai erzina, nes lėtina veiklą. Taip pat L. Zareckas teigė dažnai susiduriantis su žmonėmis, kurie tiesiog nenori dirbti.

„Tokie nori tingėti. Jau girdžiu, kaip dabar tie patys tinginiai rėkia, kad verslininkai mažai moka ar lupa paskutinį kailį. Tinginių jokiais pinigais nemotyvuosi. Tad netikiu verkšlenimais dėl nedarbo ar mažų atlyginimų. Kiekvienas galime pasirinkti, ką ir kaip dirbame ir kiek galime uždirbti“, – neabejojo „Motiventti“ vadovas.

Pradedantiems verslininkams Linas patarė nebijoti. Jei dar nepradėjote savo veiklos, neatidėliokite, eikite ir jau šiandien darykite tai, kas įdomu. Svarbiausia, kad veikla pačiam būtų įdomi ir svarbi.

Kokie L. Zarezko planai, susiję su verslu?

„Mano svajonė – rengti olimpinių žaidynių atidarymą. Gal tai ir nerealu, bet svajoti juk galima“, – optimistiškai pokalbį baigė L. Zareckas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.