...

Motinystė įkvėpė rankdarbių verslui

Verslas

2018.07.20

Autorius: Inga Rauluševičienė

Temos: .

Motinystė įkvėpė rankdarbių verslui

Viktorija Jarutienė. Asmeninio albumo nuotr.

Mažeikiškė Viktorija Jarutienė (27), visą profesinę karjerą atidavusi administravimo sričiai, išėjusi motinystės atostogų sielos atgaivą rado kurdama rankdarbius mergaitėms ir įkūrė prekių ženklą „Vėjas plaukuose“.

Idėja užaugo drauge su vaikais

Motinystės atostogos – tai toks laikotarpis kiekvienai moteriai, belaukiančiai atžalų, kai nepakanka vien tik ramaus sėdėjimo ant sofutės ir poilsio, o dažniausiai į galvą pradeda lįsti įvairios mintys ir idėjos, kaipgi save realizuoti be namų šeimininkės vaidmens. V. Jarutienei, nenustygstančiai vienoje vietoje, tai buvo savaime atsiradusi priežastis kurti kažką savo.

„Esu iš tų aktyvių žmonių, kurie nenutrūkstamai bando save realizuoti. Iki atostogų dirbau administracinį darbą, tad rankdarbiai man buvo tarsi atokvėpis ir saviraiška. Auginu dvi dukras, tad mintys natūraliai sukosi apie mergaitiškus dalykus. Jei paklaustumėte, kaip sugalvojau gaminti bumbulus, tai atsakymo neturiu. Nežinau, kaip ir iš kur, bet galvoje sukosi tokia mintis, kad gaminsiu lankelius būtent iš siūlų bumbulų. Sugalvoti šiam pomėgiui pavadinimą buvo vienas sunkiausių dalykų. Vis galvojau apie keletą variantų ir kokia kalba tai turėtų nuskambėti. Artimųjų ir draugų patarimai nulėmė slapyvardį „Vėjas plaukuose“, – prasitaria pašnekovė.

Technikai prireikė pastangų

Sumanyta idėja dar toli gražu ne viskas, kad pradėtum kūrybos procesą ir įsilietum į rinką. Teko ilgokai pasikuisti atmintyje ir prisiminti, kaip dar mokyklos suole per darbų pamokas bandyta pagaminti kažką panašaus į dabartinį užmojį – siūlų bumbulus.

„Bumbulas išėjo, bet, žinoma, ne toks, kokio tikėjausi. Tada bandžiau dar daug kartų, bet vis būdavo tas pats. Tuomet pasitelkiau į pagalbą visą įmanomą mediją, paiešką „Google“ ir „YouTube“ kanaluose. Informaciją netrukus radau, tačiau jaučiausi gana „žalia“ ir nepatyrusi, nes, kaip naudotis specialiu bumbulų gaminimo įrenginiu, neturėjau jokio supratimo. Sunkiausia buvo pati technika, nemažai laiko reikėjo įgusti. Kitas klausimas, kokius siūlus pasirinkti, kad būtų tinkami bumbului susukti ir suformuoti. Išleidau nemažai pinigų ir, žinoma, laiko. Bet juk troškau gaminti tai, ko noriu aš!“ – prisimena „Vėjas plaukuose“ autorė.

Bumbulų iš siūlų gaminimo technika niekuo nesiskiria nuo senovės laikų. Viskas atliekama rankiniu būdu, sukant siūlus ant plastmasės formelių ir žirklėmis juos suformuojant norimo dydžio. Klientės ant lankelių tvirtinamais bumbulais dažniausiai susidomi dėl išskirtinio spalvų derinio nuo klasikos iki vasariškų spalvų.

Klientų atsiliepimai džiugina

Pirmieji žingsneliai iš savo namų kūrybos erdvės buvo tiesiai į socialinių tinklų įvairiausių ir konkurencingų prekių ženklų srautą. Populiarių jaunam verslui reklamuoti socialinių platformų „Facebook“ ir „Instagram“ įspūdis po pirmo starto džiuginantis ir lengvas nebuvo, nes pirmieji sekėjai buvo vos du ir tai iš pačios artimiausios aplinkos, o norėjosi sukelti tikrą bumą ir surasti savo vartotojų.

„Kiekvieną dieną stengiausi įkelti vis naujų kokybiškų nuotraukų, atspindinčių autorinius gaminius, tad laikui bėgant net nepastebėjau, kaip atsirado žmonių, vis daugiau besidominčių mano darbais ir juos įsigyjančių“, – teigia kūrėja.

Idėjų produktų asortimentui papildyti nestinga, tačiau pritrūksta laiko. Dažniausiai galvos papuošalus įsigyja mamos ne tik dukroms, bet ir sau, atsiranda užsakymų poreikis lankelių su bumbulais komplektams kasdieniam nešiojimui ar šventės proga. Esami klientai ypač pradžiugina teigiamai įvertindami darbus, žavisi spalvų deriniais, o jei atsirastų skundų ar išskirtinių poreikių, tai skatintų tik pasitempti ir plėstis, sukurti ką nors nauja ir neįprasta, taip atsigręžiant į pirkėjų pageidavimus. Visi užsakymai ir pardavimai vyksta tik per „Facebook“ paskyrą, jų tikrai pakanka, tad poreikio plėtoti elektroninę prekybą kol kas dar nėra.

„Manau, kad man pasisekė, nes atsidūriau tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje, populiarios dirbtinių gėlyčių puošmenos ant mergaitiškų lankelių jau nebėra naujiena, o ryškiaspalvių siūlų bumbulai, besipuikuojantys ant ilgaplaukių galvų, Lietuvoje dar tik tampa savotiška mada, greitai plintanti tarp moterų, mergaičių ar šeimos narių“, – tikina V. Jarutienė.

Gaminiais domisi ir užsienyje

Panašių prekių ženklų gamintojų begalė, tačiau plaukų aksesuarų, gaminamų iš siūlų, Lietuvoje nerasite. Esant nemažam vartotojų skaičiui, savaime vyksta atranka, kokį produktą jie nori užsisakyti, tad labai svarbu kiekvienam rankdarbių kūrėjui daryti tai, kas džiugina širdį ir kartu pateisina klientų lūkesčius. „Vėjas plaukuose“ įkūrėja džiaugiasi, kad dauguma klientų yra lietuviai, tačiau su laiku atsiranda užsakymų ir į užsienį. Pastaruoju metu šie mergaitiški plaukų puošimo aksesuarai perkami dovanoms ir iškeliauja pas gyvenančiuosius kitose šalyse.

„Nebijokite savęs ir savo idėjų. Tiesiog darykite tai, ką norite, ir tikėkite savimi. Jeigu jūs netikėsite savimi, tai kaipgi kiti tikės? Susiimkite, pabarkite save ir dirbkite toliau!“ – pataria verslininkė.

„Vėjas plaukuose“

434-1532066430-248806.jpg 434-1532066430-670030.jpg 434-1532066430-439617.jpg 434-1532066430-530342.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.