...

Moterims siūlo tvarias ir ekologiškas higienos priemones

Verslas

2019.08.16

Autorius: Urtė Kasparavičiūtė

Temos: .

Moterims siūlo tvarias ir ekologiškas higienos priemones

Mėnulio seserys Iš asmeninio albumo

„Idėja sklandė ore jau keletą metų, visos mes vienaip ar kitaip dalyvaujame moteriškuose projektuose, organizuojame, vedame kursus. Jurgita, Kotryna ir Dovilė susipažino kitame projekte – kurdamos ir vystydamos vienos bendruomenės elektroninę parduotuvę. Natūraliai kilo idėja panaudoti įgytą patirtį ir žinias kuriant vien moterims skirtą internetinę parduotuvę bei erdvę pabendrauti to paties pavadinimo „Facebook“ grupėje“, – pasakoja projekto „Mėnulio seserys“ kūrėjos Kotryna Davidovičienė, Jurgita Matuizienė, Ingrida Radėnė ir Dovilė Kuliešienė.

Daug dėmesio švietimui

„Pačios pažįstame nemažai lietuvių moterų, naudojančių daugkartines higienos priemones, bet žinome, kad tai tik labai maža dalis. Dauguma net neįsivaizduoja, kad yra alternatyvų vienkartinėms higienos priemonėms. Tad ir kilo idėja savo parduotuvėje pasiūlyti mūsų ir draugių patikrintas, rekomenduotas daugkartines higienos priemones bei kitas prekes: knygų apie moteriškuosius ciklus, eterinių aliejų, žolelių arbatos. Taip pat skiriame daug dėmesio švietimui. „Facebook“ grupėje siūlome padiskutuoti intymiomis moteriškomis temomis, kuriomis paprastai galima kalbėti tik su artimomis draugėmis, o juk ne kiekviena tokių turi“, – teigia K. Davidovičienė.

Siekia sukurti atsakingą verslą, remiantį socialines iniciatyvas

Pasak pašnekovės, Lietuvoje sparčiai populiarėjantis „Zero Waste“ judėjimas skatina plėtoti projektą ir šviesti moteris apie tvarias bei gamtą tausojančias higienos priemones. „Zero Waste“ judėjimas ir apskritai noras daryti pasaulį geresnį skatina mus kurti. Taip pat nepamirštu ir verslumo aspekto – esu iš verslo pasaulio, dirbau pelno siekiančiose bendrovėse, studijavau ekonomiką, verslo vadybą ir finansus. Labai noriu sujungti pomėgius, gerus darbus ir paversti tai tvariu, atsakingu, darbo vietas kuriančiu verslu, remiančiu socialines iniciatyvas“, – tikina projekto „Mėnulio seserys“ bendraįkūrėja.

Įkvepia moteriškumas

Projekto kūrėjoms taip pat svarbi ekologija, tvaraus gyvenimo filosofija. „Man ekologija labai nesvetima, kartu su vaikais domimės ir rūpinamės, kaip kuo mažiau šiukšlinti pasaulyje ir nenaudoti plastiko bei kitų kenksmingų aplinkai medžiagų. Tačiau daugkartiniai įklotai yra tai, kas jau rado savo vietą mūsų gyvenime. Dėl to esu labai dėkinga „Mėnulio seserims“, nes žinau, kad tai tik laiko klausimas, kada aš su savo keturiomis dukromis pradėsime naudoti daugkartines priemones šiems moteriškiems reikalams. O įkvepia mane moteriškumas. Moteriška energija, noras ją paleisti, ja mėgautis, padėti kitoms moterims irgi patikėti, kad ne vyriškų savybių ugdymas padaro mus laimingas, o moteriškų puoselėjimas“, – teigia D. Kuliešienė.

Kelias į tvaresnį gyvenimą – per suvokimą

Dideli pokyčiai prasideda nuo mažų žingsnelių. Teiraujamės, ką pašnekovės patartų aplinkai palankių menstruacijoms skirtų produktų dar niekada nebandžiusioms moterims? Nuo ko pradėti savo kelionę į aplinką labiau tausojantį vartojimą? „Mano kelias prasidėjo nuo daugkartinių maišelių pasisiuvimo ir jų naudojimo prekybos centruose, turguje. Kitas žingsnis buvo domėjimasis minimalizmo idėja ir reguliaria savo daiktų peržiūra, jų mažinimu. Natūraliai išsivystė suvokimas, kiek nedaug žmogui iš tiesų reikia. Viskas po truputį, natūraliai, tad kviečiu bandyti ir pasitikėti savo nuojauta“, – tvaraus gyvenimo patarimais dalinasi J. Matuizienė.

Tiki idėjos prasme ir klienčių sąmoningumu

„Tikime šio verslo idėjos prasme, tad į bet kokius iššūkius žiūrime kaip į natūralų procesą. Labai džiaugiamės savo klienčių sąmoningumu. Net neabejojame, kad visatoje veikia traukos dėsnis: kuo pats gyveni, tą ir pritrauki“, – pasiteiravus apie iššūkius, su kuriais susiduria projekto kūrimo procese, atsako J. Matuizienė.

„Kadangi esame pasiskirsčiusios savaitės dienas, kada kuri rašys įrašus į „Facebook“ puslapį, kartais pritrūksta įkvėpimo būtent tam. Nors vieną dieną atrodo „oi, žinau mėnesį į priekį, ką rašysiu“, bet po dienos žiūrėk visos mintys išsenka. Tačiau žinau, kad, kaip ir mėnulio ciklai, mano įkvėpimai ir iškvėpimai išeina ir vėl pareina, todėl nespaudžiu savęs ir laukiu naujo minčių potvynio“, – iššūkius apibūdina D. Kuliešienė.

Pasak K. Davidovičienės, daug aiškiau, paprasčiau ir smagiau kurti projektą vien moterims. „Aišku, visokių dienų pasitaiko – ir kai jos ištinka, pasikalbame, pasidaliname rūpesčiais ir kartu randame geriausius sprendimus“, – tvirta moteriška komanda džiaugiasi ji.

Siekia išaugti į tvarų, darbo vietas kuriantį verslą

Pasiteiravus apie „Mėnulio seserų“ ateities tikslus, kūrėjos tikina, kad turi tikslą išaugti iki tvaraus verslo. „Plėtros ir augimo norime – kaip jau minėjau, turime tikslą išaugti iki tvaraus, keletą darbo vietų sukuriančio verslo. Jau turime idėjų dėl naujų produktų, deramės su gamintojais, išbandome gautus pavyzdžius. Per metus tikrai pasiūlysime daugiau naujovių“, – pasakoja K. Davidovičienė.

Tiesa, pašnekovės neapsiriboja tik elektronine parduotuve – veiklios moterys organizuoja vaisingumo pažinimo kursus, seminarus moterims svarbiomis temomis. „Vaisingumo pažinimo kursus planuojame perkelti į virtualią erdvę. Gyvi susitikimai visada išliks, nes jie turi tiesioginio bendravimo naudą ir kuria tvirtesnę bendraminčių bendruomenę, tačiau toms, kurios skuba ir gyvena ne Vilniuje, pradėsime nuotolinius mokymus. Ateityje ketiname išleisti ir videokursus“, – tikina I. Radėnė.

O projekto bendraįkūrėja D. Kuliešienė svajoja suburti ir moterišką klubą: „Mano svajonė prie mokymo klasių suburti ir tiesiog moteriško pasisėdėjimo klubą, kur moterys ateitų megzti, siuvinėti, aptarti skaitytų knygų arba žiūrėti filmų ir vėliau pasidalinti įspūdžiais. Žinau, kad neretai būtent to pasidalinimo emocijomis ir trūksta.“

Įsivertinti ir pasitikėti

„Visų pirma, pradedantiesiems linkiu įsitikinti, ar verslo idėja yra prasminga, nes pasaulyje sukurta daug beverčių prekių ir paslaugų. Prasmė ir kokybė – štai kas šioje vartotojiškumo epochoje svarbu“, – paklausta, ko palinkėtų jaunoms, veiklioms moterims, turinčioms daug idėjų, bet nedrįstančioms jų įgyvendinti, pasakoja I. Radėnė.

„Aš patarčiau banaliai – tiesiog nebijoti ir neabejoti savimi. Nes niekas nepavyksta, jeigu nuleidžiamos rankos. Jeigu darysi, eisi, kažką savo kelyje ir darbe keisi, negali nepavykti“, – pasitikėjimo savimi linki projekto „Mėnulio seserys“ bendraįkūrėja D. Kuliešienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.