...

Moksleivių įsuktas verslas jau duoda pelno!

Verslas

2012.05.09

Autorius: Ieva Jonilienė

Temos: , .

Moksleivių įsuktas verslas jau duoda pelno!

Mintautas ir Paulius Asmeninio albumo nuotr.

Kaip ne kartą įsitikinome, idėjoms įgyvendinti ir verslui pradėti amžiaus ribų nėra. Pasaulyje gausu žmonių, kurie tapo puikiais verslininkais net nebaigę vidurinės mokyklos. Vilniečiai abiturientai Paulius ir Mintautas taip pat gali pasigirti įgyvendinę puikią verslo idėją, kuri jau duoda pelno.

Vilniaus Žirmūnų gimnazijos dvyliktos klasės moksleiviai Paulius Neverbickas ir Mintautas Grigas yra tvirtai nusprendę savo ateitį sieti su informacinėmis technologijomis. Danijoje ketinantys studijuoti bendraklasiai praėjusią žiemą sumanė pagilinti informatikos žinias ir drauge sukurti įdomų interneto tinklalapį.

„Tiek aš, tiek Mintautas savo kompiuteriuose turėjome išsaugoję daug įvairių juokingų vaizdų. Kadangi norėjome išmokti kurti interneto svetaines, pamanėme, kad reikia sukurti būtent pokštų ir juokų tinklalapį. Tuo metu tokios svetainės užsienyje jau buvo labai populiarios, o lietuviškų, galima sakyti, nebuvo“, – savo verslo pradžią prisimena moksleivis Paulius.

Ilgai nelaukę vaikinai ėmė įgyvendinti idėją. Draugai intensyviai mokėsi programuoti, gilinosi į interneto svetainių kūrimą, jų dizaino sprendimus ir įvairias galimybes. Netrukus, po mėnesio, internete atsirado nauja smagi svetainė skambiu pavadinimu goodstorybro.lt.

„Dirbome po pamokų, laisvalaikiu, savaitgaliais ir tai mums buvo labai įdomu. Kai kiekvieną dieną jauti, kad ką nors nauja išmoksti, kai matai, kaip tobulėji, tai be galo džiugina“, – teigia Paulius.

Goodstorybro.lt, pasak vaikinų, – tai interneto svetainė, skirta žmonėms, norintiems prasiblaškyti ir linksmai praleisti laiką. Į šį puslapį jaunuoliai kelia smagius pokštus, juokus apie kasdienes gyvenimiškas situacijas. Pradžioje jie patys ieškojo įvairiausių juokingų nuotraukų ar vaizdelių, o dabar sulaukia jų ir iš daugybės nuolatinių lankytojų.

„Šiuo metu prie šio projekto kasdien užtenka padirbėti apie dvidešimt minučių: įvertiname atsiųstus juokus, atsirenkame juos ir įkeliame. Siekiame, kad kuo daugiau jų būtų lietuvių kalba“, – sako Paulius.

Anot jo, puslapyje kasdien apsilanko nuo 1 300 iki 2 500 lankytojų. Daugiausia tai mokyklinio amžiaus, modernias technologijas mėgstantis jaunimas nuo 16 iki 20 metų.

Kaip pripažįsta moksleivis, jokių investicijų šiam projektui neskyrė. Interneto svetainę sukūrė patys, o lankytojų ieškojo pasitelkdami socialinį tinklą „Facebook“. Taip pat jaunuoliai intensyviai platino informaciją per draugus ir apie savo veiklą paskelbė vietos mokyklos leidinyje. Nors projektas iš pirmo žvilgsnio daug kam neatrodė rimtas, vaikinai jau spėjo ne tik praktiškai pagilinti informacinių technologijų žinias, bet ir savarankiškai užsidirbti pirmuosius pinigus.

„Kai tik sukūrėme interneto svetainę, po poros mėnesių jau turėjome keletą reklamos užsakovų. Kadangi mąstome išvažiuoti į užsienį studijuoti, galvojame šį versliuką parduoti. Kiekviena prekė turi savo pirkėją, taigi tikime, kad ir šią svetainę greitai kas nors įsigis“, – svarsto Paulius. Vaikinas prisipažįsta, kad jiems su draugu Mintautu dažnai kyla įvairių idėjų, todėl neatmeta galimybės, kad ateityje galėtų tapti puikiais verslo partneriais.

Pauliaus nuomone, verslumas atsiranda per auklėjimą. Jeigu aplink nuolat matai verslių žmonių ir, pavyzdžiui, tavo tėvai ar artimieji dažnai kalba apie verslą, tuomet tai tarsi savaime įauga į kraują.

Tiek Paulius, tiek Mintautas kilę iš panašių šeimų. Abiejų jaunuolių tėvai yra verslininkai, išbandę ne vieną sritį. „Būdamas samdomas darbuotojas tu sėdi, kuri ir gauni tam tikrą sumą pinigų, tačiau turint savo verslą kurti yra kur kas įdomiau, nes nežinai, kas laukia, ar pasiseks. Vis dėlto manau, kad geriausia pirmiausia padirbti samdomu darbuotoju, o vėliau uždirbtus pinigus investuoti į savo verslą“, – svarsto dvyliktokas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.