...

Miniatūrų iš veltinio kūrėja džiaugiasi radusi širdžiai mielą veiklą

Verslas

2021.10.12

Autorius: Raminta Žalkauskaitė

Temos: .

Miniatūrų iš veltinio kūrėja džiaugiasi radusi širdžiai mielą veiklą

J. Kuodienė Asmeninio albumo nuotr.

Beveik prieš metus veiklą pradėjusi unikalių rankų darbo miniatiūrų iš veltinio „Vilnonės pėdutės“ įkūrėja Julija Kuodienė (28) sako, kad vienintelis veiklos sunkumas yra laiko pojūčio praradimas veliant, kai diena prabėga akimirksniu. Ji teigia dažniausiai velianti tai, kas patinka pačiai, bet jos darbai paperka ir klientus.

Rankdarbių veikla prasidėjo nuo širdžiai mielo pomėgio, kai vieną rudens pavakarę Julija nuvėlė pirmąjį žaisliuką – apskritaveidį, ryškiaspalvį lapiuką. „Juo pasidalijau vienoje „Facebook“ pokalbių grupėje ir nustebau sulaukusi susidomėjimo – perskaičiau daug gerų komentarų ir gavau nemažai patiktukų. Tai labai pradžiugino“, – pasakoja kūrėja. Vis dėlto rimčiau šia veikla užsiimti moteris pradėjo tik po kurio laiko, padrąsinta savo vyro ir geriausios draugės.

Pavadinimo idėja kilo beieškant, kaip būtų galima į kelis žodžius „sudėti“ minkštumą, švelnumą bei šilumą, kurie neabejotinai asocijuojasi su vilna ir jos gaminiais, kartu paliečiant kūryboje pagrindinę vietą užimančius mūsų mažuosius bičiulius iš gyvūnų pasaulio.

Kaip savitą keblumą, susijusį su pačiu kūrybiniu procesu, pašnekovė įvardija tai, kad pradėjus velti, dienos metu kartais būna nelengva rasti laiko su kūryba nesusijusiems dalykams. Julija sako, kad vienas ypatingų šios veiklos bruožų – tai laiko pojūčio praradimas ja užsiimant, kai, prisėdus prie įvairiaspalvių vilnos kamuolėlių ir iš jų pradedant rastis įvairioms formoms, nosytėms, pėdutėms bei uodegytėms, aštuonios valandos prabėga tiesiog akimirksniu. „Vėlimo procesas mane ypatingai įtraukia, tad pradėjus darbą tenka susitaikyti, kad dienos pabaigoje atrodys, lyg jos nebūtų buvę. Laimė, visa tai atperka nuo delno į mane žaismingai žvelgiantis mažasis „Vilnonių pėdučių“ bičiulis“, – pasakoja moteris.

Populiariausias pirmasis kūrinys

Į darbus visuomet sudedanti begalę laiko, visą savo dėmesį ir kūrybiškumą J. Kuodienė mano, kad prie viso to pridėjus vilnos savybę sušildyti ne tik rankas, bet ir širdis, produktas būna tikrai neeilinis – šiltas ir kviečiantis nusišypsoti. Ji sako, kad jai, užmetus akį į nuo lentynos besišypsantį mažą smalsuolį, širdyje visuomet pasidaro šviesiau. Kūrėjos velti gyvūnėliai įprastai telpa viename delne. „Miniatiūriškumas jiems suteikia savito išskirtinumo ir mielumo – tokį mažą sutvėrimą tik ir norisi imti, globoti, prie širdies priglausti“, – atvirauja pašnekovė.

Galbūt ne veltui Julijos pomėgis prasidėjo būtent nuo mažojo lapiuko atsiradimo, nes jis ir yra populiariausias „Vilnonių pėdučių“ kūrinys. Įprastai ji sako velianti tai, kas jai gražu ir miela. Kadangi kūrėjai patinka žirgai, juos veldama jaučia ypatingą įkvėpimą perteikti visą jų laikysenos plastiškumą. „Kitais atvejais daugiau dėmesio skiriu būtent mielumui, žaismingumui, kartais net ir naivumui perteikti – tokie bruožai, mano manymu, labiausiai „nuginkluoja“, lengviausiai randa kelią į žmonių širdis. Dažniausiai tiesiog numanau, kas žmonėms gali patikti, sužavėti, paprastai šie dalykai sutampa su tuo, ką jaučiu pati“, – sako Julija.

Tikisi pirkimų per šventes

Šiai veiklai Julija ryžosi norėdama realizuoti savo poreikį kurti, „išlaisvinti“ kūrybinę energiją, kurios sako turinti tikrai daug. J. Kuodienė sako, kad vartotojų pažinimas vyksta savaime, per grįžtamojo ryšio stebėjimą, komentarus „Facebook“ socialinėje erdvėje. 

Nors veikla dar jauna, tačiau „Vilnonės pėdutės“ gali pasiūlyti išskirtinių, unikalių sprendimų ieškantiems dovanų, norintiems nustebinti savo draugus, artimuosius. Kadangi veiklą vykdo tik pirmus metus, kūrėja spėja, kad šventiniu laikotarpiu kūrybinis procesas gali suintensyvėti. Taip pat yra žmonių, norinčių bet kuriuo metu pradžiuginti savo artimą ar patiems ant darbo stalo turėti visada teigiamai nusiteikusį mažąjį bičiulį.

Moters ateities planai ir didžiausia svajonė – toliau džiuginti save ir kitus, suteikiant pasauliui daugiau spalvų ir žaismingumo. Galbūt plėsti pasiūlą ir gaminti ne tik miniatiūras, bet ir spalvingus papuošalus, aksesuarus.

„Manau, kad kiekvienas pradedantysis kūrėjas turi tai, kas itin svarbu – puikią idėją, užsidegimą, geriausius norus. Norėčiau kitiems pradedantiems veiklas palinkėti iš pažiūros paprasto, tačiau vis dėlto turbūt esminio dalyko – valios ir atkaklumo. Be šių dalykų net ir geriausios idėjos lieka tik mūsų galvose, taip neturėdamos galimybės keisti pasaulio, daryti jį geresne vieta gyventi“, – sako Julija.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.