...

Mėnuliais neša jaukumą į naujų šeimų namus

Verslas

2018.04.25

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Mėnuliais neša jaukumą į naujų šeimų namus

Nerija Karpavičienė. Asmeninio albumo nuotr.

Kaunietė Nerija Karpavičienė (29) meno pasaulyje naujokė, tačiau su didžiule energija ir entuziazmu įsiliejo į keramikų būrį. Mažiau nei prieš metus moteris pradėjo kurti mėnulio formos šeimos židinius, o visai neseniai pristatė pirmąją Lietuvoje šeimos židinių parodą. Ant keraminio mėnulio sėdintys įsimylėjėliai pristatomi rinkai pavadinimu „Mėnulio pietūs“.

Pastebėjo nuobodžią pasiūlą

Prieš porą metų, ieškodama šeimos židinio savo vestuvėms, moteris suprato, kad didžioji rinkoje siūlomų gaminių dalis yra beprasmiai ir neneša jokios tokiam gaminiui būtinos žinutės. N. Karpavičienės neapleido mintis, kad metas kažką keisti, tad, baigusi keramikos kursus, ji nusprendė gaminti jaukius mėnulio formos šeimos židinius su dviem įsimylėjėliais, siūbuojančiais kojomis ant jo krašto.

„Mėnulis man turi labai daug reikšmių. Pirma, jis ramybės nešėjas, šviečiantis tuomet, kai žmonės ilsisi. Antra, mėnulis aukštai, kas asocijuojasi su tuo, kas aukštai, ir siekimu tų aukštybių. Trečia, mėnulis – delčia – jis panašus į šypseną“, – pasirinkimą atskleidžia moteris.

Vien sugalvoti, kokia forma bus pažymėti gaminiai, nebuvo gana. Teko įdėti daug darbo ir patirti nemažai nuoskaudų pirmiesiems darbams subyrėjus.

„Pradžioje sudėtingiausia buvo techniškai viską teisingai išmokti padaryti, nes buvo daug atvejų pradžioje, kai dviejų savaičių ar mėnesio darbai suskildavo, vietomis nepasidengdavo glazūra, nutekėdavo ji, sutrūkinėdavo. Turėjau labai atsirinkti molį, su kuriuo man būtų patogu dirbti; glazūrą, kuria gražiai galėčiau padengti; kitas priemones, kuriomis atlikčiau grąžinimo darbus ir pan. Kartą viena būsima nuotaka užsisakė pas mane šeimos židinį, aš jį nulipdžiau, užbaigiau, parsivežiau namo, pranešiau jai, kad gali atvykti pasiimti, ir laukiau. Vakare, kai nuotaka jau turėjo tuoj būti, pamačiau, kad mėnulis visiškai suskilęs. Iki šiol negaliu pasakyti, kodėl taip nutiko, bet kaltinu staigius temperatūrų pokyčius – tai man logiškiausia priežastis atrodo, bet gal aš ir klystu“, – šypteli pašnekovė.

Išgarsino paroda

Kaune N. Karpavičienė suorganizavo pirmąją Lietuvoje šeimos židinių parodą. Moteris pasakoja, kad šiai idėjai ją įkvėpė vyras ir suvokimas, kad žmonės vis dažniau nori paliesti rankų darbo gaminius ir pajusti šilumą, sklindančią nuo jų.

„Man atrodo, kad pirminę parodos rengimo idėją man pakišo vyras, kuris ne tik žavisi mano kūrybos darbais, bet ir pats prisideda prie jų gamybos. O aš tąkart pamaniau, kad vyro pakišta parodos idėja yra ne tik graži, bet ir patogi idėja visus dirbinukus suvežti į vieną vietą, kad toje vienoje vietoje būsimos nuotakos ar jų tėveliai galėtų išsirinkti sau labiausiai patinkantį. Žmonėms vis labiau patinka pamatyti gyvai tai, ką perka, paliesti ir išsirinkti, o apie šeimos židinių parodas apskritai nesu girdėjusi“, – pasakoja moteris.

Greta viso to slypi ir dar vienas itin kilnus tikslas. Kurdama parodą pašnekovė norėjo padėti bendruomenei ir bent iš dalies prisidėti prie statomos bažnyčios. „Nuėjau pas mūsų kleboną – kunigą Andrių ir paklausiau, ar galėčiau savo asmeninės parodos metu paskelbti apie naujai statomą mūsų bažnyčią ir pakviesti svečius ne tik pasidairyti po mano darbus, bet ir prisidėti auka prie Šv. Jono Pauliaus II parapijos bažnyčios statybos. Kai aš įsipareigoju, jaučiuosi taip, tarsi neturiu kur dingti, ir tuomet imuosi veikti. Kartais labai sąmoningai stengiuosi save pastumti į tokią situaciją, kad neprigesčiau, o čia dar tokia pilna prasmės mintis šalia, kuri tiesiog vedė pirmyn“, – prisimena pašnekovė.

Vos spėja suktis

Po parodos užplūdęs žinomumas ir domėjimasis „Mėnulio pietų“ gaminiais žavi jaunąją verslininkę ir parodo, kad ji pasirinko tinkamą meno kryptį. Kol kas, pasakoja N. Karpavičienė, sudėtingiausia prognozuoti, kokia paklausa užplūs artimiausiu metu.

„Po parodos domėjimasis „Mėnulio pietumis“ ir apsilankymai šioje „Facebook“ paskyroje stebėtinai išaugo, o laiškų vos per kelias dienas sulaukiau daugiau nei 100! Iš to galiu daryti išvadą, kad ir paroda, ir darbai po parodos sulaukė tikrai gana daug dėmesio. Dabar sudėtingiausia yra suspėti visus užsakymus atlikti laiku, nes jų tikrai nemažai. Tikėjausi, kad per žiemą nulipdyti dirbiniai ir dabar stovintys parodoje tuo klausimu man labai padės, bet jie sparčiai nyksta, o užsakymų daugėja“, – džiaugiasi kūrėja.

Motyvacija radus savo nišą

Anot N. Karpavičienės, niekas kitas kūrėjui ar verslininkui negali būti geresnė motyvacija nei jis pats.

„Motyvacija pirmiausia kyla iš vidaus, kurią galiu pavadinti meile tam, kuo užsiimu. Kita motyvacija kyla iš išorės, kai girdi, kad žmones paliečia ir prakalbina tie mėnuliukai. Esu bandžiusi lipdyti ir kitokius darbus, net ir kitokius šeimos židinius, bet žmonėms labiausiai patinka mėnuliai – ir aš juos visai suprantu, nes man pačiai jie labai mieli“, – atskleidžia pašnekovė.

Radusi nišą, kuri ją žavi, ir išgryninusi kūrinių formas, kurios jai mielos bei artimos, N. Karpavičienė kitiems linki ryžto ir pagarbos aplinkiniams: „Pradedantiesiems verslininkams linkiu būti ryžtingiems, drąsiems, bet niekada nepažeisti kito žmogaus orumo, būti garbingiems ir imtis veiklos pagal savo talentus, nesidairant į piktas replikas ir nesistengiant tik prisikimšti kišenių. Kai įkūriau „Mėnulio pietus“ ir ėmiau darbuotis, kai kurie žmonės gimtadienio ar kitų švenčių progomis man linkėdavo normalaus darbo, tad buvo rimta ir pagrįsta proga imti ieškotis to „normalaus“ darbo, bet aš tikėjau, kad ne veltui man dovanoti jausmai moliui ir troškimas dalytis tuo, ką išmokau. Tikriausiai mažai kas pavyksta iš pirmo karto, tad linkiu nenuilsti treniruotis, ugdytis ir stebėti, ko žmonės nori. Mano manymu, žmonės nori to, kas tikra, jie ilgisi tikrumo“, – įsitikinusi pašnekovė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.