...

Menas, perkeltas ant drabužių, – ne tik hobis, bet ir verslo pradžia

Verslas

2021.08.05

Autorius: Reda Aleliūnaitė

Temos: , .

Menas, perkeltas ant drabužių, – ne tik hobis, bet ir verslo pradžia

I. Amankulovaitė Asmeninio albumo nuotr.

Kūryba, piešimas, tapyba – menas ilgą laiką buvo svarbi Indrės Amankulovaitės (28) saviraiškos dalis, tiesa, ne pagrindinė veikla. I. Amankulovaitė yra Vilniuje gyvenanti ir dirbanti rinkodaros vadovė, kuri karantino metu išplėtė savo veiklų ribas. Savus laisvalaikio tapybos darbus, pasinaudojusi spaudos galimybėmis, perkėlė ant drabužių. Taip pašnekovės gyvenime tapyba ir dizainas tapo ne tik hobiu, bet ir vystoma veikla, kuri socialiniuose tinkluose yra žinoma pavadinimu „Art by Amankulovaitė“.

Menas – visada kartu

Pagrindinis ir svarbiausias „Art by Amankulovaitė“ veiklos aspektas yra I. Amankulovaitės tapybos darbai. Jų perkėlimas ant drabužių – viena iš kūrybos formų. Tapyba ir menas pašnekovę lydi nuo pat vaikystės: „Esu baigusi dailės mokyklą, dalyvaudavau įvairiose parodose ir konkursuose. Vėliau kūrybinę veiklą buvau apleidusi, tačiau menas glūdi mano sieloje ir man jo tikrai trūko. Po šešerių metų pertraukos nusipirkau dažų, drobę ir nutapiau paveikslą. Po to atsirado antras, trečias, ketvirtas paveikslas… Taip atnaujinau savo namų interjerą naujais kūriniais“, – juokiasi kūrėja.

I. Amankulovaitė pradėjo tapyti vis daugiau, o, prasidėjus karantinui, gimė puiki idėja: „Karantinas buvo tas metas, kuris sudėliojo mano mintis ir paspartino idėjos įgyvendinimo procesą, kad mano menas puoštų ne tik interjerą, bet ir kasdienį žmonių stilių. Norėjau apjungdama meną ir drabužius sukurti išskirtinumą ir ryškumą, pabrėžti savitą stilių. Taip pradėjau gaminti marškinėlius, džemperius su savo tapytų darbų spauda“, – džiaugiasi pašnekovė, atkreipdama dėmesį, kad ant drabužių vyrauja tapyti stilizuoti veidai ar jų motyvai.

Socialiniai tinklai – atspirties taškas

Veiklos pradžios ir pristatymo taškas buvo „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrų sukūrimas – taip gimė „Art by Amankulovaitė“.

„Mano veikla šiuo metu yra vystymo ir augimo etape. Socialinių tinklų paskyrose galima įsigyti tiek mano tapybos darbų, tiek unisekso stiliaus drabužių su mano tapybos darbų spauda, tinkančių tiek moterims, tiek vyrams“, – pasakoja I. Amankulovaitė.

Pasak pašnekovės, apie šią veiklą ji galvojo jau seniai, tačiau vis nesiryždavo: „Kelis kartus buvau pabandžiusi spaudą pas įvairius tiekėjus, tačiau nusivylusi pačių marškinėlių ar spaudos kokybe veiklos nebetęsdavau. Esu perfekcionistė, tad man labai svarbi darbų kokybė“, – teigia I. Amankulovaitė.

Šiuo metu moteriai pavyko atrasti partnerius, kurie pagal užsakymą pagamina jos tapybos darbų spaudą ant pačių partnerių tiekiamų džemperių ar marškinėlių. Partnerius pašnekovė atrado nagrinėdama įvairius tiekėjus ir jų darbo rezultatus. „Investavau į bandomuosius pavyzdžius – man buvo labai svarbu, kad marškinėliai ir džemperiai būtų kokybiški ir patogūs, o spauda – ilgalaikė. Džiaugiuosi, kad tai pavyko įgyvendinti ir esu 100 proc. patenkinta“, – akcentuoja pašnekovė.

Pasak I. Amankulovaitės, šiuo metu vystyti veiklą padeda jos įgyti rinkodaros įgūdžiai, jie ypač aktualūs socialiniams tinklams. „Esu rinkodaros žmogus, visos mano turimos žinios ir įgūdžiai tikrai padeda plėtoti veiklą – tuo ir naudojuosi“, – atskleidžia pašnekovė, pabrėždama, kad svarbu, kiek laiko ir darbo įdėsi į savo veiklą, nes tiek grąžos ir turėsi. Vienu didžiausių sunkumų vystant veiklą I. Amankulovaitė vadina pernelyg didelį savikritiškumą ir konkurencijos baimę: „Kartais gali atrodyti, kad kiti kuria geriau nei tu ir nieko naujo jau nebepasiūlysi, tačiau, jei darai tai, kas gimsta iš širdies, – visada atrasi ir savo meno klientą“, – mano pašnekovė.

Viešojoje erdvėje „Art by Amankulovaitė“ veikla pasirodė neseniai. Dar sunku pasakyti, kiek ir kokių investicijų jai prireiks ateityje. Pašnekovei teikia džiaugsmo, kad vystomas užsiėmimas iš dalies yra ir įvertinimas, nes jos kurtu menu puošiasi kiti. Anot I. Amankulovaitės, tai pakelia ne tik savivertę, bet ir suteikia galimybę realizuoti, išpildyti save kaip asmenybę. Šis principas atsispindi ir veiklos pavadinime – „Art by Amankulovaitė“. Pašnekovė akcentuoja, kad prekių ženklas yra ji pati ir jos kūryba, todėl pavadinime vyrauja reta kūrėjos pavardė, o žodis „art“ atspindi meno veiklą.

Patarimai norintiesiems pradėti verslą

Indrė Amankulovaitė dalijasi patarimais su tais, kurie dar tik mąsto apie savo verslo ar veiklos pradžią:

  • Nenuvertinkite savo galimybių ir nesibaiminkite konkurencijos – ji visada buvo ir bus, kad ir ką darytumėte.
  • Nuoširdus darbas, laiko investavimas, kūrybiškumas ir tikėjimas tuo, ką darote – tai skatina verslą augti ir plėstis, o jus pačius – tobulėti.
  • Svarbiausia yra veikti ir judėti pirmyn. Jeigu idėjos knibžda jūsų galvose ir širdyse – tiesiog imkite ir darykite! 

„Art by Amankulovaitė“

10 8 7 6 5 4

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.