...

Mažame mieste verslui vasarą reikia pasiruošti štiliui

Verslas

2018.06.20

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Mažame mieste verslui vasarą reikia pasiruošti štiliui

Rytis Vieščiūnas. Asmeninio albumo nuotr.

Kupiškyje gimęs ir augęs Rytis Vieščiūnas meilės gimtajam miestui neprarado. Jau kurį laiką vyras sėkmingai vadovauja UAB „Ugmila“ – įmonei, valdančiai keletą skirtingų kavinių Kupiškyje. Verslo užmojai R. Vieščiūno galvoje dideli, o naujausia idėja įrodė, kad sušių restoranas Kupiškyje taip pat gali sėkmingai veikti ir rasti savo klientą.

Mato galimybes

Paklaustas apie tai, kodėl verslui vyriškis pasirinko mažą miestą, o ne keliavo sostinės ar kitų didmiesčių link, R. Vieščiūnas nesutrinka – anot jo, mažame mieste galima pamatyti daug galimybių ir jas išnaudoti.

„Kupiškyje esu gimęs ir augęs – žmones ir aplinką čia puikiai pažįstu. Sunku pasakyti, kodėl užsiimu būtent tokiu verslu. Matyt, pagrindinė viso to priežastis yra mano veiklumas – visur matau galimybes, stebiu, ką ir kur dar galėčiau nuveikti, kokias paslaugas galėčiau pasiūlyti, ir darbas veja darbą. Kupiškis – mažas miestas, jauniems ar vyresniems žmonėms čia vis dar nėra daug vietų, kur leisti laisvalaikį ar jaukiai papietauti. Žinoma, ir žmonių galimybės čia kuklesnės nei gyvenančiųjų didmiestyje – visa tai reikia įvertinti“, – atskleidžia pašnekovas.

Be stabdžių

Pirmasis ir vienas sėkmingesnių verslų – įkurta greitojo maisto kavinė, iš kurios, kaip pats sako, dabar gaunamas vienas didesnių pelnų. Vis dėlto verslininkas ryžosi ir naujai avantiūrai – į mažą miestą atnešti sušių kultūrą.

 

„Kurį laiką viso to vengiau, tačiau buvau maloniai nustebintas, kad pavyko viską ganėtinai paprastai ir greitai sutvarkyti.“

R. Vieščiūnas.

 

„Kai atidarėme užkandinę ir jau pirmaisiais mėnesiais uždirbome pelną, augo mano entuziazmas ir, kaip visuomet juokauju, „nesuveikė stabdys“. Didesnis mano projektas – neseniai duris atvėręs restoranas „Sushi Sport“ – buvo avantiūra. Sužinojau apie mieste parduodamas erdvias patalpas ir ieškojau būdų jas įsigyti. Kreipiausi į banką, kuriame mane informavo apie verslininkams teikiamas lengvatines Atviro kreditų fondo 2 (AKF2) paskolas. Kolegos visuomet baugino, kad kreipiantis paskolos teks laukti ne mažiau nei pusmetį, visas procesas bus klampus ir neaiškus, reiks pildyti kalnus dokumentų, juos skaityti, gilintis… Kurį laiką viso to vengiau, tačiau buvau maloniai nustebintas, kad pavyko viską ganėtinai paprastai ir greitai sutvarkyti. UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) mums taip pat suteikė paskolos garantiją ir pasiūlė kompensuoti dalį paskolos palūkanų (priemonė „Dalinis palūkanų kompensavimas“, finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis)“, – atvirauja R. Vieščiūnas.

Nors ir sėkmingai valdo keletą verslų, pašnekovas nedrįsta prognozuoti šimtaprocentės sėkmės naujam projektui. Į verslo augimą vyras žvelgia atsargiai ir atsakingai.

„Dar sunku prognozuoti, ar tai pasiteisins. Čia kasdien kupiškėnams ir atvykėliams siūlome dienos patiekalų meniu, savaitgaliais žiūrime sporto varžybas, rengiame vakarienes. Tai pirmoji sušių vieta mieste – Kupiškiui toks maistas vis dar yra egzotika, tačiau jaučiame susidomėjimą“, – teigia verslininkas.

Vasarą miestas ištuštėja

Kai kurortų verslininkai trina rankomis atėjus šiltajam sezonui, mažų miestų verslininkai, anot R. Vieščiūno, dažniausiai sunerimsta, mat drauge su vasara į miestus ateina tuštėjimo metas.

„Kupiškis nėra kurortinis miestas, taigi pasitikdami vasarą ruošiamės štiliui restorane. Tai bus pirmoji „Sushi Sport“ vasara. Šilti orai žmones veja iš miesto prie jūros ar ežerų… Neabejoju, kad užkandinės pardavimai laikysis stabilūs ar net išaugs, tačiau restorane lankytojų srautas gali būti aprimęs. Pajuntu vietinių įpročius – jiems kur kas patrauklesnė greitojo maisto užkandinė, o „Sushi Sport“ labiau traukia ne maistu, bet galimybe praleisti vakarą ar savaitgalio popietę: jauni žmonės čia susirenka pasišnekučiuoti, pasėdėti su draugais“, – sako pašnekovas.

Jis pasidžiaugia mažame mieste nesunkiai randamais ambicingais ir energingais darbuotojais, kurių verslui iš tikrųjų netrūksta.

„Rankų mums tikrai užtenka – net neskelbdami darbuotojų paieškos sulaukiame paklausimų ir norinčiųjų dirbti prašymų. Mano nuomone, darbuotojas yra pagrindinis verslo variklis – juk vienas negalėčiau įgyvendinti savo idėjų ar uždirbti pelno. Kiekvieną mėnesį, tvarkydamas finansinius reikalus, pirmiausia atsidedu pinigus, skirtus atlyginimams mokėti, tada – visiems kitiems mokesčiams. Labai vertinu tuos, su kuriais dirbu, ir tikiu, kad toks mano požiūris yra visų mūsų sėkmingos veiklos priežastis. Nors dirbame nedideliame miestelyje, nė vienam savo darbuotojui nemoku minimalaus užmokesčio – visiems stengiuosi sukurti geriausias darbo sąlygas. Atsižvelgiu į jų poreikius ir nuomonę, stengiuosi geranoriškai spręsti visus nesusipratimus, jei tik jų kyla“, – verslo valdymo patirtį atskleidžia vyras.

Kirba nauji planai

Pasak pašnekovo, šiuo metu plėtojamo maitinimo įstaigų verslo visiškai užtenka ir šios srities bent kurį laiką plėsti labiau pašnekovas neketina. Vis dėlto verslus iš prigimties žmogus negali nustygti vietoje, todėl R. Vieščiūno galvoje jau kirba nauji, socialiai atsakingo verslo planai.

„Aš esu tėtis ir pastebiu, kad Kupiškyje augantiems vaikams labai trūksta laisvalaikio infrastruktūros: užklasinės aktyvios veiklos, laisvalaikio ar sporto centro. Esu susidomėjęs mieste esančiomis patalpomis ir tikiuosi, kad man pavyks jas įsigyti ir tokį centrą sukurti bendradarbiaujant su savivaldybe ar kitomis įstaigomis. Esu tikras, kad susitelkę galime sukurti jauniesiems kupiškėnams jaukią aktyvaus laisvalaikio erdvę, kad būtų gera gyventi šiame mieste nuo pat mažens“, – įsitikinęs pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.