...

Malonumas sau, džiaugsmas kitiems. Magiškas Justo verslas

Verslas

2012.11.10

Autorius: Dario Malinowski

Temos: , .

Malonumas sau, džiaugsmas kitiems. Magiškas Justo verslas

Justas Malinauskas BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Matydamas jo nuolat besišypstantį veidą pats pradedi šypsotis, o pabendravus širdį užlieja šiluma ir ramybė. Nors 24-erių vilnietis Justas Malinauskas moka daugybę magiškų triukų, jo sėkmės istorijoje nėra nežemiškų elementų. „Tiesiog darau tai, kas labiausiai patinka“, – sako jaunas magas, kuris linksmais pasirodymais stengiasi suteikti žmonėms džiugesio.

„Skanios magijos“ įkūrėjas ir magiškų receptų autorius puikiai žino, kaip pavergti žiūrovų širdis. Pasak Justo, bandančio suderinti magijos meną ir „standup comedy“ pasirodymų elementus, publikai reikia daugiau interakcijos.

„Žmonėms patinka, kai triukai vyksta jų pačių rankose, jie mėgsta įsitraukti į mano pasirodymus, tapti tiesioginiais dalyviais“, – pasakoja jaunas verslininkas, kuris pomėgį ir hobį pavertė uždarbio šaltiniu.

Prieš septynerius metus nei pats Justas, nei jo artimieji ar draugai nė nenumanė, kad aistra fokusams, magiškiems triukams užvaldys optimistiškai nusiteikusio jaunuolio gyvenimą. To nenuspėjo ir buvę Justo darbdaviai, kuriems būsimas tarptautinės rinkodaros adeptas ryžosi tarti „sudie“. Magijos kerai buvo stipresni už dideles perspektyvas siūlantį darbą banke ir konsultacijų sektoriuje.

Viskas prasidėjo nuo paprasto kortų triuko, kurį Justui parodė dėdė. Jaunuoliui tai padarė didelį įspūdį, todėl nusprendė išmokti atlikti šį triuką pats. Netrukus triukai sekė vienas po kito, o būsimas magas, rodos, visai prarado galvą dėl naujo pomėgio. Giminės ne tik stengėsi neatmušti vaikinui noro užsiimti magiška veikla, bet ir visaip skatino.

Rimtai į triukų pasaulį Justas pasinėrė mokydamasis vienuoliktoje klasėje. Tuomet atsirado ir pirmieji komerciniai užsakymai, pasirodymai draugų draugams. Geri jų atsiliepimai, džiaugsmas žmonių akyse paskatino magą peržiūrėti savo ateities planus. Žinoma, jis nenėrė stačia galva į naują veiklą, bet magijos piliulė, praryta dėdei rodant triuką, jau buvo pradėjusi veikti.

Jaunas Lietuvos magas neslepia, kad visi ankstesni darbai, kurių buvo ėmęsis, neteikė tiek džiaugsmo ir pasitenkinimo. Magiški Justo pasirodymai yra visai kas kita. Čia jis ne tik atrado save, bet ir suprato galintis dovanoti džiaugsmą kitiems: „Didžiausią palaimą man teikia ne patys triukai ir jų atlikimas, o bendravimas su publika. Esu linksmas žmogus ir man patinka užkrėsti kitus linksmybėmis. Žiūrovų juokas, šypsenos – visa tai teikia įkvėpimą ir motyvaciją tęsti veiklą.

Draugės padedamas Justas sukūrė išties magišką verslą, kuris leidžia uždirbti pragyvenimui ir neša malonumą sau bei džiaugsmą kitiems. „Noriu parodyti, kad magija – tai ne moters pjaustymas ar triušio traukimas iš skrybėlės. Tai juokas, nuostaba, smagus laiko praleidimas“, – teigia pašnekovas, antrus metus gyvenantis vien iš magijos ir artimiausiu metu neketinantis keisti šio gyvenimo scenarijaus.

„Užsakymų skaičiumi nesiskundžiu. Neretai per vieną vakarą tenka pabuvoti net keliuose renginiuose. Vasarą mane galima sutikti vestuvėse, įvairiuose jubiliejuose, o štai žiemą, ypač gruodį, tampu dažnu svečiu įmonių vakarėliuose“, – dalijasi verslo kasdienybe J. Malinauskas.

Nors ir tiki reklamos iš lūpų į lūpas galia, perspektyvus magas nemažą dėmesį skiria tiesioginiam bendravimui su potencialiais klientais. Dėl to nenustygstantis vietoje vaikinas važinėja po Lietuvoje organizuojamus muzikos festivalius ir kitus kultūrinius renginius – visur, kur tik gali pristatyti savo magiškus pasirodymus.

Įtemptas pasirodymų grafikas, dažnos kelionės po Lietuvą, užimti savaitgaliai – visa tai ne tik neatbaido „Skanios magijos“ įkurėjo, bet ir suteikia jo gyvenimui ryškių spalvų. Justas tvirtina visiškai nesigailintis, kad pasinėrė į nuosavos veiklos vandenyną.

„Žinoma, pradžioje buvo ir streso, ir nemigos, bet galiausiai suvokiau, kad jeigu darai, tai ir turi. Dirbti sau yra kur kas smagiau, negu būti samdomu darbuotoju“, – sako jaunas magas.

Nuolat tobulindamas įgūdžius ir plėtodamas magišką verslą Justas nepamiršta ir šviečiamųjų savo veiklos aspektų. Jam rūpi įkvėpti kitus, parodyti žmonėms, kad jie yra savo likimo kalviai ir gyvenimo stebukladariai.

„Svarbiausia yra daryti. Pavyks, nepavyks, bet daryti. Svarbu pabandyti. Gyvenimas kupinas magijos, o stebuklai vyksta nuolat. Reikia tik mokėti juos įžvelgti paprastuose dalykuose“, – sako Justas ir traukia iš kišenės kortų malką. Atėjo laikas fokusams.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.