...

Lietuvių startuolio sėkmė: kas mėnesį paauga dvigubai

Verslas

2019.09.24

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Lietuvių startuolio sėkmė: kas mėnesį paauga dvigubai

Gustas Germanavičius Iš asmeninio albumo

Prieš keletą mėnesių „BZN start“ skaitytojus supažindinome su pirmuoju Europos rinkoje nekilnojamojo turto agregatoriumi „EvoEstate“, kurio investicinės galimybės yra pagrįstos nekilnojamojo turto (NT) užstatu. Gusto Germanavičiaus ir Andriaus Višniausko įkurtas startuolis sulaukė neįtikėtinos sėkmės – kas mėnesį auga dvigubai ir jau gerokai padidino savo naudotojų skaičių.

„Mūsų platforma auga beveik 100 proc. kas mėnesį ir jau turime klientų iš 52 pasaulio šalių. Taip pat pastarąjį kartą, gegužės mėnesį, dalinomės, kad „EvoEstate“ paskelbti projektai per pastaruosius du mėnesius surinko daugiau nei 1,5 mln. eurų investicijų, na, o dabar šis skaičius viršija 10 mln. eurų“, – atskleidžia G. Germanavičius.

Naudodamiesi „EvoEstate“ platforma, vartotojai gali investuoti į projektus visoje Europoje ir netgi JAV be vietinių reguliacinių apribojimų sėkmingai diversifikuoti savo investicinius portfelius.

„Mūsų platforma yra puikus būdas sukurti nuspėjamas pasyvias pajamas, neapsiribojant konkrečia šalimi ar valstija. Be to, galima pradėti investuoti nuo 50 eurų, todėl mūsų produktas yra kiekvienam pasiekiamas“, – sako pašnekovas.

Veikia kitaip nei visi

„EvoEstate“ yra sutelktinio finansavimo (P2P) tipo agregatorius, leidžiantis pradėti investuoti į nekilnojamojo turto projektus nuo mažų sumų ir uždirbti iki 18 proc. metinių palūkanų.

Paklaustas, kuo jų platforma yra išskirtinė, G. Germanavičius atkreipia dėmesį į principą, kad „EvoEstate“ patys projektų negeneruoja, tai reiškia, kad nedirba su NT bendrovėmis, o atrinkinėja projektus iš visos Europos. Tai leidžia vertinti rizikas nepriklausomai. Būtent dėl šios priežasties ir matuojamas toks augimas, nes po projektais galima rasti aiškiai paaiškintas rizikas.

Neseniai „EvoEstate“ nudžiugino vartotojus dar viena naujove – išleido antrinę rinką ir jau visai greitai ją papildys maržinės prekybos funkcija, kuri neturi analogų sutelktinio finansavimo rinkoje.

„Ši funkcija leis investuotojams atlikti pirkimus antrinėje rinkoje neturint grynųjų pinigų sąskaitoje, bus galima atlikinėti pirkimus už 75 proc. investuotojo esamo portfelio vertės. Maržinė prekyba, paprastais žodžiais tariant, yra tai, kuomet galima gauti svertą (angl. leverage) prekiauti akcijomis ar kitais investiciniais produktais, tačiau prieš tai jau reikia būti atlikus investicijų. Pavyzdžiui, jeigu jūsų portfelio vertė 10 tūkst. eurų ir pamatote, kad antrinėje rinkoje yra investicija, kurią norėtumėte įsigyti, tačiau neturite grynųjų, tuomet galite atlikti pirkimą už ne daugiau kaip 75 proc. portfelio vertės (šiuo atveju 7,5 tūkst. eurų) ir savo skolą turite padengti per 48 valandas“, – paaiškina G. Germanavičius.

Dalinasi rizika

Nors investavimo į nekilnojamąjį turtą sritis daugeliui pradedančiųjų atrodo sudėtinga, pašnekovas pabrėžia, kad investuoti gali kiekvienas ir rizikas stengiamasi aprašyti paprastai suprantama kalba.

„NT sutelktinio finansavimo srityje platformos dažnai užmiršta savo investuotojus. Galbūt tai gali nuskambėti kiek paradoksaliai, tačiau dienos pabaigoje platformos sprendžia NT vystytojų problemą – kapitalo trūkumą, o investuotojai turi daug alternatyvų ir dažnai tai labai aiškiai atspindi sudėtingi projektų aprašymai“, – tikina jis.

„Jeigu įsijungtumėte mūsų platformą, matytumėte, kur mes investuojame savo asmeninius pinigus, taip pat apačioje parašome priežastis, kodėl pasirinkome būtent šią investiciją, ir manau, kad jeigu kitų platformų vadovai ir savininkai investuotų asmeninius pinigus į šiuos sandorius, rizikos būtų gerokai paprasčiau ir aiškiai aprašytos. Siekiame, kad su investicijomis nesusidūrusiam vartotojui viskas būtų paprasta nuo pat pradžių. Todėl ir mūsų klientų demografija labai plati, pradedant nuo suvirintojų, baigiant investiciniais bankininkais ir teisininkais“, – pasakoja G. Germanavičius.

„EvoEstate“ bendraįkūrėjo teigimu, kaip vienas iš investavimo įrankių teikiama ir automatinio investavimo paslauga: „Vartotojas pasirenka investavimo kriterijus, kurie jį tenkina, sudaro savo portfelio strategiją eliminuodamas nepageidautinas rizikas ir, atsiradus kriterijus atitinkančiam investiciniam pasiūlymui, įrankis investuoja pinigus automatiškai. Toks įrankis – nieko naujo, tačiau jo atliktas investicijas galima atšaukti per 24 valandas be jokių papildomų mokesčių.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.