...

Kainų palyginimo startuolis „Sherlook“ pradėjo veiklą Rumunijoje

Verslas

2022.10.20

Autorius: bzn start

Temos: , .

Kainų palyginimo startuolis „Sherlook“ pradėjo veiklą Rumunijoje

Vytautas Staugaitis Asmeninio albumo nuotrauka

Lietuvos įmonės „Equite“ vystomas startuolis „Sherlook“ pradėjo veiklą – 4 mln. eurų įvertinta kainų palyginimo platforma gali naudotis Rumunijos rinkos dalyviai. Priklausomai nuo veiklos rezultatų „Sherlook“ mato galimybes plėstis į dar 3-4 rinkas Centrinėje ir Rytų Europoje.

Kainų palyginimo platforma „Sherlook“ lankytojams Rumunijoje leidžia palyginti draudimo bendrovių ir mobiliojo ryšio paslaugų tiekėjų pasiūlymus ir tapti jų klientais.

„Nors Lietuvoje ir turime analogų, Rumunijos rinkoje „Sherlook“ pasiūlys unikalių sprendimų – iki šiol čia nebuvo galima vienoje vietoje palyginti Kasko ir būsto draudimo pasiūlymų. Pats startuolio vystymo procesas ir buvo įdomus – kūrėme verslą iki šiol mums mažai pažįstamoje rinkoje bei praktiškai viskas vyko nuotoliniu būdu. Vietoje mūsų komanda lankėsi vos tris kartus. Dabar ten turime vietinį vadovą, o patys iš Lietuvos prisidedame prie verslo vystymo ir techninės dalies priežiūros“, – sako „Equite“ partneris, rizikos kapitalo padalinio vadovas Vytautas Staugaitis.

Pritraukė investicijas

Liepos pabaigoje, dar nepradėjus oficialios veiklos „Sherlook“ iš privataus investuotojo pritraukė ankstyvos plėtros (angl. seed) 300 tūkst. eurų investiciją. Pastaroji startuolį įvertino 4 mln. eurų. Pati „Equite“ į platformos vystymą pirminiame etape investavo 500 tūkst. eurų.

„Šiame sektoriuje matome didelį potencialą – jau sulaukėme ir investicinių fondų dėmesio su kuriais kalbame dėl galimų papildomų investicijų platformos plėtrai. Pavyzdžiui, Rumunijoje tokių internetinių kainų palyginimo platformų rinkos dalis transporto priemonių pardavimuose sudaro tik 6-8 proc., o potencialų klientų čia itin daug – Rumunijoje gyvena beveik 20 mln. gyventojų. Analogišką situacijoje matome dar 3-4 šalyse Centrinėje ir Rytų Europoje“, – pastebi V. Staugaitis.

Pasak jo, „Sherlook“ startas – svarbus žingsnis įgyvendinant „Equite“ investicijų į rizikos kapitalą strategiją.

„Šioje srityje elgiamės kitaip nei didžioji dalis rizikos kapitalo investuotojų. Patys akseleruojame startuolius iki vadinamosios MVP (angl. minimum viable product) stadijos, esant poreikiui pritraukiame investuotojus ir startuolį paleidžiame į rinką. Su „Sherlook“ būtent taip ir padarėme. Šiuo metu portfelyje turime dar du ankstyvoje stadijoje esančius projektus, o per artimiausius trejus metus planuojame išvystyti 3-5 startuolius“, – teigia V. Staugaitis.

Pernai veiklą pradėjusi mišrių investicijų įmonė „Equite“ investuoja į penkias pagrindines kryptis: žaliosios ekonomikos projektai, privatusis skolinimas bendrovėms, investicijos į privataus kapitalo įmones, nekilnojamąjį turtą ir rizikos kapitalą.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.