...

Lenkijos Mozūrijos regionas – neatrastas lobis turizmo verslui

Verslas

2019.07.11

Autorius: Janis Muchks

Temos: .

Lenkijos Mozūrijos regionas – neatrastas lobis turizmo verslui

Lenkijos Mozūrijos regionas – neatrastas lobis turizmo verslui Iš asmeninio albumo

Birželio mėnesį Lenkijoje, „didžiųjų ežerų“ Mozūrijos regione, vyko ES lėšomis organizuotas spaudos turas, skirtas supažindinti potencialius investuotojus iš Lenkijos ir aplinkinių šalių su galimybėmis investuoti į turizmo verslą regione.

Šio renginio metu dalyviai gavo informacijos apie regiono istoriją, šiandienes ekonomikos realijas ir ateities plėtros planus, kurie daugiausia nukreipti į turizmo verslą.

Tūkstančio ežerų kraštas

Kadaise Kryžiuočių ordinui priklausiusi Mozūrija ypač garsėja savo istoriniu paveldu, pilimis, vienoje kurių glaudėsi ir Vytautas Didysis, gamtos vaizdais, miškais upėmis bei ežerais, kurių regione suskaičiuojama itin daug – per 2 000.

Tai sudaro puikias galimybes aktyviam laisvalaikiui, o kartu ir verslui kurtis. Vietovė labai palanki pažintiniams žygiams rengti, stovyklauti, plaukti baidarėmis. Kai kurie vietovės ežerai yra iš tikrųjų įspūdingo dydžio ir tinkami net plaukioti jachtomis ar jų regatoms. Smėlėti paplūdimiai ir švarus ežero dugnas sudaro palankias sąlygas ir poilsio prie vandens verslui kurtis. Čia ne taip seniai pradėjo dygti pirmieji viešbučiai, verslo subjektai.

Lenkijos festivalių sostinė

Mrongovas, vienas labiausiai turistų pamėgtų Mozūrijos miestų, Lenkijoje geriausiai žinomas kaip festivalių centras. Tad žinia apie tai jau pasiekia ir aplinkinių valstybių gyventojus.

Bene pats didžiausias ir žinomiausias jų yra jau beveik 40 metų organizuojamas kantri muzikos festivalis „Piknik Country“, pritraukiantis tūkstančius šio žanro gerbėjų iš visos Europos. Būtent šis renginys prisideda prie vietoje plėtojamo verslo augimo. Čia jau išdygęs vesterno stiliaus, laukinius Vakarus imituojantis miestelis su savo barais, kavinėmis, muziejumi ir net šerifo biuru, rodančiu, kad mieste vykstantys renginiai ne vien sukelia pozityvias emocijas jų lankytojams, bet ir suteikia puikių galimybių verslui, laiku pastebėjusiam savo nišą. Vietos čia investuoti ir augti dar tikrai yra.

Puikus susisiekimas

Mozūrijos kraštas labai lengvai pasiekiamas kiekvienam norinčiajam. Artimiausi tarptautiniai oro uostai – Varšuvoje, Gdanske ir Vilniuje, o pagrindiniai regiono transporto mazgai išsidėstę Olštyne ir Luke, iš kurių nesunkiai galima pasiekti net mažiausius miestelius. Pagrindinės vietovės pasiekiamos ir valtimis, kurios plukdo Lenkijos svečius iki pageidaujamo kelionės tikslo. Lietuvos gyventojams regionas pasiekiamas ir traukiniu iš Vilniaus.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.