...

Laipiojimo entuziastas atidarė savo svajonių salę

Verslas

2020.01.15

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Laipiojimo entuziastas atidarė savo svajonių salę

Kipras Baltrūnas Asmeninio albumo nuotr.

Nuo 16 metų kitus laipiojimo mokantis vilnietis, daugkartinis Lietuvos laipiojimo sporto čempionas Kipras Baltrūnas (27) pačioje praėjusių metų pabaigoje pakvietė į treniruotes naujai atidarytoje, savo įkurtoje ir šiuo metu didžiausioje sostinėje laipiojimo sporto salėje „Vertical“ ir sako, kad ji yra tokia, apie kokią visuomet svajojo. Vieno geriausių Lietuvos sportininkų, kuriam laipiojimas yra ne tik pomėgis, bet ir darbas, tikslas – suburti bendraminčius ir mokytis kartu.

Mokykla, kuria didžiuojasi

K. Baltrūnas pagrindinį išsilavinimą įgijo Vilniaus Valdorfo mokykloje ir labai didžiuojasi šia mokykla, kurią įkūrė jo mama. Po mokyklos jis baigė verslo vadybos bakalauro studijas Mykolo Romerio universitete, tačiau nebuvo tikras, kad tai jo kelias. „Jau baigus mokyklą kankino klausimas, ką veikti gyvenime. Po studijų tas klausimas tik sustiprėjo. Verslo vadybos studijos gana abstrakčios, pritaikomos labai įvairioms veiklos, bet neatsako į klausimą, kokia ta veikla turėtų būti“, – teigia pašnekovas.

Ieškodamas atsakymo į klausimą, ką veikti gyvenime, K. Baltrūnas atrado laipiojimo sportą. Juo jis susidomėjo dar mokydamasis mokykloje ir jau nuo 16 metų mokė norinčius žmones laipiojimo uolomis ant dirbtinės laipiojimo sienos.

Dabar jis yra ne tik vienas geriausių Lietuvoje laipiojimo sporto atstovų, pelnęs geriausio vardą ne vienose varžybose, bet ir patyręs treneris, iki šiol dirbęs kituose sostinės laipiojimo klubuose.

Pašnekovo teigimu, skirtingos laipiojimo disciplinos sparčiai populiarėja visame pasaulyje, vis daugiau žmonių atranda laipiojimo sportą ant dirbtinių sienų ir ant gamtoje esančių natūralių uolų, o šio užsiėmimo profesionalai kitais metais pirmą kartą varžysis olimpinėse žaidynėse. „Lietuvoje taip pat pastebime didėjantį susidomėjimą laipiojimu – šis užsiėmimas iš savaitgalio pramogos tampa stipria alternatyva tradiciniams sporto klubams“, – įsitikinęs šio sporto entuziastas.

Trūko vietos, leidžiančios atsiskleisti

Laipiojimo sporto salės „Vertical“ įkūrėjas savo veiklos nelinkęs vadinti verslo idėja. „Esu laipiojimo sporto fanatikas, nuolatos dalyvauju profesionalų varžybose, be to, labai mėgstu pasakoti apie laipiojimą, demonstruoti ir mokyti susidomėjusius šiuo sportu žmones. Tad ši veikla yra natūrali bene pagrindinės mano gyvenimo veiklos tąsa. Vilniuje man visuomet trūko vietos, kurioje galėčiau perteikti tokį laipiojimo sportą, kuris mane žavi, tokioje erdvėje, kuri atskleistų geriausius šio sporto aspektus. Deja, tokios vietos Vilniuje nebuvo, todėl ilgai ieškojau tinkamos erdvės ir dirbau, kad mano vizija taptų realybe. Norėjosi įkurti tokį laipiojimo centrą, kuris nepaliktų abejingų laipiojimo sportui, – savo tikslus vardija pašnekovas, kuriuos įgyvendinti jam padėjo ir dar du bendražygiai: Domas Karklys ir Povilas Ambrasas. – Visi užsiimame laipiojimu jau daug metų – ir ant dirbtinių sienų, ir ant uolų gamtoje. Domas ir Povilas į laipiojimo centrą investavo, tačiau jame nedirba – jie abu turi kitus pagrindinius darbus.“

Žinias gilino Italijoje

Po studijų K. Baltrūnui pavyko išvykti į Italiją, kalnuotąjį Pietų Tirolio regioną, kuriame laipiojimas turi labai gilias tradicijas. Čia jis atliko profesinę praktiką: gilino žinias apie laipiojimo centrų verslą ir jų sėkmę. Nuo tada tvirtai apsisprendė įgyvendinti savo centro idėją. Laipiojimo centras „Vertical“ buvo atidarytas praėjusių metų gruodžio pradžioje, tad skaičiuoja tik antrąjį veiklos mėnesį. Čia sportuoti kiekvienas gali savarankiškai, pradedantiesiems siūlomos asmeninės ir grupinės treniruotės, labiau patyrusiems – laipiojimo technikos tobulinimo kursai. Įkūrėjas pamini, kad laipiojimo sportui nereikia daug įsipareigojimų: „Laipiojimui praktikuoti tereikia noro judėti. Mėgėjams inventoriaus šiame sporte reikia itin nedaug – specialių guma aptrauktų batelių ir magnezijos miltelių rankoms. Norintiesiems išbandyti aukštuminį lipimą dar reikės virvės ir specialių apraišų, o neturintieji savo inventoriaus galės jį išsinuomoti vietoje.“

Bene sunkiausias etapas kuriant laipiojimo centrą buvo tinkamos erdvės paieškos, nes norėjosi įrengti ir aukštuminio laipiojimo sieną, o tam reikėjo itin aukštos ir erdvios patalpos.

Profesionalo tikslas – suburti bendruomenę

Ilgas ieškojimas atsipirko – centre „Vertical“ įrengta aukščiausia uždarų patalpų laipiojimo siena Lietuvoje – net 15 metrų. „Esame įsikūrę 1 000 kv. m erdvėje, kurioje iš viso sutalpinome net 600 kv. m vertikalių dirbtinių laipiojimo sienų, pritaikytų dviem laipiojimo disciplinoms: boulderingui ir aukštuminiam lipimui su sauga. Pastarajam skirta 15 m aukščio siena yra aukščiausia uždarų patalpų laipiojimo siena Lietuvoje, o boulderingo sienų aukštis siekia net 4,5 m aukštį. Visos sienos centre įrengtos laikantis griežtų europinių saugos reikalavimų. Papildoma tradicinių treniruočių erdvė kvies išbandyti funkcionalių treniruočių įrangą ir taip papildyti laipiojimo naudą bendram fiziniam pasirengimui, – pasakoja pašnekovas. – Vilniuje dabar yra keturios laipiojimo salės, bet jos visos gana skirtingos ir skirtingose miesto vietose, tad kiekvienas laipiojimo entuziastas gali rasti sau tinkamiausią arba treniruotis net keliose.“

Laipiojimo centras „Vertical“ atidarytas itin patogioje miesto vietoje – buvusioje Kuro aparatūros gamyklos teritorijoje.

Atidaręs jo lūkesčius patenkinančią salę, lipimo sporto profesionalas K. Baltrūnas vardija dabar jau kitus išsikeltus tikslus: „Mūsų laukia didelis iššūkis auginti laipiotojų bendruomenę Vilniuje ir sudominti šiuo sportu daug naujų žmonių. Šis sportas yra labai tinkamas sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, nes išjudina visą kūną, bet kartu yra įdomus ir keliantis iššūkių tiek pradedantiesiems, tiek jau patyrusiems profesionalams.“

Kiekviena diena pamokanti

Savo laiko neskirstantis į darbą ir laisvalaikį, visą jį skiriantis darbu virtusiam pomėgiui ir būdamas verslo plėtojimo pradžioje, K. Baltrūnas sako, kad dabar kiekviena diena yra pamokanti. Turėdamas daug idėjų, kaip plėsti treniruočių inventorių, siūlomų paslaugų asortimentą, jis supranta, kad visam tam įgyvendinti dar reikės investicijų, todėl greito atsipirkimo nesitiki.

Ketinantiesiems ryžtis panašiems sprendimams jis palinkėtų nebijoti verslu paversti savo gyvenimo aistros. „Klientai labai greitai pajunta, kad užsiimi tuo, kas tau yra tikrai svarbu gyvenime, ir tai juos traukia vis sugrįžti“, – sėkmę užtikrinantį dalyką atskleidžia pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.