...

Kurorto gydytojas sukūrė unikalius produktus iš gydomojo mineralinio vandens

Verslas

2022.05.11

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , , .

Kurorto gydytojas sukūrė unikalius produktus iš gydomojo mineralinio vandens

Mantas Jurkonis Asmeninio albumo nuotrauka

Įkvėptas Lietuvos istorijos ir gamtos turtų Druskininkuose gyvenantis gydytojas Mantas Jurkonis (34) įkūrė įmonę Aqua regia (lot. karališkas vanduo), kuri yra vienintelė Lietuvoje natūralios kosmetikos gamintoja, savo produkcijos pagrindu naudojanti sertifikuotus gydomuosius Lietuvos balneologinių kurortų mineralinius vandenis, dar vadinamus sūrymais. Įmonė įsteigta beveik prieš metus, o produktai rinkoje pasirodė prieš trejus mėnesius. Jau investuota apie 30 000 Eur, bet tai dar ne galutinė suma, – sako įmonės savininkas.

Iš Marijampolės kilęs M. Jurkonis šiuo metu gyvena Druskininkuose. Vilniaus universitete jis yra baigęs biomedicinos mokslų studijų srities Medicinos krypties studijas, po kurių įgijo vaikų ligų gydytojo profesinę kvalifikaciją, yra asmens sveikatos priežiūros įstaigų vidaus medicinos audito ir infekcijų kontrolės specialistas. Prieš metus, papildęs savo kvalifikaciją hiperbarinės medicinos gydytojo subspecialybe, tapo dar ir Lietuvos Hiperbarinės medicinos draugijos vadovu. Šiuo metu Druskininkų ligoninėje M. Jurkonis dirba vaikų ligų gydytoju, taip pat spėja ir į Birštoną, kur „Vytautas Oxygen SPA“  dirba hiperbarinės medicinos centro gydytoju.

Didžiuojasi Lietuvos gelmių ištekliais

Mineralinis vanduo, esantis garsiausiuose Lietuvos balneologiniuose (mineralinio vandens) kurortuose – Druskininkuose ir Birštone, pasak specialisto, yra prisotintas natūraliomis mineralinėmis druskomis ir mikroelementais, o jų nauda organizmui žinoma nuo seno. Išmanydamas šią sritį bei prisiminęs močiutės žolininkės pasakojimus apie vaistažolių gydomąsias savybes, M. Jurkonis subrandino mintį suvienyti senąsias kurortologijos tradicijas, išnykusius amatus, pasitelkti šių dienų technologijas ir pažadinti milijardus metų ant žemės kristalinio pamato snaudusio gyvybės vandens galias ir uždaryti jas į tamsaus stiklo buteliuką.

Po atkalių bandymų profesionaliam medikui M. Jurkoniui pavyko sukurti unikalų kosmetikos produktą – sausą mineralinį vandenį. Kalbant paprasčiau – garinti lietuvišką mineralinį vandenį ir taip gaminti unikalų lietuvišką produktą – koncentruotą vonios druską, praturtintą eteriniais aliejais ir taip reprezentuoti Lietuvos vardą, jos istoriją, žemės turtus ir seną šalies kurortų tradiciją.

Versle save išbandančiam M. Jurkoniui įdomiausias yra kūrybinis procesas. „Kiekvieną kuriamą produktą sieju su Lietuvos istorija.  Sausas mineralinis vanduo “Anna” pavadintas Onos Vytautienės, Lietuvos kunigaikščio Vytauto žmonos, garbei. „Sophia“ – Sofijos Vytautaitės, vienintelės didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto dukters, garbei.

Jis dėkingas už palaikymą ir pagalbą mamai, kuri, iš pradžių bandžiusi atkalbėti nuo naujos veiklos, vėliau nusiramino ir dabar daug padeda versle: sukasi laboratorijoje, gamina produkcijos pakuotes, pakuoja, tvarko patalpas.

Teko įveikti daug skirtingų reikalavimų

Jurkonis pripažįsta, kad norint įkurti įmonę ir gaminti produktus, veiklos tikrai daug. Reikia įgyvendinti daug skirtingų reikalavimų.

„Pradėti savo verslą sunkiausia yra dėl to, kad nėra jokių garantijų ar pasiseks, nors kartais sėkmė priklauso nuo to, ar verslininkas pasiruošęs rizikuoti, – įsitikinęs pašnekovas. – Aš surizikavau ir džiaugiuosi, kad man pavyko sukurti išskirtinį produktą, – sako ir papildo: sunkiausia yra šviečiamoji veikla, reikia įdėti daug pastangų, norint žmonėms parodyti skirtumą tarp iškastinės natrio chlorido druskos ir sauso mineralinio vandens koncentrato, kuris yra daugiau kaip 70 skirtingų mineralinių druskų visuma.“

Ar verslas bus pelningas, tai parodys laikas. „Kol kas apie atsiperkamumą negalvoju. Gamybos procesas brangus, todėl svarbiausia šiuo metu išsilaikyti ir dirbti nenuostolingai, – artimiausius siekius pamini verslininkas, numatantis papildomai skirti lėšų komunikacijai, pardavimams, priimti darbuotojų.

Išskirtinė niša

„Aqua regia“ produktais prekiaujama internetinėje parduotuvėje. Kadangi galvojama apie jų reprezentacinę paskirtį – kaip dovaną, pristatančią mūsų šalį, gražiausius Lietuvos kurortus bei jų turtus, artimiausiu metu pradės veikti elektroninė parduotuvė anglų kalba su galimybe prekes pristatyti užsienyje.

Jurkonis pažymi, kad Aqua regia yra išskirtinė ir vienintelė Lietuvoje natūrali kosmetika, kuri gaminama naudojant sertifikuotus gydomuosius Lietuvos balneologinių kurortų mineralinius vandenis, dar vadinamus sūrymais. Mūsų produktai taip pat atlieka ir puikią reprezentacinę funkciją – tai yra puiki, lietuviška dovana“, – įsitikinęs produktų kūrėjas.

Daug dirba ir kryptingai juda į priekį

Savo gaminiams populiarinti M. Jurkonis renkasi socialinius tinklus, radijo, televizijos laidas, ketina išbandyti ir kitus viešinimo būdus. Draugų ir pažįstamų rekomendacijos „iš lūpų į lūpas“ taip pat puikus komunikacijos įrankis.

Nuosavo verslo privalumu medikas M. Jurkonis įvardija tai, kad šioje veikloje gali realizuoti savo idėjas, pats reguliuoti savo dienotvarkę ir darbo valandų skaičių, turėti didesnę sprendimų priėmimo ir veikimo laisvę, galimybę, kad ir ne iš karto, bet ateityje gauti dideles pajamas. Bet yra ir minusų, kad ir stresas dėl didelio neapibrėžtumo ir nežinomybės verslo pradžioje, atsakomybė už įdarbintus darbuotojus ir pan.

Pradedantiesiems M. Jurkonis linki: daug ir nuosekliai dirbti, nebijoti rizikuoti, tikėti savo idėja, nedvejoti, pradėti veikti ir tikrai pasiseks. „Aš taip ir dariau. Daug dirbau ir dirbu, nesidairau atgal ir kryptingai judu į priekį.

DSC01250-scaled-e1644154737318-2048x1408 DSC01254-scaled-e1644154077387 DSC01965-2048x1579

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.