...

Koja kojon su pokyčiais

Verslas

2013.05.21

Autorius: Karolina Kondratjevaitė

Temos: .

Koja kojon su pokyčiais

Daiva Gerulytė Asmeninio albumo nuotr.

Yra darbų, kurių nemokame, nenorime ar tiesiog neturime laiko atlikti. Tuomet ieškome, kas gali juos padaryti už mus. Deja, paieškoms neretai tenka skirti daug pastangų, laiko, o rezultatai ne visada pateisina lūkesčius. Daiva Gerulytė (49 m.) siūlo išeitį – paslaugų paieškos portalą raskgreitai.lt, kuriame paslaugų teikėjai patys jus susiras.

Kiekvienas užsakymas yra individualus

Portalas raskgreitai.lt, siūlantis paslaugas nuo namų valymo iki buhalterinės apskaitos tvarkymo, siekia palengvinti buitį ir taupyti laiką. Jums nebereikia peržiūrėti keliasdešimties skelbimų, kol rasite tinkamą. Užtenka užpildyti užsakymą portale raskgreitai.lt (t. y. trumpai nusakyti, kokia paslauga jums reikalinga) ir palaukti, kol atsilieps šią paslaugą galintis suteikti teikėjas.

„Labai svarbu, kad pats paslaugų tiekėjas apsispręstų, ar užsakymas jį domina. Tik esant interesui klientas gauna geriausius pasiūlymus“, – aiškino pašnekovė.

Įprastai klientai gali rinktis iš penkių pasiūlymų. „Kodėl penkių?“ – paklausiau tikėdamasi istorijos apie magiškus skaičius.

„Pasiūlymų apribojimas skatina paslaugų teikėjus greičiau apsispręsti dėl užsakymo. Be to, įprastai ir klientams pakanka penkių pasiūlymų. Juk kuo daugiau pasiūlymų, tuo sunkiau išsirinkti, – paaiškino D. Gerulytė ir pridūrė: – Informacijos era baigiasi, dabar dėmesys skiriamas ne jos gausai, o tikslingumui. Klientui turi būti pateikiami aktualūs pasiūlymai.“

Į verslą pastūmėjo charakteris ir aplinkybės

Vilnietė D. Gerulytė gimtąjį miestą buvo palikusi tik kartą ir, pasirodo, lemtingą. Trejus metus Stokholme gyvenusi moteris svečioje šalyje ne tik atrado Lietuvoje dar neplėtotą verslo nišą, bet ir sukaupė lėšų sumanymui įgyvendinti.

Paklausta, ar seniai galvojo apie nuosavą verslą, D. Gerulytė tik šyptelėjo ir prisipažino nuo mažens apie verslą tikrai nesvajojusi: „Šiaip esu smalsi, vis norisi imtis ko nors nauja. Grįžusi iš Švedijos, sukaupusi tam tikrą kapitalą, galėjau rinktis. Labiau norėjosi ką nors daryti pačiai. Taigi viską lėmė charakteris ir gerai sutapusios aplinkybės.“

Traukia naujovės

Klausantis D. Gerulytės pasakojimo apie mokslus, darbą, ateities planus galima tik žavėtis užsidegimu kurti, veikti, judėti. Su kiekvienu moters atsakymu įsitikinau, kad tai nepaprastai dinamiškas žmogus. Šį įspūdį patvirtino ir ji pati – prisipažino nuolat jaučianti naujovių alkį.

Baigusi mokyklą D. Gerulytė studijavo ekonominę kibernetiką, kaip pati sako, „tuo metu labai naują dalyką“.

„Griuvus Sovietų Sąjungai ir Lietuvoje pradėjus kurtis finansų rinkai turėjau unikalią progą įgyvendinti savo svajonę – būti fondų valdytoja“, – prisiminimais dalijosi moteris, finansų rinkoje išdirbusi net septyniolika metų.

Tiesa, pirmasis darbas nebuvo susijęs su ekonomika. „Karjerą pradėjau kaip programuotoja“, – dar kartą nustebino verslininkė.

Garsiai pasvarsčius, kiek programuotojų buvo sovietmečiu, D. Gerulytė papasakojo, kad nors programuotojos karjera nebuvo ilga, anuomet įgytas gebėjimas struktūriškai mąstyti pravertė kuriant raskgreitai.lt.

„Tiksliai žinojau, ko noriu, todėl nebuvo sunku rasti kalbą su programuotojais“, – bendromis pastangomis sukurtu portalu džiaugėsi pašnekovė.

Viskas priklauso nuo požiūrio

„Sunkiausia įtikinti paslaugų teikėjus, kad bendradarbiavimas su mumis jiems naudingas, – patirtimi dalijosi pašnekovė ir pridūrė, kad tai viena iš priežasčių, kodėl paslaugų teikėjų registracija portale vis dar nemokama: – Norime, kad paslaugų teikėjai išbandytų mūsų siūlomas galimybes be streso, negalvodami, kiek tai kainuos, ar jie gali investuoti.“

Moteris pabrėžė, kad jai svarbūs ne tik paslaugas užsakančių klientų, bet ir paslaugų teikėjų poreikiai.

„Mano klientai yra abu“, – sakė D. Gerulytė.

Pašnekovė prasitarė, kad net ir siūlomos nemokamos paslaugos ne visada sutinkamos palankiai. „Mums nereikia ieškoti klientų, tegul klientai ieško mūsų“, – tokius pareiškimus sakė ne kartą girdėjusi D. Gerulytė. Ji pastebi, kad lietuviškoje paslaugų rinkoje egzistuoja grupė paslaugų tiekėjų, kurie yra pasyvūs, nejaučia besikeičiančios aplinkos poreikių ir neieško naujų klientų pritraukimo būdų.

„Galva sienos nepramuši – reikia, kad požiūris pasikeistų“, – padarė išvadą pašnekovė ir pasidžiaugė, kad nemažai paslaugų tiekėjų yra aktyvūs, inovatyvūs ir norintys bendradarbiauti.

Gausi palaikymo komanda

„Daugiausia kainavo portalo dizaino ir programavimo darbai, – pasakoja D. Gerulytė, į verslą investavusi nuosavą kapitalą. – Šiuo metu didžioji dalis investicijų skiriama darbuotojų atlyginimams bei įvairioms reklaminėms akcijoms.“

Nors kurį laiką D. Gerulytė darbavosi viena, sukūrus portalą prireikė žmonių, padedančių nuolat stebėti procesą. Taip moteris įgijo pirmąjį kolegą – portalo administratorių.

D. Gerulytė ne kartą pabrėžė, kad nuo pirmų verslo kūrimo žingsnių šalia jos buvo vaikai, draugai ir pažįstami. Jie palaikė projekto idėją, dalijosi mintimis, pasiūlymais ir patarimais. „Palaikomoji komanda ne tik nesumažėjo, bet ir auga“, –pasidžiaugė pašnekovė.

Svarbiausia daryti tai, kas džiugina

D. Gerulytė sako, kad nevalia pasiduoti baimėms, o jei galvoje kirba idėja, kuri iš tiesų patinka, teikia džiaugsmą, reikia tuoj pat ją įgyvendinti.

„Kai dirbi su gera nuotaika ir su noru, negalvoji, kiek norėtum uždirbti, dirbi, nes tau smagu. Tuomet tampi kūrybingesnis ir viskas ima sektis, – sėkmės paslaptimis dalijosi pašnekovė. – Na, o norintiems imtis verslo palinkėčiau rasti veiklą, teikiančią smagumą. Tada ir rezultatais džiaugsitės arba bent jau gerai praleisite laiką“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.