...

Sugalvojo jogą įmonėms, tinginiams ir laiko neturintiems

Verslas

2022.10.11

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: .

Sugalvojo jogą įmonėms, tinginiams ir laiko neturintiems

Justas Grigaliūnas Asmeninio albumo nuotrauka

Justas Grigaliūnas dėl nesaugių jogos praktikų atsidūrė netoli mirties. Tai virto ryžtingu jo sprendimu tapti jogos mokytoju ir parodyti pasauliui saugią jogą. Intensyviam verslo pasauliui  pasiūlė nemokamus, įžanginius užsiėmimus įmonėms, tinginiams ir laiko neturintiems.

Justui studijuojant automobilių transporto inžineriją Vilniuje buvo įdomu save išbandyti visur – ar tai būtų studentiški verslai, ar linksmi vakarėliai. 2015 Justas stipriai nukentėjo nuo jogos, tai vos nesibaigė mirtimi. Teko ieškoti pagalbos sau, taip rado klasikinę Isha jogą ir jos įkūrėją Sadhguru, keletas praktikų namuose atstatė jo sveikatą. Tai nušvitęs mistikas iš Indijos, poetas, pasaulyje žinomas žmonių gerovei rengiamais projektais, bet kartu ir labai žemiškas žmogus, logiškai ir aiškiai paaiškinantis jogos mistikas, kitus niuansus, nebijantis motociklų, greitų automobilių bei džinsų.

Vėliau sužinojęs, kaip atsakingai Sadhuru ruošia jogos mokytojus, Justas nusprendė ir pats juo tapti: „Norėjau parodyti pasauliui saugią jogą, atstatančią sveikatą ir atveriančią neapsakomą pilnatvę. Nusprendžiau keliauti į Indiją, Isha jogos centrą, 5 mėnesių jogos mokytojų kursus.

Jogos mokytojas nebūtinai yra jogas

Jogos mokytojų kursai labai brangūs – dešimt tūkstančių ir kelionės išlaidos, todėl Justas įgyvendino įvairias idėjas, kad tik prikauptų pinigų mokymams, viena jų prausimosi miltelių iš augalų verslas. Šiuos miltelius gamino sau jogos praktikoms, kitiems žmonėms jie patiko, pradėjo prašyti jiems pagaminti, bet pinigų nepakako, teko imti paskolas. Dėl tokio sūnaus netikėto sprendimo labai pergyveno tėtis, jaudindamasis dėl vaiko ateities finansų, jis jam kartodavo: „9 kartus pamatuok“. Suprantantys jogos naudą jį palaikė, kita dalis sakė: „Kokiomis indiškomis nesąmonėmis čia užsiimi, juk tai nelietuviška“.

Komentarai nesustabdė, jis žinojo savo kelią, tikslą ir vardan ko tai daro. Mokytojų kursai buvo labai sunkūs, 1750 val. mokymų, su įvairiomis netikėtomis, kartais net nesuvokiamomis užduotimis, išbandymais, verčiančiais perlipti per fizinius, protinius barjerus. Visa tai jie darydavo siekdami sustiprinti, nes jogos mokytojas dar nėra jogas. Tapti jogos mokytoju tai tik pirmas žingsnis: „Toliau turi siekti tapti jogu, taip atsiveria dar didesni klodai savęs tobulinimui – tai yra didelis nuotykis“, – pasakoja jogas.

Justas džiaugiasi mokykla, kurią baigė – tai tobulai apgalvotas verslo modelis, suteikiantis didžiulį palaikymą baigusiems. Su daug papildomų mokymų, internetine mokytojų platforma, kasmetiniais internetiniai arba gyvais mokytojų susitikimais, naujais apmokymais. Tai suteikia galimybę mokytojams mokyti jogą laisvu grafiku, savo ar kitų namuose, keliaujant, jogos studijoje ar įmonėse.

Joga tinginiams ir laiko neturintiems

Jogos naudą jaučia nuosekliai ją praktikuojantys, tuomet jiems natūraliai norisi jaustis gerai, organizmas pats primena – laikas daryti praktiką. Sunkiau su neturinčiais susiformavusio įpročio kasdienei jogai. Žmonės iš nežinojimo save kankina, nesutvarko savo sveikatos, geros savijautos. Bandydamas suprasti žmonių elgesį Justas padarė apklausą, klausdamas, kodėl nedaro jogos kasdien. Atsakymas buvo, kad žmonės tingi. Tokiu būdu gimė idėja daryti jogą tinginiams ir laiko neturintiems: „Sukūriau šešių mėnesių nemokamą internetinę programą, jos metu kasdien žmonės gauna žinutes-priminimus apie jogos praktiką. Viso to tikslas, kad po šešių mėnesių pajutę jogos naudą žmonės natūraliai norėtų tęsti užsiėmimus“, – pasakoja praktikas.

Šiai dienai jogos mokytojų tikrai daug, bet konkurencija to vadinti negalima, nes jie užsiima skirtingais mokymais. Isha jogos mokykla pasauliniu mastu vertinama, viena profesionaliausių, žmonės žino jos vertę, o tie kurie nežino, profesionalumą pamato programose. Todėl apie Justą žinia pasklido natūraliai, iš lūpų į lūpas. Bet „tinginių“ programa nustebino net patį kūrėją:  „Vakare Facebook platformoje paskelbiau apie programą, ryte jau gavau 100 norinčių prisijungti komentarų, savaitės eigoje dar šimtą, o sukūrus registracijos anketą siekė 260“, – džiaugiasi jogos mokytojas.

Sukurta jogos programa veikia 80 proc., iškyla įvairių nenumatytų techninių kliūčių, jas tvarkant prarandamas mokymų laikas. Todėl šiuo metu verslo kūrėjas ieško kas padėtų įvairiais techniniais aspektais internetinės programos kūrime, padėsiančios suburti komandą programėlės. Planuojama kurti anglišką „Jogos tinginiams“ programą, patirtis rodo, kad užsieniečiai jungiasi mieliau nei lietuviai.

Kiekvienas verslas yra skirtas žmonių laimei, turint šį suvokimą norėsis daugiau jam skirti laiko, atrasti produktus ir veiklas, kurios būtų reikalingiausios kuo didesniam žmonių kiekiui pasaulyje ir aukščiausios kokybės. J. Grigaliūnas vadovaujasi posakiu „Kitų žmonių gerovė yra aukščiau mano gerovės“.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.