...

Kiekvienas tikslas prasideda nuo svajonės

Verslas

2012.09.06

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: , .

Kiekvienas tikslas prasideda nuo svajonės

Turbūt didžiausias mano sėkmės variklis yra optimizmas, – sako verslininkė Giedra Sadauskienė Gintaro Gimžausko nuotr.

Senovės graikų deivės Euribijos vardu pavadinta nedidelė įmonė, parduodanti šaldytą žuvį, veiklą pradėjo visai neseniai. Jos įkūrėja yra 5 vaikų mama Giedra Sadauskienė. Žmonės šios moters dažnai klausia, kodėl ji nesinaudoja galimybe gyventi iš daugiavaikės šeimos pašalpos. 37-erių moteris iš Kauno į klausimą atsako klausimu: „O kas bus po keliolikos metų, kai nebebus pašalpos?“

Giedrai tai yra pirmas nuosavas verslas. Baigusi verslo administravimo ir vadybos studijas Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete, kur įgijo vadybininko kvalifikaciją, moteris pagal išsilavinimą nedirbo, nes nematė savęs šitoje srityje. Tad įsidarbino Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centre virėjų specialybės profesijos mokytoja, kur mokosi nežymiai sutrikusio intelekto bei kompleksinę negalią turintys žmonės.

Siekiant šios darbo vietos Giedrai pravertė kadaise baigti virėjų kursai. Dabar moteris džiaugiasi šiomis pareigomis, nes jai ne tik patinka darbas, bet ir padeda išgyventi, kol verslas neatsistojo ant kojų.

Noras tobulėti, nestovėti vietoje bei aistra ruošti maistą ir atvedė į verslą. Idėja įkurti savo įmonę kilo apsilankius Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos renginyje. Ten Giedra pirmą kartą paragavo specialiai užšaldytos žuvies iš Islandijos. Ji padarė tokį didelį įspūdį, kad moteris nutarė pristatyti šį produktą lietuviams.

Po kurio laiko Giedra jau turėjo pasirašytą sutartį su užsienio bendrove, kuri garantavo išskirtines platinimo teises Lietuvoje. Pašnekovė teigia, kad jai pasisekė, nes Latvijoje įsikūrusi kompanija nėra didelė ar patyrusi, todėl pavyko išsiderėti ir į sutartį įtraukti palankias bendradarbiavimo sąlygas.

Šiuo metu bendrovėje dirba 2 žmonės – pati savininkė ir buhalterė. Nors verslas gyvuoja tik kiek ilgiau nei 3 mėnesius, jau pavyko sudaryti 5 tiekimo sutartis. Be to, bendrovė turi apie 10 nuolatinių užsakovų, kurie nėra pasirašę sutarčių.

„Aišku, prieš pradėdama verslą vyliausi, kad seksis geriau, bet nuožmi konkurencija ir rinkos ypatumai nuleido ant žemės. Vis dėlto, jei viskas klosis kaip dabar, tikiuosi, kitais metais galėsime priimti dar 2 darbuotojus. O ir sūnui jau 17 metų. Galbūt jis norės prisidėti prie plėtojamo verslo“, – ateities planus dėstė pašnekovė.

Giedrai svarbu, kokią žuvį siūlo savo klientams. Todėl žinodama, kad Islandijos vandenyse sugautos žuvys vėliau nuperkamos iš vietos žvejų aukcionuose, ji gali jaustis rami dėl siūlomos produkcijos kokybės.

„Kiekviena žuvis – tarsi paties pagauta, nes bendraujama su nedideliu žvejų būriu. Būtent todėl įmonė žino, iš kur žuvys atkeliauja, kokia jų kokybė ir kam jos tinkamos. Paprastai žuvys užšaldomos per 24 valandas nuo pagavimo. Aišku, šiuo metu Lietuvoje daugelis ieško mažesnių kainų, o ne geresnės produkcijos. Tai supratau, kai jos pavyzdžius išdalijau 100 restoranų ir kavinių. Nė vienas nepasakė nė vieno blogo žodžio apie gautus produktus. Gaila, bet kaina jiems pasirodė ne tokia patraukli kaip žuvis“, – pasakojo verslininkė.

Kol kas „Euribija“ platinamą produkciją siūlo tik restoranams, bet norint nedidelį žuvies kiekį galima užsisakyti ir paskambinus telefonu. Tiesa, Giedra apie galimybę prekiauti interneto parduotuvėje kalba atsargiai.

„Tai labai patraukli niša, tačiau dabar tam neturime tinkamų sąlygų. Žinoma, jei gauname užsakymą, stengiamės jį įgyvendinti, bet masinė prekyba internetu kol kas būtų nepakeliama našta įmonei. Ypač daug rūpesčių keltų produktų pristatymas. Juk jie turi pasiekti gavėją gana greitai ir neprarasti kokybės. Dėl šių dviejų faktorių kurjerių paslaugos tampa nesuvokiamai brangios“, – tvirtino Giedra.

Paklausta apie ateities planus, verslininkė atskleidė, kad tikisi veiklą plėsti Europoje ir gal net už jos ribų. Giedra taip pat svajoja apie nedidelę parduotuvėlę, kurioje galėtų lankytis žuvies gurmanai. Ten būtų galima ne tik įsigyti, bet ir degustuoti siūlomus produktus.


Nors šio straipsnio herojė yra išsiskyrusi ir dirba keliuose darbuose, iš kurių vienas yra nuosavas verslas, ji tiesiog spindi. Žvelgiant į Giedrą atrodo, kad šiame pasaulyje įmanoma viskas.

„Turbūt didžiausias mano sėkmės variklis yra optimizmas. Kartais atrodo, kad esu per daug teigiama. Kita vertus, kas daugiau, jei ne svajonės, veda mus pirmyn? Visiems linkiu niekada nenustoti svajoti, nes kiekvienas tikslas prasideda nuo svajonės“, – į „bzn start“ skaitytojus kreipėsi G. Sadauskienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.