...

Kelionėms įamžinti – pagalvėlės su pasaulio žemėlapiu

Verslas

2018.03.30

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Kelionėms įamžinti – pagalvėlės su pasaulio žemėlapiu

Agnė Mačiukaitė. Asmeninio albumo nuotr.

Keliauti mėgstanti kretingiškė Agnė Mačiukaitė (26), įsikūrusi sostinėje ir sumaniusi savo aplankytas vietas kažkur pasižymėti, ėmė kurti rankų darbo pagalvėles su pasaulio žemėlapiu, kurį nuolatos pildo. Pradėjusi nuo pagalvėlės sau, prieš pusantrų metų ji veiklą išplėtė ir dabar darbuojasi savo įkurtoje studijoje „Mars&Stars Art Studio“. Mergina prisimena savo pirmuosius žingsnius, kai atkalbinėti niekas neatkalbinėjo, tačiau buvo ir tokių, kurie nieko bloga nesakydavo, bet ir nepalaikydavo.

Reikėjo įrodyti, kad patikėtų

Dabar užsakymų stoka nesiskundžianti A. Mačiukaitė sako, kad pavyko tiems, kurie abejojo jos sumanymu, įrodyti, kad patikėtų ja ir jos idėja.

Savimi pasitikinti mergina pasakoja, kad jai visuomet rūpėjo saviraiškos būdai. Prisimindama mokslus Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijoje, pašnekovė atskleidžia, kad jai iki šiol nostalgiją kelia ne pati mokykla, o užklasinė veikla, kanklių pamokos muzikos mokykloje ir kita veikla, kurioje galėjo realizuoti save.

Baigusi gimnaziją, ji įgijo psichologijos bakalauro laipsnį, dar iki tol išbandė keletą darbų: mokykloje per vasaros atostogas „Pajūrio naujienų“ redakcijoje pavaduodavo atostogų išeinančius darbuotojus, o studijų laikais dirbo privačiame vaikų darželyje. Ką iš tikrųjų norėtų veikti, idėja kilo spontaniškai.

Panaudojo savo pomėgį piešti

 

„Kai kuriems žmonėms tai buvo tarsi įrodymas, netgi iš artimų draugų rato gavau užsakymų tik pasirodžius straipsniams.“

A. Mačiukaitė.

 

Kadangi kūrybinga mergina mėgsta piešti, tapyti, prieš pusantrų metų ji nusprendė vaizdus iš drobių perkelti ant daiktų. Taip gimė idėja gaminti rankų darbo pagalvėles. „Piešiniai ant pagalvių visiems labai patiko, užsakymų vis daugėjo ir taip viskas įsibėgėjo. Tuo metu daug keliavau, gimė mintis aplankytas vietas kažkur pasižymėti, tad visų pirma nusipiešiau pagalvę su pasaulio žemėlapiu sau. Sulaukiau daug komplimentų ir prašymų pagaminti tokią pagalvę, kurią galima spalvinti, ir kitiems. Tai tapo pagrindiniu hitu mano prekių asortimente“, – apie išplėtotą idėją pasakoja A. Mačiukaitė, kol kas savo dirbtuvėse namie besidarbuojanti viena pati, tačiau pamažu pradedanti žvalgytis bendraminčio, tikinčio jos idėjomis ir norinčio prisidėti prie jų įgyvendinimo.

Pasirodžius pirmiesiems straipsniams žiniasklaidoje, pagalvėlių su pasaulio žemėlapiais autorė juokiasi, kad nuo tada pažįstamų akyse paaugo, nors jos kasdienėje veikloje niekas labai ir nepasikeitė. „Kai kuriems žmonėms tai buvo tarsi įrodymas, netgi iš artimų draugų rato gavau užsakymų tik pasirodžius straipsniams“, – tokį savo veiklos įvertinimo etapą prisimena pašnekovė.

Geras jausmas įgyvendinti savo mintis

„Mars&Stars Art Studio“ įkūrėją A. Mačiukaitę džiugina, kad kasdienėje savo veikloje sutinka daug naujų žmonių, gali įgyvendinti visas jai kilusias mintis ir idėjas, o pomėgis tampa gyvenimo būdu. Ji pasakoja, kad kai nusprendė išbandyti save šioje veikloje, gavo pasiūlymą iš draugų prekiauti viename iš jų organizuojamų renginių. „Tuo metu buvau atostogose, o grįžusi turėjau penkias dienas tam renginiui pasiruošti, tad dar atostogaudama sugalvojau pavadinimą, pieštuku pasipaišiau logotipo eskizą, išsiunčiau draugui, kuris padėjo man jį paversti skaitmeniniu variantu, o tada kitas draugas pradėjo gaminti vizitines korteles. Tad grįžusi pasinėriau į veiklą visu tempu, – prisimena pagalvėlių kūrėja, dabar nuolatos dalyvaujanti įvairiuose renginiuose, dizaino mugėse, ten susipažįstanti su daugybe žmonių, verslininkų, kūrėjų. – Užmezgame šiltus ryšius ir padedame vieni kitiems įgyvendinti idėjas, kurti ilgalaikę vertę savo klientams. Dalyvauju konferencijose tam, kad perprasčiau rinkodaros subtilybes. Tobulinu klientų aptarnavimo įgūdžius, nuolat stengiuosi gerinti produktų, jų pakuočių kokybę.“

Pagalvėlė su emocija

Svarbi A. Mačiukaitės darbo dalis – audinių paieška. Ši užduotis, pasak „Mars&Stars Art Studio“ pagalvėlių kūrėjos, nėra lengva, ypač pradžioje jai teko išbandyti daug audinių, atsirinkti kokybiškas medžiagas, dažus ir pan. Savo rankų darbo gaminiams ji renkasi natūralų liną, medvilnę ir šiuo metu turi nuolatinius audinių tiekėjus Lietuvoje, o dažų, tekstilinių rašiklių tiekėjus Pietų Prancūzijoje.

„Mano klientas dažniausiai yra žmogus, ieškantis originalios dovanos, vertinantis aukštą kokybę, unikalias idėjas. Mano kuriamos pasaulio žemėlapio pagalvės – tai labiau emocija, gražių istorijų ir prisiminimų įprasminimas, ne tik daiktas. Skiriu jas suprantantiesiems vertę ir kuriamą emociją“, – apie savo gaminius su meile kalba A. Mačiukaitė.

Naudinga jaunų verslų draugystė

Jauna verslininkė neneigia patirianti ir sunkumų: „Jaunus verslus užgriūva finansinė našta, norėtųsi didesnio palaikymo iš valstybės.“ Pašnekovė yra patyrusi ir klaidų, iš kurių pasimokė, tačiau pasvarsto, kad jeigu turėtų galimybę pradėti viską nuo pradžių, turbūt pakartotų tas pačias klaidas. „Nes jos padėjo man augti ir tobulėti. Kiekvienas sunkumas, iššūkis, kuris išstumia tave iš komforto zonos, tai tik dar viena galimybė pasisemti žinių ir patirties. Jeigu pajunti, kad štai, va dabar, suklydau priimdamas vienokį ar kitokį sprendimą, nereikėtų nuleisti rankų ir priimti to kaip nesėkmės, tačiau priimti tai kaip neįkainojamą pamoką“, – pataria ji.

A. Mačiukaitė palankiai nusiteikusi konkurentų atžvilgiu, nes tiki, kad draugystė tarp panašią veiklą vystančių verslų yra naudinga visoms pusėms. Pradedantiesiems savo verslą ar projektą „Mars&Stars Art Studio“ kūrėja linki tikėti tuo, ką darote, nes nesėkmės ir nusivylimai – tai prasmingos pamokos, o sėkmė – sunkaus ir kantraus darbo vaisius!

„Mars&Stars Art Studio“

405-1522388317-370302.jpg 405-1522388317-136516.jpg 405-1522388317-512230.jpg 405-1522388317-244291.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.