Kaip organizuoti dviračių nuomos verslą Druskininkuose?
2012.07.07
Temos: Vadyba, Verslo pradžia.
Lankytojų čia netrūksta ištisus metus, tačiau vasarą padaugėja ne tik gydyklų svečių, bet ir norinčiųjų pasižvalgyti po apylinkes. Na, o kaip geriau pažinsi miestą, jeigu ne skriedamas su vėjeliu?
Dviračių turizmas yra viena greičiausiai augančių turizmo rinkos nišų Europoje. Vis dėlto Lietuvos dviratininkų poreikiai skiriasi nuo užsieniečių. Tautiečiai dviračių nuomos paslaugomis daugiausia naudojasi pajūryje, kurortuose arba kaimo turizmo sodybose per vienadienes arba kelių valandų iškylas. Lietuvos gyventojai nurodo, kad rinktųsi organizuotas turistines keliones dviračiais, tik nežinia, kiek sutiktų už tokią paslaugą mokėti. Šiuo metu vidutinė dviračio nuomos kaina yra 7–15 litų pirmai valandai, 5–10 litų antrai, o dviračio kaina dienai siekia nuo 25 iki 35 litų. Asmuo, norintis išsinuomoti dviratį, paslaugos teikėjui dažniausiai palieka asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba kelis šimtus litų siekiantį užstatą (priklauso nuo dviračio modelio, būklės ir pan.). Dviračių nuoma yra puiki perspektyva sezoniniam darbui tokiuose kurortiniuose miestuose kaip Druskininkai.
Kokių leidimų reikia norint užsiimti dviračių nuoma?
Užsiimti dviračių nuoma, t. y. teikti paslaugas Druskininkų savivaldybės teritorijos viešosiose vietose, galima prekybos vietose prie pastato Vilniaus alėjoje Nr. 11, laikinuose statiniuose (kioskuose, paviljonuose), Druskonio ežero krantinėje nuo Turistų gatvės, teritorijoje tarp Druskonio ežero ir Vijūnėlės tvenkinio bei Vijūnėlės paplūdimio teritorijoje, taip pat sporto aikštyne tarp prekybos centro ir Švietimo centro, Dainų slėnio teritorijoje, miško parko teritorijose ir gatvių ruožuose, pėsčiųjų alėjose, netrukdant eismui bei pėstiesiems.
Asmenys, norintys teikti paslaugas, privalo turėti leidimą, kurį išduoda ir formą tvirtina savivaldybės administracijos direktorius. Taigi Druskininkų savivaldybei reikia pateikti nustatytos formos prašymą gauti leidimą, įmonės įregistravimo pažymėjimą (juridiniai asmenys), verslo liudijimo arba individualiosios veiklos vykdymo pažymos (fiziniai asmenys) kopiją.
Jeigu užsiimant dviračių nuoma bus naudojama kokia nors įranga arba ši paslauga bus teikiama laikiname statinyje, su Druskininkų savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriumi teks suderinti statinio vietą bei estetinę išvaizdą. Tiesa, leidimai išduodami ne ilgesniam kaip trejų metų laikotarpiui, na, o trūkstant paslaugų teikimo vietų leidimas išduodamas atsižvelgiant į tai, kuris prašymas buvo pateiktas anksčiau. Už leidimo išdavimą mokama savivaldybės tarybos nustatyta vietos rinkliava. Į 50 procentų mažesnius rinkliavos dydžius gali pretenduoti asmenys, sulaukę senatvės pensinio amžiaus, neįgalieji, tėvai arba įtėviai, auginantys tris ir daugiau vaikų (įvaikių) iki 18 metų, taip pat vyresnius, jeigu jie mokosi dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, arba vyresnį neįgalų vaiką (įvaikį), kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Lengvatų taip pat gali prašyti bendrojo ugdymo, profesinių, aukštųjų mokyklų dieninio skyriaus studentai.
Leidimo turėtojas negali jo perduoti kitiems asmenims, išskyrus verslo liudijime įrašytus asmenis. Be to, leidimas neišduodamas trūkstant reikiamų dokumentų, asmenims iki 16 metų bei turintiems galiojančią administracinę nuobaudą už pažeidimus, kuriais kėsintasi į viešąją tvarką, už finansinės drausmės, komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimus, švaros ir tvarkymo taisyklių pažeidimus ir kitus su plėtojama veikla susijusius pažeidimus. Asmuo, teikiantis paslaugas viešosiose vietose, paslaugos teikimo vietoje privalo turėti leidimo originalą, darbo pažymėjimą (juridiniai asmenys), įmonės įregistravimo pažymėjimo kopiją (juridiniai asmenys), verslo liudijimą arba individualiosios veiklos vykdymo pažymą (fiziniai asmenys). Be to, paslaugas teikiantys asmenys atsako už įrenginių ir teikiamų paslaugų saugumą. Taigi sugedus dviračiui ar dėl techninių gedimų susižeidus juo važiavusiam žmogui už visą padarytą žalą atsako paslaugos teikėjas.
Ką svarbu žinoti dviratininkui?
Yra taisyklių, kurių privalu laikytis ir dviratininkams. Pirmiausia – kelių eismo taisyklių. Suaugęs žmogus gali vežti dviračiu daugiausia iki dviejų vaikų, ne vyresnių kaip 6 metai. Dviratis su prikabinta priekaba vaikams turi turėti du savarankiškus stabdžius. Vaikai nuo 6 metų dviračiu gali važiuoti savarankiškai, bet važiuojant keliais rekomenduojama naudoti tandeminę priekabą. Važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims, o jeigu jie yra išklausę papildomą mokymo kursą ir turi mokyklos išduotą pažymėjimą, ne jaunesniems kaip 10 metų. Važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, o kur jų nėra – tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu pagal eismo kryptį. Kai dviračių tako nėra, o kelkraštis netinkamas, leidžiama važiuoti viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine juosta, kuo arčiau jos dešinio krašto. Važiuodamas kelkraščiu dviračio vairuotojas neturi trukdyti ar kelti pavojaus pėstiesiems. Rengiantis ilgesnei kelionei dviračiu patartina imti tik būtiniausius daiktus, kuriuos pajėgsite pavežti. Daiktai turi būti kuo lengvesni, tvarkingai supakuoti. Drabužius ir avalynę vertėtų rinktis atsižvelgiant į sezoną, žygio trukmę ir maršrutą. Lieka palinkėti gerų orų dviračių nuomotojams ir gerų įspūdžių dviratininkams…
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.