...

Kai verslo imasi moksleivės: „GabiGabi“ sėkmė

Verslas

2022.09.09

Autorius: Kamilija Linkutė

Temos: , .

Kai verslo imasi moksleivės: „GabiGabi“ sėkmė

Gabrielė Germanavičiūtė ir Gabrielė Pavliuk foto Irmantas Gelūnas

Dažnai apie verslo pradžią, ar jo idėjų įgyvendinimą pradedame svarstyti baigus mokyklą. Tačiau kartais moksleivės pasižymi genialumu – kas, jei ne mokyklos suole sėdintys patartų geriausiai kokią mokyklą rinktis? „GabiGabi“ platforma, padedanti pasirinkti mokyklą buvo sukurta dviejų talentingų moksleivių – vilniečių Gabrielės Germanavičiūtės ir Gabrielės Pavliuk (18m.). Apie projekto sėkmę ir kūrimo iššūkius pasakojo Gabrielė Germanavičiūtė.

Idėja atsirado atsižvelgus į problemą

Kai daugeliui verslo idėja atrodo galvoje atsiranda netikėtai, „Gabigabi” platfoma buvo išmąstyta. Kuomet į tuo metu besimokančių merginų klasę užsuko „Lietuvos Junior Achievement“ komanda su pasiūlymu kurti verslą, merginos su komanda pirmiausiai svarstė pradėti marketingo įmonę. Tačiau komandai sutrupėjus ir paanalizavus rinką atradus, jog tokių įmonių yra tikrai nemažai, merginos atsigręžė į savo išgyventas problemas: „Ilgiau pagalvojusios, kad esam kartu su Gabriele pakeitusios ne vieną ir ne tris mokyklas, o dėl šių sprendimų ne vieną prakaito lašelį teko išlieti ir mums, ir tėvams, sugaišome beprotiškai daug laiko, o ir tėvai nusiskausmino finansiškai… Taigi mūsų idėja – padedame išsirinkti mokyklą greičiau, lengviau, patikimiau – kilo absoliučiai iš mūsų pačių sunkiai praeito kelio ir nenoro, kad tai tektų patirti ir kitiems“, – minėjo Gabrielė Germanavičiūtė.

Gabūs esame visi

Nors „GabiGabi“ pavadinimas lyg ir sufleruoja įkūrėjų Gabrielių vardus, tačiau pasak pašnekovės jis turi kitą prasmę: „Pavadinimas kilo iš to, jog kiekvienas esame gabus kažkame, ar tai sportas, ar menai, ar verslas, ar dar kokia nors niša. Todėl  svarbiausia yra atrasti savo tinkamą vietą, kur tai galėsi išsigryninti ir tada jau atsiskleisti visu gražumu. Juk tam yra mokykla, jog suprastume kokia misija yra tavo gyvenime, ar galvojate jog trupmenoms ir nosinėms išmokti tik skirta?“, – svarstė pašnekovė.

Dažnu atveju, seniau rinkdami vaikams mokyklą, buvo orientuojamasi į jos lokaciją. Tačiau pastaruoju metu, mokyklos vieta nebelieka svarbiausiu faktoriumi: „Manau kad priklauso kaip tėvai, vaikai žiuri į mokyklą, jeigu jiems svarbiau yra mokyklos struktūra, pedagogai, vizija, misija, tai manau jos lokacija bus mažiausia problema“, – minėjo Gabrielė.

Investuotojai domėjosi galimybėmis

Pašnekovė neslepia, jog startavus projektui atsirado nemažai investuotojų, siūliusių įspūdingas sumas, tačiau abejodamos dėl projekto tęstinumo, moksleivės nenorėjo rizikuoti kitų žmonių pinigais. Todėl reikalingos lėšos buvo dengiamos iš artimųjų biudžeto. Praėjusiais metais projektas taip pat laimėjo pirmą vietą „eXpo” mugėje, kurią organizuoja „Lietuvos Junior Achievement“, pritraukęs plačiosios visuomenės dėmesį.

Kalbant apie didžiausius iššūkius, Gabrielė pažymėjo nesikišimą į kito atliekamus darbus bei darbų derinimą. „Vienas iš sunkiausių, kai teko išmokti suderinti projektus su darbais kuriuos reikėdavo padaryti mokyklai, nes įdomi veikla buvo beprotiškai įtraukus“. Auditoriją pasiekti buvo lengva, kadangi merginos degė entuziazmu padėti pasirinkti mokyklą, todėl pritraukė ne vieną mokinį bei tėvą, kuriems tai buvo aktualu.

Planuose… pamatysim!

Pasak pašnekovės, komanda šiuo metu jau atrado savo kelius skirtingose kryptyse, tačiau pati Gabrielė planuoja neapleisti šios nišos: „GabiGabi” projektas mums buvo pagalba, siekiant išsigryninti kurioje pozicijoje mums patinka ir sekasi dirbti bei gavome tam tikras gyvenimiškas pamokas. Bet kas ten žino gal vėl „rožinės“ merginos sugalvos kokį projektą, ir su trenksmu sugrįš… Niekas nežino kaip tas gyvenimas susidėlios, nes su tokia komanda nors ir į mėnulį“.

Šiuo metu programa yra sustabdyta, kadangi merginoms atėjo baigiamieji mokyklos metai, o ir „Lietuvos Junior Achievement“ programa tęsiasi nuo rugsėjo iki birželio. Tačiau yra nemažai svarstymų, jog greitu metu pavyks sugrįžti ir padėti jaunimui rinktis tinkamiausias mokyklas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.