...

Kai turi tikslą, sunkumų nematai

Verslas

2013.02.13

Autorius: Justina Ūsaitė

Temos: .

Kai turi tikslą, sunkumų nematai

Aušra Kilinskienė Fotopastelė nuotr.

34-erių verslininkė Aušra Kilinskienė yra rankdarbių reikmenų internetinės parduotuvės ir dviejų parduotuvių įkūrėja bei savininkė. Verslo idėją padiktavo moters asmeninis pomėgis siuvinėti. Susidūrusi su menka kokybiškų siuvimo reikmenų pasiūla Lietuvoje verslininkė nusprendė užpildyti šią nišą.

Karjera prasidėjo nuo žemiausio laiptelio

Prieš pradėdama savo verslą ponia Aušra yra dirbusi sekretore, vadybininke, vadove.

„Labai džiaugiuosi, kad karjerą pradėjau nuo žemiausio laiptelio ir perėjau visus etapus. Dabar galiu pamokyti savo darbuotojus ir įsakymą rašyti, pajamuoti, buhalterijos. Esu labai dėkinga visiems savo buvusiems darbdaviams“, – šypsosi verslininkė.

Šiuo metu mezgimo ir siuvimo reikmenų verslui yra 5-eri metai, o pradėtas jis dar tuomet, kai moteris dirbo samdomą darbą.

Verslo pradžiai reikėjo 30 tūkst. litų

Ponia Aušra verslą pradėjo su drauge ir kolege. „Pradėjome nuo internetinės parduotuvės. Internetą pasirinkome tam, kad pasiektume visus, kurie mėgsta rankdarbius. Logika tokia, kad taip paprasčiau pasiekti visoje Lietuvoje, o ne tik konkrečiame mieste gyvenančius siuvinėtojus“, – pasakoja verslininkė.

Paklausta apie finansus, verslininkė įvardijo 30 tūkst. litų sumą: „Tai yra nedaug. Dabar jau visai kitokios ambicijos. Atidarant parduotuvę Vilniuje reikėjo daugiau pinigų negu pačioje pradžioje.“

Iš pradžių teko dirbti be jokio atlygio, o pirmą atlyginimą moteris užsidirbo po metų. Dabar visas gaunamas pelnas investuojamas į verslo plėtrą.

Verslas plečiamas nuolat

Iš pradžių buvo įsteigta tik internetinė parduotuvė, o vėliau atsirado parduotuvė Kaune. Šiuo metu verslininkė yra įsteigusi parduotuvę ir bando įsitvirtinti dar viename mieste – Vilniuje.

Pradėjus nuo siuvinėjimo reikmenų, prekių asortimentas po truputį plečiamas. Dabar parduotuvėje kasiulai.lt galima įsigyti ir įrankių, siūlų mezgimui, siuvimo, mezgimo mašinų. Taip pat organizuojami mezgimo kursai.

„Asortimentą atnaujiname atsižvelgdami į vyraujančias madas, tačiau visada stengiamės laikytis pagrindinio savo principo – kokybės. Tuo metu, kai pradėjau domėtis siuvinėjimu, pamačiau, kad siūlomas asortimentas yra labai siauras. Lietuvoje nerasdavau, ko man reikia, todėl ieškodavau užsienyje“, – priežastis, paskatinusias imtis verslo, atskleidžia verslininkė.

Stebi ir atsižvelgia į klienčių poreikius

„Visada mėgau megzti, siuvinėti. Tai yra tas atvejis, kai pomėgis tapo verslu“, – pasakoja ponia Aušra. Dirbdama samdomą darbą ji suprato, kad šalia internetinės parduotuvės neįsteigus realios verslas taip greitai neužaugs.

„Moterys nori pačiupinėti, apžiūrėti prekes gyvai. Tik palikusi samdomą darbą galėjau imtis parduotuvės steigimo darbų“, – sako verslininkė.

Moteris pasakoja, kad dažnai klientės ateina apsipirkti per darbo pietų pertraukas. Anot jos, klientės yra veiklios, dirbančios moterys, kurioms svarbi prekių kokybė. Taip pat savo tiksline grupe verslininkė laiko jaunas mamas: „Kiekviena mama nori savo vaikui visko, kas geriausia. Šiltus ir kokybiškus drabužėlius iš grynos vilnos jos mielai mezga pačios.“

Įdomiausia – kasdien sutikti kūrybingų žmonių

Paklausta, kas teikia didžiausią džiaugsmą, verslininkė neslepia, kad tai kūrybingi klientai: „Kadangi pati mezgu, man visada įdomu, kokius žmones sutiksiu šiandien. Klienčių pasiteirauju, ką planuoja megzti. Taip pat su nekantrumu apžiūrinėju naujas gautas prekes.“

Nors pagrindiniu veiklos minusu laiko pervargimą, moteris nestokoja optimizmo: „Darboholikai valandų neskaičiuoja. Kelias dienas pailsi ir vėl viskas gerai.“

Linki atkakliai siekti užsibrėžto tikslo

Paklausta apie verslo sunkumus, ponia Aušra sutrinka: „Keistas klausimas. Kokie gali būti sunkumai? Jeigu ko nors labai nori, tai ir darai. Viską, kuo abejoji, ko nežinai, išsiaiškini.“

Kokybės, o ne kiekybės kriterijais besivadovaujanti verslininkė iš užrašų perskaito tiksliai ir trumpai užrašytą vienintelį linkėjimą pradedantiems verslininkams: „Neklausykite skeptiškai jūsų idėją vertinančių aplinkinių. Nepasiduokite ir kryptingai siekite savo tikslo.“

Kalbant su tokiais pašnekovais nejučia apima optimizmas. Jei, anot nuolatnių naujienų portalų komentatorių, „kaltas Kubilius“, kodėl kai kurie žmonės užsispiria tiek, kad jų nervų, drąsos, piniginės nedrasko pavydo kartėlis? Jie, užuot kaltinę, veikia. Ir jiems sekasi. To verta pasimokyti.

kasiulai.lt

31-1360740235-257127.jpg 31-1360740235-987154.jpg 31-1360740235-685126.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.