...

Kačių auklė

Verslas

2020.01.20

Autorius: Ugnė Mažonaitė

Temos: .

Kačių auklė

Angelina Iadykina Asmeninio albumo nuotr.

Gyvūnai daugeliui neretai tampa lyg šeimos nariai. Aktyviai gyvenantiems, užimtiems, dažnai keliaujantiems, tačiau norintiems turėti augintinį namuose, viską suderinti gali būti sudėtinga. Su šia problema susidūrusiai vilnietei Angelinai Iadykinai kilo idėja – ji galėtų užsiimti kačių priežiūra.

„Kačių auklė“ – kodėl gi ne?

Pašnekovė teigia, kad asmeninė patirtis, kai reikėdavo ieškoti, kas galėtų pasirūpinti augintiniais, privertė susimastyti, koks galėtų būti tokios problemos sprendimo būdas: „Šiuo metu, kačių priežiūra yra mano papildoma veikla. Nuo ko viskas prasidėjo? Mes patys karts nuo karto prašydavome savo pažįstamų arba giminių prižiūrėti mūsų katinus. Bet kiekvienas žmogus turi savo darbą, šeimą, laisvalaikį. O mūsų katinėlius tekdavo lankyti du kartus per dieną – anksti ryte ir vakare. Pagalvojome, kad būtų šaunu turėti žmogų, kuriam būtų galima patikėti savo augintinį ir žinoti, kad katė bus laiku pamaitinta, su ja pabendraus bei pažais, sutvarkys jos kraiko dėžutę. Tada ir pagalvojau – kodėl aš negalėčiau tapti tokia „kačių aukle“? Ir vieną dieną nusprendžiau pabandyti. Apsidžiaugiau, kai gavau pirmą užsakymą.

Linksmybės darbuojantis

Draugai ir šeimos nariai, sprendimu tapti kačių aukle nei kiek nebuvo nustebinti: „Artimieji ir bičiuliai puikiai žino, kaip aš mėgstu gyvūnų draugiją. Namuose mes patys auginame tris katinus, dėl to niekas nesistebi, kad prižiūriu ir kitų žmonių kates. Visi mane palaiko ir rekomenduoja savo draugams, o tai ypatingai džiugina, nes matau, jog mano pastangos yra vertinamos.“ Aplinkiniai taip pat nelieka abejingi: „Nesitikėjau, kad sutiksiu tiek daug gerų žmonių ir meilių katinėlių. Nesitikėjau gausianti tiek pozityvios energijos, šilumos ir suvokimo esanti reikalinga.– palaikymu džiaugiasi A. Iadykina.

Kačių auklės/Cat sitter veikla yra ypatinga dar ir tuo, kad rutinos čia niekada nebūna. Kiekvieną kartą galima tikėtis smagių ir linksmų staigmenų: „Penkias dienas prižiūrėjau jauną kačiuką. Kiekvieną kartą aplankydama jį, ant grindų rasdavau naujų dalykų. Vieną dieną jis paliko man monopolio pinigėlių, kitą – savo šeimininkų kojines. Nežinau iš kur jis atrasdavo tuos daiktus, bet buvo labai juokinga. Juokėmės kartu su šeimininkais, kai šie matydavo mano foto bei video ataskaitas.

Veiklos ypatumai

Ne visiems gyvūnams nepažįstamo žmogaus apsilankymas sukelia pačias geriausias emocijas. Pašnekovė pasakoja, kaip vyksta visas procesas: „Aš atvykstu pas šeimininkus, mes susipažįstame, pasirašome sutartį. Lankydama katę, visuomet išvalau kraiko dėžutę, papildau vandens ir maisto atsargas. Visą likusį laiką skiriu žaidimams, bendravimui su katėmis. Katės mielai priima mane – užmiega ant kojų, nori „pabučiuoti“, palydi mane iki durų ir žiūri ilgesingai į akis. Vis dėl to, norint užsiimti šia veikla, reikia įdėti nemažai pastangų, kad susitikimai su katėmis praeitų sklandžiai. „Daugelis žmonių galvoja, kad aš tik atvykstu pas kates, keičiu kraiką, duodu maisto, vandens ir čia nėra nieko sudėtingo. Tačiau ši veikla turi daug ypatumų – tu turi būti atsakingas, dėmesingas, kruopštus, turi išmanyti gyvūnų psichologinius elgesio aspektus.– teigia A. Iadykina.

Reklama, kiekvienam verslui, yra svarbi sėkmingos veiklos dalis, o ypač pradedančiajam. Galimybių tai daryti esama įvairių, tačiau „Kačių auklės/Cat sitteratveju, labiausiai pasiteisinęs variantas – reklama iš lūpų į lūpas: „Naudojuosi „Facebook ir „Google reklama, tai labai padeda pradedantiems savo verslą. Visgi, turėčiau pripažinti, kad geriausia reklama yra žmonių tiesioginės rekomendacijos.

Kačių priežiūros sritis nėra nauja, dar neatrasta rinka, net jei iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kitaip. Tad konkurencijos čia taip pat netrūksta. „Pastaruoju metu tikrai juntamas šios paslaugos teikėjų pagausėjimas, taigi tam tikra konkurencija, – gerąja šio žodžio prasme, yra. Svarbiausia, kad pats žmogus, kuriam reikalinga ši paslauga, surastų tinkamą savo murklio prižiūrėtoją. Asmeniškai man malonu bendrauti su žmonėmis ir jų augintiniais, tokiu būdu susipažįstu su tikrai nuostabiais katinėliais ir ne mažiau maloniais jų šeimininkais.– sako gyvūnų priežiūros srityje dirbanti moteris.

Meilė tam, ką darai

Sėkmingam veiklos vystymui reikia įdėti nemažai pastangų. Pašnekovė išskyrė, kokie trys pagrindiniai dalykai padeda pasiekti užsibrėžtų tikslų: „Visų pirma, kokybiškai atliktas darbas ar paslauga. Reikia įsivaizduoti save kliento vietoje, pagalvoti, ar aš būčiau patenkinta tokia paslaugos kokybe, ar norėčiau, kad su manimi bendrautų ir dirbtų taip, kaip aš tą darau? Antras dalykas – meilė tam, ką darai. Jeigu myli savo darbą, ir darai viską iš širdies, žmonės tai jaučia. Tada atsiranda įkvėpimas ir jėgos daryti ir stengtis dar daugiau. Trečias dalykas – noras nuolatos tobulėti, mokytis – negalima sustoti vietoje. Nes jeigu tu atsiliksi nuo naujovių, jas pasiūlys kas nors kitas.

O ko „Kačių auklės/Cat sitter“ veiklą vystanti A. Iadykina palinkėtų tiems, kurie vis dar nežino ar verta išbandyti save verslo srityje? „Linkiu atrasti savo nišą, nepasiduoti, nebijoti, nenusiminti, jei kas nors nesiseka iš karto, mokytis kiekvieną dieną kažko naujo, tobulėti.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.