...

Jei labai nori, gali pasiekti viską!

Verslas

2012.06.18

Autorius: Erika Sinkevičiūtė

Temos: , .

Jei labai nori, gali pasiekti viską!

Vilma Žilėnaitė ir jos sesuo Audra Asmeninio albumo nuotr.

Trakų gatvės pradžioje kol kas pasislėpusi tūno maža jauki ledainė. Užėjus pasitinka šviesios sienos ir dviejų merginų šypsenos. Tai – Vilma Žilėnaitė ir jos sesuo Audra, kurios kartu nusprendė atidaryti vasarišką verslą – šaldyto jogurto ledainę „Yogis“.

„Yogis“ duris atvėrė tik prieš savaitę ir, kaip sako Vilma, ledainės idėjos autorė ir įgyvendintoja, iškabos dar nespėjo atkeliauti. Dažais kvepianti ledainė taip ir kviečia paragauti skaniai atrodančių jogurtinių ledų.


Vilma – naujokė versle, baigusi verslo vadybos ir administravimo bakalauro studijas Tarptautinio verslo mokykloje, dabar ISM studijuoja magistrą ir… pjausto abrikosus, maloniai šypsosi nuosavos ledainės lankytojams bei entuziastingai pasakoja ledainės priešistorę: „Idėja gimė pernai vasarą keliaujant Ispanijoje. Ten paragavau frozen yoghurt (iš angl. kalbos „šaldytas jogurtas“), susižavėjau, nes buvo labai skanu, ir pamaniau: kodėl gi ne? Grįžusi namo iškart pradėjau kalbinti seserį Audrą pradėti tokį verslą“, – kalbėjo ledainės savininkė.

Taigi visą žiemą merginos praleido kurdamos receptus, ieškodamos patalpų, galvodamos strategiją, rašydamos verslo planą. Galiausiai pavasarį idėja pradėjo įgauti fizinį pavidalą.


Paklausta, su kokiais sunkumais susidūrė kurdamos verslą, Vilma prisipažino, kad buvo sunku rasti patalpas, mat mažai kas nori įsileisti verslo naujokus. „Šiuo klausimu teko tikrai daug padirbėti“, – teigia ji. Tačiau nuolat supamos gerų žmonių, sulaukdamos pagalbos, palaikydamos viena kitą, merginos atvėrė ledainės duris. „Juk mes net prie baro nebuvome stovėjusios – įrangą tiekianti įmonė apmokė mus“, – sakė V. Žilėnaitė. 
„Yogis“ – natūralaus šaldyto jogurto ledainė, kurioje jo galima paskanauti įvairiomis porcijomis, su pabarstukais, vaisiais ar sirupais.

Būtent jogurto natūralumą Vilma pabrėžia kaip pagrindinį kozirį: „Natūralus jogurtas, pienas ir jokių dirbtinių priedų ar konservantų. Netgi klientai turistai, ragavę šio produkto kitose Europos šalyse, pabrėžia, kad mes siūlome tikrą frozen yoghurt, unikalaus skonio ir paruoštą pagal tikrąjį receptą.“

Be to, kaip pranašumą prieš konkurentus mergina pamini klasikinį aptarnavimą: „Tikime, kad pasitikti klientą, jį aptarnauti, pabendrauti yra labai svarbu, todėl pasirinkome tradicinį aptarnavimą, o ne savitarną.“ 
Nors už lango vasara tik įsibėgėja, Vilma jau galvoja apie verslą žiemą. Kaip sakoma, ruošk roges vasarą – taip ir jų nedidelė komanda mąsto, kaip pritraukti klientų. „Žiemą planuojame turėti atskirą karštą meniu. Norime eiti skanių ir sveikų receptų keliu. Žinoma, žiemą šaldyto jogurto bus mažiau, nes kai lauke 20 laipsnių šalčio, nelabai norisi ledų. Todėl stengsimės į asortimentą įtraukti daugiau skanumynų. Kol kas neatskleisiu visų idėjų – norime stebinti!“ – pasakoja sumanymų nestokojanti ledainės savininkė.

Nors ledainė atidaryta tik prieš savaitę, kaip teigia Vilma, yra keli nuolatiniai klientai, kurie atsiveda draugų – taip žinia apie naują rinkos dalyvę sklinda po Vilnių. Mergina džiaugiasi, kad per atidarymą, kuris vyko birželio 4 dieną, ledainėje vietoj planuotų 100 svečių apsilankė dvigubai daugiau: „Mūsų mažasis „Yogis“ buvo pilnutėlis, sukomės kaip išmanydamos, bet buvo be galo smagu matyti daugybę mus palaikančių, draugiškai nusiteikusių žmonių.“ Prabilusi apie ateities planus Vilma šypsosi ir teigia, kad ši ledainė – jų bandymas, pirmas blynas. Merginos pažins rinką, žiūrės, ar teisingu keliu eina, ar reikia ką nors tobulinti. „Jei mūsų pasirinktas kelias yra teisingas ir sėkmingas, manau, kad plėsimės. Galbūt rudenį norėtume atidaryti ledainę kuriame nors prekybos centre, galbūt kitame mieste. Praėjus tik septynioms dienoms nuo atidarymo sunku ką nors tiksliau pasakyti“, – trykšdama entuziazmu kalbėjo verslininkė.

„Svarbiausia – didelis noras ir tikėjimas savo idėjomis. Dar kaip verslo naujokui svarbu turėti gerą verslo partnerį, nes jei ne sesuo, visą padaryti būtų buvę labai sunku, – teigia Vilma. – Juk reikia šalia žmogaus, kuriuo pasitiki, su kuriuo gali pasitarti. Taip kur kas lengviau. Ir tikėkite savo idėjomis – jeigu labai nori, tiki, tada galima pasiekti viską.“


Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.