...

Jaunimą verslo pradžios keliu pirmuosius metus profesionalai ves už dyką

Verslas

2013.08.08

Autorius: bzn start

Temos: .

Jaunimą verslo pradžios keliu pirmuosius metus profesionalai ves už dyką

Jauni žmonės, norintys pradėti savo verslą, vėl galės nemokamai gauti individualių profesionalų konsultacijų ir dalyvauti mokymuose. flickr.com nuotr.

Jauni žmonės, norintys pradėti savo verslą, vėl galės nemokamai gauti individualių profesionalų konsultacijų ir dalyvauti mokymuose. VšĮ „Versli Lietuva“ nuo rugpjūčio mėnesio atnaujina verslo pradžios krepšelių dalybas žmonėms, ne vyresniems nei 29-eri metai.

Verslo pradžios krepšelių teikiamą naudą pradedantieji verslininkai gali pajausti dar net neįkūrę įmonės. Iš pradžių jiems suteikiamos konsultacijos, kokią įmonės juridinę formą geriausia rinktis, kaip ir kur ją užregistruoti.

Naują įmonę įkūrę per pusmetį nuo krepšelio gavimo, pradedantieji visus pirmuosius verslo metus gali gauti profesionalų konsultacijų buhalterinės apskaitos, marketingo, strateginio valdymo, derybų bei kitais klausimais ir dalyvauti įvairiuose mokymuose.

„Globalios verslumo stebėsenos“ tyrimo rezultatai rodo, kad vis daugiau jaunų žmonių ketina steigti verslą per ateinančius trejus metus. Todėl tikimės, kad profesionalios verslo konsultacijos, paslaugų krepšeliai suteiks efektyvią pagalbą pradedantiesiems savo verslą, padės spręsti jaunimo nedarbo problemą – paskatins jaunus žmones ryžtis įgyvendinti savo verslo idėjas“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Nuo 2011-ųjų gegužės VšĮ “Versli Lietuva” išdalino daugiau nei 5 tūkst. verslo pradžios krepšelių, o kas trečias jo gavėjas įkūrė įmonę. Daugiausia įmonių su krepšeliais įkurta Vilniuje – 28 proc., Kaune – 12 proc. ir Panevėžyje – 7 proc.

Jaunimo iki 30 metų tarp krepšeliais pasinaudojusių ir naujas įmones įkūrusių žmonių – vos trečdalis. Todėl turint ribotas finansines galimybes būtent šią amžiaus grupę buvo nutarta skatinti atnaujintomis verslo pradžios krepšelių dalybomis.

„Dažnai jaunimas nedrįsta imtis savo verslo, nes bijo, kad nemokės to padaryti ir sužlugs. Kai žinai, kad visus metus turėsi su kuo pasitarti, imtis verslo yra lengviau ir saugiau. Kaip rodo mūsų duomenys, 98,9 proc. įmonių, įsteigtų su VšĮ “Versli Lietuva” pagalba, sėkmingai išgyveno vienerius metus ir vieną dieną, o šalies vidurkis 2012 m. siekė 63,3 proc.“, – sako VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorius Dovydas Varkulevičius.

Šiuo metu verslo pradžios krepšeliams, skirtiems ne vyresniems nei 29 metų žmonėms, finansuoti yra skirta beveik 1,5 mln. litų. Tikimasi, kad jų užteks šiems ir ateinantiems metams. Planuojama, kad krepšelius ateityje galės gauti ir vyresni žmonės, norintys steigti savo verslą. Kuponai verslo pradžios krepšeliams gauti yra dalijami per VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamus renginius arba juos galima gauti iš paslaugų tiekėjų, kurių sąrašą rasite čia.

VšĮ „Versli Lietuva“, A.Goštauto g. 40A, LT-01112 Vilnius, Lietuva

Tel. (8 5) 249 9083, faks. (8 5) 204 5808; el. paštas: info@verslilietuva.lt

Įmonės kodas: 302454111; PVM mokėtojo kodas: LT100005125012, www.VersliLietuva.lt

Ekspertai

Dovydas Varkulevičius

Dovydas Varkulevičius

CEO / InformDebtor

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.