...

Ištekėjusi už lietuvio sukūrė prancūziškų kepinių verslą

Verslas

2023.02.27

Autorius: Vaida Kerienė

Temos: .

Ištekėjusi už lietuvio sukūrė prancūziškų kepinių verslą

Alena Zdanovič Asmeninio archyvo nuotr.

„Mano pašaukimas būti mokytoja“ –   tvirtai tikėjo Alena Zdanovič, šiandien kurianti išskirtinio dizaino kepinių verslą AZ Desserts Vilnius. Alena Zdanovič šventai tikėjo, kad jos pašaukimas būti mokytoja. Įgijo du aukštojo mokslo išsilavinimus: anglų ir vokiečių kalbų mokytojos ir ekonomikos. Septynerius metus Baltarusijos gimnazijoje dirbo anglų ir vokiečių kalbų mokytoja. 2013 m. ištekėjusi už vyro lietuvio atvyko gyventi į Lietuva. 

Iki to laiko Alena nebuvo ta, kuri mėgavosi gamyba, ypač kepinių. Bet jos kepinių istorija prasidėjo netikėtai motinystės atostogų metu. „Vyro gimtadienio proga ieškojau jam dovanos. Sugalvojau iškepti tortą. Receptų pradėjau ieškoti internete. Ir mane pakerėjo prancūziški desertai. Pradėjau nuo paprasto klasikinio ir man pavyko. Nuo tada mintys apie prancūziškus desertus man vis sukosi galvoje“ – prisimena moteris. 

Prancūziškų desertų ypatumas yra tas, kad jie turi būti tikslūs iki miligramo. Alenai reikėjo įsigyti daug priemonių gamybai: svarstyklių, termometro ir net išsiaiškinti „kas gi tas liaudiškai vadinamas „blenderis“ yra?“ – su šypsena prisimena moteris. Iš pradžių atrodė,  prancūziškų receptų gamyba ypatingai sunki, bet tai dar labiau viliojo Aleną bandyti. „Pirmasis išbandytas receptas buvo klasikinis tortas ir jis tikrai pavyko.“ – prisimena moteris. 

Netikėta verslo pradžia

Alena neplanavo kurti kepinių verslo. Jos kūryba būtų ir likusi tik saviems ir savų namų virtuvėje, jei ne vyro sesers komentaras vienoje iš Facebook‘e grupių. Mergina turinti didžiulę sekėjų auditoriją socialiniuose tinkluose ieškojo kas pagamins prancūzišką tortą. „ Sostinėje tuo metu dar mažai kas kepė būtent tokius tortus, todėl ji pasirinko mane. Prisimenu tada virpėjo kojos, labai bijojau sugadinti, bet sutikau“ – prisimena pašnekovė.

Teko pasirūpinti visu reikiamu inventoriumi: formomis, dėžutėmis, geriausiais ingridientais ir ne tik. Pirmiausia iškepė testinį torto variantą. Ji ragavo kartu su artimaisiais, vertino ir tik tuomet gamino pardavimui. Pirkėja tortu liko patenkinta ir  iškarto užsakė antrą. Tapo nuolatine kliente, kuri savo socialiniuose tinkluose nuolat pasidalindavo Alenos kurtais tortais ir juos nuoširdžiai rekomenduodavo. „Tuomet aš galvojau, kad tai mano žvaigždės laikas – užsakymai liejosi kaip iš gausybės rago, nespėjau net mirktelėti, kaip tortus pradėjau gaminti pagal užsakymus“ – pasakoja verslo įkūrėja. 

Didžioji dalis konkurentų veikia šešėlyje

Alenos šeima džiaugėsi jos sėkme, ypatingai dar ir dėl to, juk visa tai ji daro sau svečioje šalyje. Artimieji palaiko ne tik žodžiu, bet ir darbais: padeda prižiūrėti vaikus, atveža siuntas, pristato pirkinius. Taip pat palaiko sunkiomis akimirkomis. 

Verslininkei nebuvo sunku pradėti verslą. „Užteko tik sąžinigai, efektyviai ir atsakingai atlikti savo darbą. Lietuvoje nėra sudėtingų legalizavimo ir registravimo procesų, viskas logiška, aišku ir suprantama. Sunku atlaikyti dokumentų kiekius, derinant jį su gamybos ir organizaciniu procesu, bet viskas įmanoma“ – pasakoja Alena. 

Didesnius sunkumus sukuria didelė dalis konkurentų, kurie veikia šešėlyje. Jie neregistruoti, nemoka mokesčių, nuomos, atlyginimų. Todėl gali leisti sau nustatyti mažesnes kainas už panašios kokybės produktą. „Bet tai mane tik motyvuoja auginti profesionalumą, nuolat tobulinti įgūdžius, siekiant pasiūlyti unikalų produktą, kurio neturi niekas kitas“ – pasakoja moteris. 

Tortas tai šventės užbaigimo karalius

Alena pasakoja, kad šio verslo pagrindinis produktas, žinoma yra tortas. „Tortas ne tik skanus desertas, bet tai ir tobulas šventės užbaigimas. Tortas sukelia klientams įvairiausių emocijų: džiaugsmą, pasigerėjimą, nuostabą, dėkingumą“ – džiaugiasi kūrėja. Tortai yra dekoruojami įvairiausiomis technikomis, lipdytomis figūrėlėmis, vaflių bei cukraus gėlėmis, karamelės, šokolado dekoro detalėmis. „Tačiau gražus dizainas dar ne viskas. Viduje slypi puikaus skonio desertas, įdarai, atrinkti pačių įnoringiausių klientų. Dėl mūsų tortų klientai sugrįžta kasmet ir kiekvienai šventei artėjant“ – šypsosi moteris. 

AZ Desserts Vilnius siūlo įvairių saldumynų, gurmaniškų putėsių pyragaičių, įvairių macarons, cake pops‘ai, kaneles, keksus, triufelius, morengus, vyniotinius ir nauja mada kvepiančius Bento pyragaičius. 

Ruošiami saldūs stalai visoms didžiausioms šventėms: vestuvėms, gimtadieniams, komunijoms, krikštynoms, jubiliejams, įmonių vakarėliams. „Kiekvienas smaližius mūsų asortimente ras savo mėgstamą desertą, o mes pasirūpinsime natūralia jo sudėtimi. Nepriekaištingu technišku atlikimu ir apipavidalinimu. Taip pat svarbu paminėti, kad skirtingai nei namuose dirbantys konditeriai, mes dirbame konditerijos ceche, kurį reguliariai tikrina sanitarinė epidemiologinė tarnyba. Todėl garantuojame savo gaminių kokybę sertifikatu, vedame visas reikalingas ataskaitas.“ – pasakoja šio verslo įkūrėja. 

Šiuo metu populiariausias gaminys yra dizainerės sukurtas tortas. „Iš pradžių visi ilgai žiūri, fotografuoja, vėliau pergyvena, kad teks tokį grožį pjauti. Ir tik tuomet valgo, mėgaudamiesi kiekvienu gabaliuku. Mes išsiskiriame būtent tuo wow efektu“ – džiaugiasi Alena.

Užmikite su mintimi, kaip savo veiklą padaryti dar geresne

Alena pataria mylėti savo darbą, pabusti ir užmigti su mintimi, kaip jį padaryti dar geresniu. „Tada nebus baisūs perdegimai, ramybės periodai, konkurentai ar kiti sunkumai. Mano įkvėpimas kas rytą pabusti žinant, kad laukia nauja diena ir yra didžiausias džiaugsmas. Dėkoti už tai ką turiu šiandien, tai įkvepia nusišypsoti, juk tiek daug dar mūsų laukia priešakyje“ – pasakoja moteris. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.