...

Iš IT srities pasuko į knygų leidybą

Verslas

2019.12.30

Autorius: BZN start

Temos: .

Iš IT srities pasuko į knygų leidybą

Alina Vyšniauskienė Asmeninio albumo nuotr.

„Puikiai pažįstu save, jei nepabandysiu – labiau gailėsiuosi, nei pabandžiusi ir nusvilusi“, – neabejoja šia žiemą šventinių istorijų knygą vaikams pristačiusi kūrėja. Grafinio dizaino ir leidybos įmonės vadovė kaunietė Alina Vyšniauskienė išbando įvairias kūrybos sritis ir tiki, kad net ir neigiamos patirtys brandina asmenybę. Kodėl veiklioms moterims kartais būtina laužyti taisykles ir plaukti prieš srovę, o kartais – ieškoti įkvėpimo ir pavyzdžio tinklaveikos renginiuose, pasakoja kūrėja.

Naujausias darbas – Kalėdų istorijos vaikams

Šį lapkritį didžiuosiuose prekybos centruose pasirodžiusi Kalėdų miestelio nuotykių knyga – kaunietės debiutas. Rašyti istorijas verslininkė ėmėsi pildydama savo atžalų norus. Vakarais kartu su vaikais pasakas skaitanti moteris sako ieškojusi šventiniam laukimo laikotarpiui mažuosius įtraukiančių istorijų. Nors nemažai tokių yra sukūrę Skandinavų rašytojai, tačiau, pasak verslininkės, jos pernelyg melancholiškos ir neatspindinčios šventinio pasiruošimo realybės.

„Miesto gyvenimo ritmas diktuoja savo taisykles: prieš šventes susitinkame su draugais, renkame dovanas,  dalyvaujame vaikų pasirodymuose, mokyklose ir darželiuose, o ir patiems mažiausiems jis kupinas džiugaus šurmulio. Nesakau, kad Kalėdos yra linksmybės ir lempučių mirgėjimas, ar kad nereikia susikaupimo. Vis dėlto, vaikams trūksta tų smagių istorijų, kuriose jie atpažintų savo kasdienybę gruodį“, – teigia A. Vyšniauskienė.

Įžvelgė polinkį į grafinį dizainą

Prieš metus išleidusi švenčių žaidimų knygą, verslininkė pasinėrė į rašymą ir leidybą paskatinta kolegės, įžvelgusios jos polinkį į kūrybinius projektus. Vis dėlto, kaunietės studijos su kūrybininko profesija turėjo mažai ką bendro – prieš dešimtmetį baigusi verslo informatikos ir tarptautinės vadybos studijas, moteris iš pradžių prižiūrėjo virtualaus aukciono duomenų bazę. Specialistė ilgainiui ėmė rūpintis ir kainodara. „Man visuomet būdavo svarbu, kaip atrodo aukcione pristatomi daiktai, tad tuometinei direktorei pasiūlius mielai ėmiausi naujos veiklos  – fotografavimo ir nuotraukų redagavimo. Netrukus susitikau bendramintę, tad kartu praėjome dirbti – tapome tuo, kas šiandien vadinama freelancerėmis“, – prisimena A. Vyšniauskienė.

Mokosi iš mentorių

Iš pradžių užsienio rinkoms kūrusios fotografijos, skaitmeninio dizaino darbus, kolegės ėmė kurti fotomontažus, teikti grafinio dizaino paslaugas ir vietos užsakovams. „Esame į internetines platybes paleidę nemažai darbų, kuriuos ir šiandien reklamos agentūros įsigyja iš internetinių platformų. Įdomu stebėti tendencijas – pavyzdžiui, prieš septynerius metus rengti gyvūnų ir dailės kūrinių fotomontažai ima populiarėti tik dabar“, – pastebi kaunietė.

Prieš beveik trejetą metų savo grafinio dizaino ir leidybos įmonę „Maketonas“ įkūrusios kolegės sako, kad išbandyti naujus kūrybinius vandenis skatina asmeninis noras mokytis. „Man svarbūs ir kitų veiklių moterų pavyzdžiai, mentorės – įkvepiančios kurti, mokytis, nesustoti. Kadangi turiu tokių savo gyvenime – jomis didžiuojuosi, iš jų mokausi. Ši patirtis ugdo ir savarankiškumą, ir, tam tikra prasme, meną atsiskirti nuo bendros veiklos nesusipykus, toliau palaikant ryšius“, – įvardija įmonės vadovė.

Įveikti iššūkius padeda taisyklių laužymas

Naujus projektus ir galimybes verslui atveriantys tinklaveikos renginiai, verslininkų klubai yra dažniausios vietos partnerystėms megzti, ieškoti patarimų ir būdų iššūkiams įveikti. Vis dėlto, kaunietė įsitikinusi, kad kartais patarimus, dera vertinti atsargiai ir labiau atsižvelgti į savo verslo keliamus tikslus. „Kartais atrodo, kad turi apsilankyti visuose verslo renginiuose ir semtis įkvėpimo iš ten. Kita vertus, patirtis rodo, kad reikia elgtis drąsiai ir nesivadovauti jokiomis taisyklėmis. Būdami maži, mūsų įmonės komanda turėjo drąsos pasiekti didžiausius leidinių platintojus, dirbančius tik su populiariausiomis leidyklomis. Tai buvo iššūkis, bet jį įveikėme, nors daugelis patarė rinktis saugesnį kelią“, – sako A. Vyšniauskienė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.