...

Iš Ispanijos parsivežė vaikų darželio idėją

Verslas

2022.02.21

Autorius: Rūta Palionienė

Temos: , .

Iš Ispanijos parsivežė vaikų darželio idėją

Simonas Kreišmonas Asmeninio albumo nuotrauka

Simonas Kreišmonas (27) Klaipėdos rajone, Jakų kaime, atidarė vaikų darželį „Po palmėm“. Jis savo darželyje gali didžiuotis direktoriaus ir mokytojo vaidmenimis, bet nesibodi ir, kaip pats sako, dirbti bet kokius reikalingus darbus. Iš Ispanijos, kurioje svečiavosi studijų metais, pašnekovas parsivežė net tik norą turėti vaikų darželį, pavadinimą, bet ir sužadėtinę ispanę. 

Tėvų namuose įgyvendinta svajonė

Netoli Klaipėdos, privačiame name su didele teritorija, įkurtas nedidelis vaikų darželis, kuriam vadovauja Simonas, padedamas sužadėtinės ir vaikus itin mylinčio kolektyvo. Pats vadovas pasakoja, kad apie nuosavą darželį vaikams galvojo dar studijų metais: „Pasirinkdamas studijuoti ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, jau turėjau mintyse savo nuosavą darželį. Prieš, per ir po studijų savanoriavau, dirbau darželiuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Iš visur sėmiausi patinkančių idėjų.“ Svajonė ėmė virsti realybe, kai ja pasidalino su artimaisiais, draugais, neslėpusiais entuziazmo ir palaikymo. Buvo ir draugų, kurie savo darbais prisidėjo prie darželio reklamos kūrimo. Savo dėkingumo artimiesiems neslepia ir pats pašnekovas: „Labiausiai noriu padėkoti savo šeimai: tėvams ir sesėms, tikėjusiems manimi ir paskatinusiems pradėti ir judėti į priekį.“ Tėvams Simonas lenkiasi ir už didžiausią investiciją į jo jauną verslą, nes būtent tėvai savo sklype ir name leido įkurti darželį „Po palmėm“. „Aš dar neįsivaizduoju, kada pats ar darželis galėtume įsigyti sklypą arba patalpas“, – sako darželio įkūrėjas.

„Po palmėm“ – aliuzija į šiltus kraštus

Pasidomėjus, kas įkvėpė sukurti tokį lietuvio ausiai neįprastą darželio pavadinimą, Simonas atsako: „Studijuodamas turėjau galimybę išvykti į Ispaniją su mainų programa „Erasmus+“. Čia susipažinau ir su savo sužadėtine, pasirinkusią studijuoti ikimokyklinio ugdymo programą. Man labai patiko atmosfera, kaip žmonės gyvena Ispanijoje, šiltas oras, graži gamta ir daug šilto bei atviro bendravimo, tad norėjau bent kažkiek to atnešti į Lietuvą.“ Pačiame darželyje daug orientuojamasi į vaiko laisvą aplinkos pažinimą, laisvą žaidimą, vaikai turi visas priemones savo norimoms veikloms, o į lauką keliaujama bet kokiu oru ir leidžiama žaisti laisvai. Pašnekovas pasakoja ir apie tai, kad tėvai jų darželį renkasi būtent dėl tokios pasirinktos krypties: „Visi tėvai pritaria ir palaiko mintį, kad vaikams buvimas lauke – vienas svarbiausių dalykų. Rekomendacijos po truputį sklinda, nes atsiranda tėvų, kurie paskambinę sako, kad girdėjo gerų dalykų ir norėtų susipažinti su darželiu.“

Darbuotojams – anglų kalbos iššūkis

Pats Simonas, kaip ir dauguma darbdavių šiuo metu, pasakoja, su kokiais sunkumais susiduria savo darbe: „Tikriausiai kaip ir daugumai verslų – rasti motyvuotų darbuotojų, kurių mintys ar vaikų ugdymo vizija sutaptų su mūsų darželio. Nelengva rasti kvalifikuotą, motyvuotą darbuotoją. Stengiamės kurti šiltą ir jaukią aplinką ir jiems.“ Tačiau visas kolektyvas puikiai susibendravęs, siekia tų pačių tikslų. Imtis verslo Simonui būtų sunkiau ne tik be šeimos paramos, bet ir be mylimos sužadėtinės, atvykusios iš Ispanijos, kasdienio darbo. Jos vedamos ispanų kalbos pamokėlės vaikams – nemenkas paties darželio pliusas. Turėdami lietuviškai nekalbantį bendradarbį, darželio darbuotojai patys turi laisvai kalbėti angliškai – toks yra vienas iš retų savininko keliamų reikalavimų personalui.

Bandyti yra svarbiausia

Paklaustas, o ką patartų kitiems, dar dvejojantiems, ar verta imtis verslo, S. Kreišmonas drąsina: „Pasitikėkite savimi ir, jeigu turite gerą idėją, bandykite ją įgyvendinti. Tai geriau pradėti daryti, kai pasitaiko galimybė, o ne laukti, kol kažkas pasikeis. Jei gerai atlieki savo darbą, tai idėja tik augs ir augs.“ Atsisveikindami linkime darželiui plėstis ir augti, nes jo augimo nesustabdė net pandemija.

 

 

 

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.