...

Imant prisipildo delnai, duodant – širdis

Verslas

2012.05.21

Autorius: Mantė Sabaliauskaitė

Temos: , .

Imant prisipildo delnai, duodant – širdis

Justina ir Aurimas Navickai Asmeninio albumo nuotr.

Justina ir Aurimas Navickai – jauna šeima iš Alytaus, sugalvojusi socialinį projektą dovanojam.lt ir jį įgyvendinusi laisvu laiku nuo darbo bei be jokios finansinės paramos. Na, o viskas prasidėjo nuo dviejų impulsų: Justinos mamos staltiesių bei Aurimo rengiamo magistro darbo.

Kartą mano mama (Justinos – aut. past.) tvarkydama savo daiktus ištraukė krūvą gražių staltiesių, kurios po remonto tiesiog spalviškai nebetiko ant valgomojo stalo, ir pasakė, kad jei tik žinotų, kas norėtų jas pasiimti, su malonumu padovanotų. Tad ir kilo mintis apie svetainę, kurioje būtų galima dovanoti tai, kas tau nebereikalinga, bet dar puikiai tiktų kitiems. Na, o Aurimas rašė darbą tema „Elektroninio verslo plėtra naudojant socialinio verslo modelį“. Taigi iš pradžių interneto svetainė buvo kuriama su intensija ir perspektyva, kad tai bus lietuviškas socialinio verslo pavyzdys. Vis dėlto galiausiai nuspręsta tinklalapį www.dovanojam.lt palikti tokį, koks yra dabar – nenešantį jokios materialinės naudos mums, tačiau dovanojantį dalijimosi džiaugsmą.

Galima sakyti, kad mūsų tinklalapis yra unikalus. Pažiūrėkime, kaip veikia dauguma labdaros organizacijų: nuneši daiktus, o juos vėliau kažkur kažkas pagal nuožiūrą padalija, išskirsto. Tačiau visa tai gauna tik ypač jautrios socialinės grupės, tie žmonės, kuriems labiausiai reikia. O ką daryti tokiems kaip mes? Pavyzdžiui, mes auginame vaikus, tačiau jeigu nueisime į kokią labdaros organizaciją ir pasakysime, kad šis mėnesis mums yra sunkesnis, gal galite duoti kėdutę, jos greičiausiai negausime. Žinoma, visada atsiras tokių, kuriems reikia labiau. Mūsų tinklalapis apskritai yra orientuotas į visus visuomenės sluoksnius. Net jei jūs galite sau leisti nusipirkti staltiesę, tačiau ją kas nors dovanoja, kodėl gi nepasinaudoti šia proga?

Iš tiesų dažnai sulaukiame klausimo, koks tikrasis šios svetainės tikslas, kokia mums iš to nauda. Išsiaiškinę, kad iš to nesipelnome, visi stebisi, neva kodėl tam dar savo brangų laiką gaištame… Kažkodėl visi įžvelgia klastą, mano, kad kokias nors aferas sukame, juk kaip tu gali dirbti ir iš to jokios finansinės naudos negauti?!

Na, mes tai darome iš idėjos. Šiaip daug išlaidų tam nereikia, nes Aurimas kuria interneto svetaines. Šią maždaug per du mėnesius jis sukūrė turėdamas laisvo laiko po darbų. Su vienu pažįstamu sutarėme ir jis mums davė nemokamai vietos serveryje, o domenas, svetainės vardas apie trisdešimt litų per metus kainuoja. Gal nenuskursime dėl to…

Šiaip pastebėjome įdomų dalyką: žmonės, kurie nori ką nors gauti, šalia skelbimų visuomet prideda vos ne motyvacinį laišką, kodėl būtent jiems to reikia. Truputį gaila, kad projektas palaikomas ir lankomas vangokai, nes dažnai net iš pažįstamų girdime, kad turi nereikalingų gerų daiktų ir renkasi paprasčiausią būdą arba išmesti, arba prie konteinario palikti. Visiems atrodo, kad užpildyti skelbimą labai daug laiko kainuoja. Na, taip, tai užtrunka, bet juk kam nors to daikto galbūt tikrai reikia. Man asmeniškai vien padėka daug reiškia, gerai paskui jaučiuosi. Tai viską ir atperka, na, šaunu, ar ne?

Žmonės tikrina mūsų tinklalapį, per dieną apie keturiasdešimt penkiasdešimt apsilanko, vadinasi, ieško, esame reikalingi. Svetainę atidarėme 2011 m. lapkritį, per pirmą mėnesį buvo apsilankyta apie 3 tūkst. kartų, o dabar viskas banguoja: daugiau kur nors informacijos paplatiname, kokiuose nors forumuose ir panašiai, padidėja, paskui vėl truputį atslūgsta. Iš tiesų iš savęs išspaudėme maksimumą, dabar norisi, kad projektas gyvuotų savarankiškai, padedamas jo naudotojų. Bet kaip ten sakoma: gali arklį privesti prie pat vandens, bet gerti nepriversi. Taigi sukūrėme, parodėme, o visa kita nepriklauso nuo mūsų.

Dovanojam.lt – svetainė, skirta padėti Jums atsikratyti nereikalingų daiktų, tuo pat metu padarant gerą darbą ir kam nors suteikiant galimybę pasidžiaugti dovana. Puslapio tikslas – skatinti žmonių bendravimą, mažinti vartojimą, prisidėti prie sunkiau besiverčiančių gerovės pagerinimo.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.