...

Įkurti verslą gali kiekvienas, tačiau ne visada pavyksta jį išlaikyti

Verslas

2019.08.04

Autorius: BZN Start

Temos: , .

Įkurti verslą gali kiekvienas, tačiau ne visada pavyksta jį išlaikyti

Albinas Bačiliūnas Iš asmeninio albumo

Ketvirtosios pramonės revoliucijos įkvėptas, mokslininko smalsumo vedinas ir ilgametę inžinieriaus patirtį turintis kaunietis dr. Albinas Bačiliūnas prieš dvejus metus įkūrė skaitmeninius sprendimus kuriančią įmonę „Acoris“. Anot jo, verslo esmė – ne tik idėjos ir kūryba, o norint verslą išlaikyti ir auginti teks sunkiai ir daug dirbti, todėl svarbiausias – balansas.

Idėjos ir kūryba – tik verslo pradžioje

Įmonės „Acoris“ įkūrėjas pripažįsta, kad įkurti verslą, jeigu tik turi idėjų – nėra sudėtinga, didžiausi iššūkiai – priešaky.

„Verslą dažniausiai įkuria jauni, entuziastingi žmonės, kurių galva tiesiog verda nuo naujų idėjų. Greitai įsižiebusi aistra sukurti verslą išsenka, kai verslo įkūrėjai susiduria su buhalterija, mokesčiais, popierizmu ar administravimu. Deja, bet kūryba ir naujos idėjos svarbiausios būna tik verslo pradžioje, vėliau aktualesnis tampa nuolatinis darbas, klientų paieška. Jeigu verslo įkūrėjas – kūrybingas žmogus, vargu ar jam tiks rutina, todėl tuomet iš anksto reiktų pagalvoti apie pareigų paskirstymą, numatant kas prisiims administracinę naštą.

Įkurti verslą kaip ir pasodinti kopūstus darže gali greitai, tačiau jeigu kopūstų nelaistysi, nesaugosi – derlius bus ne koks, o gali ir apskritai neužaugti. Protingiausias žingsnis – subalansuoti verslo valdymą“, – apie verslo subtilybes pasakoja įmonės „Acoris“ vadovas dr. A. Bačiliūnas.

Iššūkiai, kaip struktūrizuoti verslo valdymo procesus, kaip geriau valdyti įmonę, jos vadovą pastūmėjo ieškoti pagalbos iš šalies ir kreiptis į UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) bei pasinaudoti priemonėmis „Expo konsultantas LT“ ir „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020, finansuojamomis iš Europos socialinio fondo.

„Kai tampi verslininku, neužsiimi tik idėjų generavimu, kūryba, o tampi ir savotišku administratoriumi, nes turi verslą plėtoti. Su „Invegos“ teikiamų konsultacijų pagalba pradėjome tai daryti lengviau, optimizavome ir struktūrizavome verslo valdymo procesus“, – aiškina jis.

Iš mokslo į verslą

Dr. A. Bačiliūnas dalijasi, kad jeigu nori jog tavo verslo idėja teiktų naudą kitiems, verslas turėtų tapti gyvenimo būdu. Ilgus metus vyras dirbo Kauno technologijos universitete ir mokslinis darbas bei sukurtos idėjos jį paskatino kurti nuosavą verslą, todėl visos jo žinios, sukauptos užsiimant moksline veikla universitete, kompanijoje nuolat virsta inovatyviais sprendimais verslui.

Kai kurie sukurti produktai netgi yra pripažinti tarptautiniu lygiu. Dr. A. Bačiliūno sukurtai „Daugiafunkcinei e-paslaugų valdymo sistemai“ yra išduotas patentas drauge su KTU kolegomis mokslininkais, o JAV ir Kinijos inovacijų forume Silicio slėnyje buvo atrinkta tarp geriausių inovacijų ir apdovanota inovacijų prizu. Daugiafunkcinė e-paslaugų valdymo sistema – viena kortelė arba telefonas daugeliui paslaugų. Pavyzdžiui, su mokinio kortele galima apmokėti viešojo transporto keliones, įeiti į mokyklą, registruotis bibliotekoje, užklasiniuose būreliuose, apmokėti už maistą valgykloje, įsigyti e-bilietus į renginius ir kt.

„Specializuojamės elektroninių sprendimų srityje, naudojant korteles, mobiliuosius telefonus, transporto e-bilietus. Dalyvavome kuriant lietuvišką transporto e-bilietų sistemą, moksleivių ir studentų e-pažymėjimus. Šiandien kuriame korteles praėjimo kontrolei, parkavimo aikštelių sistemoms, inventoriaus kontrolei, e-piniginei, e-mokėjimams, nuolaidų korteles, nuotoliniam technologinių procesų valdymui“, – aiškina verslo įkūrėjas ir priduria, kad šiuo metu daugiausiai dirba su mokyklomis, universitetais, įmonėmis, kur juda dideli žmonių srautai.

Jis pasakoja, kad ketvirtosios pramonės revoliucijos kontekste kiekviena įmonė susiduria su skaitmenizavimo iššūkiais.

„Išmaniųjų technologijų teikiama nauda šiandien yra nenuginčijama. Tiesiog taip juda gyvenimas, kasdien atsiranda kažkas naujo, todėl jei ne pats naujoves diegsi, tai padarys konkurentas. Savo įmonėje taip pat turime ir konsultavimo padalinį, kuris besikreipiančias įmones konsultuoja skaitmenizacijos klausimais, siūlo sprendimus, padėsiančius modernizuoti įmonės procesus, įvertina turimas priemones bei resursus, pateikia pasiūlymus dėl optimaliausių sistemų diegimo, kokybiškai atlieka diegimo darbus“, – priduria pašnekovas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.