...

Įkūrė pilateso ir sąmoningo judesio studiją Kėdainiuose

Verslas

2020.12.15

Autorius:

Temos: , .

Įkūrė pilateso ir sąmoningo judesio studiją Kėdainiuose

S. Skorupskienė Asmeninio albumo nuotr.

Sveikatos ir fizinio aktyvumo temos iš Jonavos kilusiai Simonai Skorupskienei (32) visada buvo artimos, dar mokyklos laikais ji žinojo norinti tai studijuoti. Įgijusi mokslo diplomus ir sukaupusi nemažai fizinio aktyvumo patirties, moteris pasiryžo įsteigti savo studiją. Pilateso ir sąmoningo judesio studijos „SimWay“ įkūrėja dalinasi asmenine patirtimi apie nuosavos studijos įkūrimą.

Fizinio aktyvumo srityje reikia daug mokslų

S. Skorupskienė fizinio aktyvumo tema domisi jau seniai: Lietuvos sporto universitete įgijo sveikatos ir fizinio aktyvumo specialybę. Pirmoji įstaiga, kurioje moteris kaupė patirtį, buvo mokykla. „Pradėjau dirbti mokykloje sveikatos specialiste, buvau atsakinga už 14 sveikatos temų. Pagal jas reikėjo atlikti prevencinį darbą su mokyklos bendruomene“, – teigia specialistė.

Visgi moteriai norėjosi labiau įsigilinti į kurią nors sveikatos sritį. „Visada labai vertinau ir gilinausi į fizinio aktyvumo naudą, treniruočių rūšis, pratimus ir viską, kas su tuo susiję, todėl nusprendžiau stoti į magistrantūros studijas ir pasirinkti treniravimo sistemų studijų programą“, – sako ji, taip įtvirtinusi norą gilintis į fizinio aktyvumo sritį.

Beje, magistro laipsnis – ne vienintelis fizinio aktyvumo srities išsilavinimas, kurį įgijo S. Skorupskienė. Moteris taip pat yra ir kvalifikuota pilateso trenerė. „Studijuodama magistrantūroje perėjau dirbti į Visuomenės sveikatos biurą. Mano darbo funkcijos greitu metu ten apsiribojo tik fizinio aktyvumo skatinimo tema – tai nenutiko atsitiktinai. Netrukus pradėjau studijuoti Anglijoje, siekdama pilateso meistro vardo. Toje šalyje į fizinio aktyvumo organizavimą, darbą su klientu, rinkodarą, saugumą ir psichologiją žiūrima tikrai labai rimtai. Labai vertinami klientų poreikiai“, – dalinasi fizinio aktyvumo specialistė. Sukauptos teorinės ir praktinės žinios padėjo jai atidaryti savo pilateso ir sąmoningo judesio studiją „SimWay“.

Studijos įkūrimą paskatino noras dirbti sau

Gilindama žinias ir patirtį fizinio aktyvumo srityje, trenerė S. Skorupskienė pajuto norą pati pakoreguoti veiklos kryptis ir daugiau atsakomybės perimti į savo rankas: „Atsirado poreikis sukurti ir atidaryti erdvę, kurioje galėčiau dirbti su klientais taip, kaip noriu pati, turėti ir naudoti priemones, kurių man reikia, maksimaliai pritaikyti savo žinias ir įgyvendinti idėjas.“

Trenerė ir fizinio aktyvumo specialistė orientuojasi į vyresnes moteris bei vyrus, kamuojamus nerimo, streso, ligų, baimių ar dvejonių, taip pat pagimdžiusias moteris ar žmones, turinčius nugaros, pečių, kaklo skausmų. „Mano tikslas – rasti jiems tinkamus pratimus ir sumažinti problemas“, – sako pašnekovė.

Atidarius nuosavą fizinio aktyvumo studiją, teko prisiimti ir daugiau atsakomybės, reikia rūpintis administraciniais ir verslo klausimais. „Pirmiausia aš esu trenerė, fizinio aktyvumo skatinimo specialistė, bet atidarius savo studiją kitos funkcijos pradeda dominuoti, nori to ar ne. Tenka skaityti daug įstatymų, pildyti įvairias formas, paraiškas, ataskaitas, dirbti su begale skirtingų sistemų“, – vardija studijos įkūrėja ir priduria, kad studijos partneriai yra visuomenės sveikatos biurai, ypač Ukmergėje ir Jonavoje, taip pat bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos.

Pandemija ir ribojimai nacionalinio karantino metu atnešė nenumatytų iššūkių naujai įkurtai studijai: „Studiją sukūriau prieš metus, o po pusmečio teko susidurti su pandemija ir ribojimais. Netekau pajamų šaltinio, nes įmonę įsteigusi buvau tik prieš du mėnesius, todėl man nepriklausė nei verslo parama, nei nedarbingumo ar kitos išmokos. Trys mėnesiai be pajamų tikrai kėlė neviltį“, – teigia S. Skorupskienė.

Nors karantino situacija vėl kartojasi, tačiau moteris ieško būdų, kaip savo veiklas vykdyti toliau: „Šiandien jaučiuosi atsispyrusi nuo dugno ir vėl žiūriu į pasaulį smalsiomis akimis, noriu išnaudoti turimus resursus. Gavau finansavimą keliems ilgalaikiams projektams, todėl, centrui laikinai uždarius duris, nesu lengvai pažeidžiama ar finansiškai priklausoma nuo partnerių. Esu įsigijusi medicininį įrenginį – raumenų jėgos dinamometrą. Su juo išmatuoju klientų raumenų jėgą ir jėgos disbalansą, sudarau individualias mankštos programas. Šiuo metu, kai dauguma žmonių mankštinasi ir sportuoja individualiai ar namuose, tai puiki proga pamatyti savo kūną iš vidaus, atkurti raumenų balansą, pasiekti amžiui ir lyčiai reikalingą fizinių ypatybių lygį“, – dalinasi trenerė ir fizinio aktyvumo specialistė, pabrėždama, kad atkaklumas, ryžtas ir sunkus darbas labiausiai gelbėja pandemijos metu.

Patarimai augančiam verslui

Kokių patarimų studijos „SimWay“ įkūrėja S. Skorupskienė galėtų duoti augančiam verslui, ypač atsižvelgiant į pandemijos situaciją?

  • Vadovaukitės savo protu ir laikykitės vienos krypties, nepaleiskite jos.
  • Nebijokite komandinio darbo. Žmonių stipriosios pusės yra skirtingos – tai labai praverčia.
  • Jei nusvyra rankos, leiskite sau atsikvėpti, o po to grįžti su naujomis jėgomis. 
  • Leiskite kitiems jums padėti ir priimkite jų pagalbą. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.