...

Įkūrė natūralios šviesos fotografijos studiją

Verslas

2021.12.09

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Įkūrė natūralios šviesos fotografijos studiją

E. Čepulienė ir R. Černiauskienė Asmeninio albumo nuotr.

Dvi mamos, Rasa Černiauskienė (33) ir Enrika Čepulienė (33), įkvėptos vaikų atsiradimo, ryžosi įkurti išskirtinę, natūralios šviesos fotografijos studiją „Story Studio“. Šiuo metu kalėdine dvasia spinduliuojantis verslas sulaukia vis didesnio susidomėjimo.

„Studijos tematika šiuo metu kalėdinė, nes atsidarėme tokiu metų laiku, kai yra didelė kalėdinių fotosesijų paklausa. Pilkuoju, šaltuoju metų laiku visi labai laukiame švenčių ir laukimas bei pasiruošimas teikia didžiulį džiaugsmą. Kuriame šeimų kalėdinius atvirukus – šiomis kalėdinėmis nuotraukomis smagu dalytis su artimaisiais ir draugais, lieka gražus prisiminimas. Pastebime, kad tai ypač populiaru tarp jaunų šeimų su vaikais. Pačios esame mamos ir žinome, kaip greitai vaikai užauga ir kaip svarbu įamžinti tas brangias akimirkas“, – poreikį, paskatinusį verslo idėją, identifikuoja E. Čepulienė. 

Skirtingas santykis su fotografija

Enrika fotografija domėjosi nuo mažumės. Gimus pirmajai dukrai, nusprendė, kad metas imtis širdžiai mielos veiklos. Pradėjo daugiau laiko skirti šiam pomėgiui, mokytis, ieškoti ir atrasti. Kai gimė antroji dukra, Enrika jau buvo pasiruošusi pradėti realų verslą. 

„Dar mokydamasi mokykloje vis mėginau susidraugauti su senelio fotoaparatu „Zenit“, kuris man nuolat plėšydavo juosteles. Vėliau tiesiog fotografuodavau renginius, kasdienybės akimirkas, tačiau visa tai darydavau tik sau. Gimus pirmajai dukrai, supratau: kada, jei ne dabar? Išklausiau ne vienus fotografijos, pozavimo ir retušavimo kursus. Tada kartu su Rasa ir atidarėme studiją“, – prisimena pašnekovė.

R. Černiauskienės patirtis jau kiek kitokia. Kad fotografija artima jos širdžiai, Rasa suprato tuomet, kai gimus pirmam vaikui atsirado didžiulis poreikis kokybiškų nuotraukų.

„Man labai svarbu įamžinti reikšmingus gyvenimo etapus, gražiausius momentus. Fotografija – tarsi būdas save realizuoti, sukurti apčiuopiamą rezultatą, prisidėti įamžinant kitų žmonių istorijas. Dėl to ir studijos pavadinimas „Story Studio“. Juo norime pasakyti, kad kiekvieno mūsų istorija yra svarbi ir verta įamžinimo“, – pavadinimo kilmę atskleidžia Rasa.

Kuo išskirtinė natūrali šviesa

„Story Studio“ natūralios šviesos koncepcija pasirinkta neatsitiktinai.  Fotografijoje natūrali šviesa turi daug privalumų.

„Visų pirma ji yra natūrali ir įprasta mūsų akiai – mes viską įpratę matyti tokioje dienos šviesoje. Fotografijoje ji sukuria gražius spalvos ir apšvietimo tonus, šešėlius, su tokia šviesa patogu fotografuoti žmones, portretuose galima išgauti švelnius odos tonus. Be to, dieninėmis ir naktinėmis užuolaidomis natūralią šviesą gana nesudėtinga kontroliuoti. Jei reikia – galima išskaidyti. Siekdamos gauti kuo daugiau natūralios šviesos, studijai pasirinkome patalpas su daug langų“, – pasakoja pašnekovės.

Sustabdė pandemija

Studijos idėją verslininkės plėtojo jau seniau ir, kai susiruošė veikti, pasaulį sustabdė pandemija. Lygiai taip pat nežinomybė sustabdė ir Rasos bei Enrikos verslo idėją. Laukdamos, kol situacija stabilizuosis, verslininkės rankų nenuleido ir vos atsiradus daugiau aiškumo pandeminėje realybėje, ėmėsi įgyvendinti savo svajonę.

„Didžiausias iššūkis buvo apsisprendimas, ar startuoti. Nebuvome tikros, kad verslas nebus stabdomas ir neturėsime dar vieno karantino. Palyginti su šia nežinomybe, visi kiti verslo kūrimo iššūkiai yra tik menkos smulkmenos“, – patikina E. Čepulienė. 

Konkurencija skatina pasitempti

Paklaustos, kaip vertina fotografijos studijų konkurenciją mūsų šalyje ir būtent sostinėje, kur veikia „Story Studio“, pašnekovės patikina, kad konkurentus tikrai mato, pastebi, jų yra gana daug, tačiau dėl to nesikremta. 

„Fotostudijų yra tikrai nemažai, visos skirtingos ir gražios. Šioje srityje konkurencija nulemta labiau klientų skonio. Vis dėlto manome, kad įvairovė ir pasirinkimas visada yra gerai, nes kiekvienais metais norisi kažko naujo, išskirtinio“, – teigia Rasa.

Rasai pritaria Enrika, pasidžiaugdama, kad fotostudijos įsigijimas suteikė saviraiškos galimybę, o konkurentai ir jų kūrybingumas ne gąsdina, o žavi: „Labiausiai žavi tai, kad čia, Lietuvoje, turime daug kūrybingų žmonių. Lygiai taip pat ir mes, turėdamos savo studiją, pačios galime išreikšti save ir įgyvendinti idėjas. Tai, kad vien Vilniuje yra tikrai nemažai gražių ir išskirtinių fotostudijų, mus verčia pasitempti“, – šypsosi E. Čepulienė. 

Pasirinko pozityvią veiklą

„Studio Story“ įkūrimas, anot pašnekovių, džiugina tuo, kad kiekvienas klientas atsineša savo istoriją. Fotografijos studijose žmonės dažniausiai pamini sau svarbias, linksmas, reikšmingas progas, tad Rasa su Enrika sutartinai tvirtina, jog didžiausią motyvaciją suteikia teigiamos klientų emocijos.

„Ši sritis yra išties pozityvi. Teigiamos klientų emocijos tiek fotosesijos metu, tiek po jos labai motyvuoja. Klientai dažnai ateina su savo idėjomis, kurios ir mus įkvepia, tad kuriame kartu. Žinoma, dar labiau džiugu, kai klientai sugrįžta“, – sako verslininkės.

Tinkamiausias laikas – dabar

Visiems pradedantiesiems pašnekovės linki išdrįsti veikti: „Kada, jei ne dabar. Tokiu moto vadovaujuosi ir pati, ir siūlau kiekvienam, svajojančiam apie savo verslą. Linkėčiau drąsos daryti viską čia ir dabar“, – linkėjimus siunčia R. Černiauskienė. 

Enrika greta drąsos linki neblėstančio užsispyrimo ir kantrybės. „Pradžioje taip, reikia drąsos, tačiau vėliau – kantrybės viską tęsti ir nesustoti. To ir linkiu, o dar papildyčiau, kad niekada nestigtų artimiausių žmonių palaikymo ir paskatinimo judėti pirmyn“, – sako „Story Studio“ viena įkūrėjų E. Čepulienė. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.