...

Įgyvendintas studijų laikais parašytas verslo planas

Verslas

2013.10.29

Autorius: Rasa Petrauskaitė

Temos: .

Įgyvendintas studijų laikais parašytas verslo planas

Olesia Žuravliova Asmeninio archyvo nuotr.

Olesia Žuravliova (26 m.) nuo vaikystės svajojo tapti veterinare. Bet gyvenimo kelias pasisuko kita linkme – mergina įstojo į kosmetologijos studijas ir įkūrė verslą. Prieš metus atidarė vizažo studiją Klaipėdoje, kurioje vykdė ir idividualius makiažo mokymus. Šią veiklą verslininkė išplėtė – naujose patalpose įsteigė makiažo ir įvaizdžio mokyklą „Olesia Žuravliova. Make up and image school, kurios oficialus atidarymas įvyks po trijų savaičių.

Šalia dėstytojos darbo – verslas

„Grožio sritis mane pradėjo dominti studijuojant kosmetologiją. Man patiko dažyti, piešti, tačiau jaučiau nepasitikėjimą savimi. Bet supratau, jog vizažas – mano aistra“, – pasakoja Olesia. Patirties mergina įgijo dalyvaudama įvairiuose seminaruose, projektuose bei mokymuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Pirmieji mokymai svetur vyko Šveicarijoje, Lugano mieste, vėliau kvalifikacijos kėlimo kursai Maskvoje. Taip pat mergina dalyvavo „Wella Trend Vision award 2011“ konkurse Niujorke.

Idėja kurti verslą Olesiai kilo studijuojant. Per verslo paskaitas ji sukūrė verslo planą, kurį dabar po 6 metų subrandino ir įgyvendino. Tiesa, pirmieji žingsniai verlso link buvo žengti antrame kurse – Olesia atidarė kosmetologijos kabinetą. Tačiau jo veiklą po kelerių metų nutraukė dėl tam tikrų gyvenime atsitikusių įvykių. Dirbdama kosmetologe ji nepamiršo savo aistros – vizažo. Mergina makiažo paslaugas teikdavo įvairiuose salonuose.

Toliau sekė darbas įmonėje, kuri užsiėmė didmenine ir maženine profesionalios kosmetikos prekyba. Joje Olesia pradėjo vesti mokymus. „Tada supratau, jog noriu dėstyti“, – teigia pašnekovė. Ir po metų aktyvaus seminarų vedimo jai buvo pasiūlyta vesti vizažo ir stilistikos paskaitas Klaipėdos valstybinėje kolegijoje.

Dėl to, prieš metus, O. Žuravliova atsisakė darbo kosmetikos įmonėje ir tapo dėstytoja bei įsteigė visažo studiją, kurioje vykdė individualius mokymus. Tačiau augant klientų ratui 15 kv.m. patalpos tapo per mažos. Todėl verslo vieta šiais metais perkelta į erdvesnes 80 kv.m. patalpas. „Norėjau plėstis. Dabar siūloma įvairesnės paslaugas – vizažas, kirpimas ir įvaizdžio paslaugos. Be to, galiu atlikti mokymus platesnei grupei“, – apie verslo plėtros pliusus pasakoja Olesia.

Mokymai – pradedantiesiems ir profesionalams

Oficialiai į makiažo ir įvaizdžio mokyklą investuota apie 60 tūkstančių litų. Tačiau lėšų reikėjo kur kas daugiau. Anot pašnekovės, tam, kad šis verlas būtų įkurtas, pirmiausia, reikėjo investuoti į save. Norint tapti profesionalu būtina dalyvauti įvairiuose kursuose, kurie yra mokami.

Mergina pažymi, jog kvalifikacijos kėlimas turi vykti visada. Norint mokyti kitus, pats turi nuolat tobulėti. Todėl dabar Olesia stengiasi bent du kartus per metus tobulintis seminaruose.

“Žmogaus įvaizdis yra svarbus kiekviename jo žingsnyje – darbe, asmeniniame gyenime ir t.t. Todėl norisi, jog kiekvienas nors šiek tiek susipažintų su grožio srities subtilybėmis ir suprastų, jog tai ne taip sudėtinga, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio” – kodėl nusprendė rengti mokymus aiškina O. Žuravliova. Organizuojamos individualios makiažo pamokos bei seminarai grupėse. Pastarieji skirtsomi į kategorijas: makiažo kursai pradedantiesiems ir baziniai tobulinimosi kursai profesionalams. Kainos svyruoja nuo 670 iki 1970 litų.

„Mes dalyvius išmokiname ne tik vizažo paslapčių, bet ir kaip priderinti makiažą prie bendro įvaizdžio”, – apie mokymų specifiką pasakoja Olesia. Pašnekovė pažymi, jog kursuose dalyvių skaičius yra mažesnis negu įprasta. Jos organizuojamuose mokymuose daugiausiai gali dalyvauti septyni žmonės. Tokiu būdu, anot Olesios, suteikiamos kokybiškensnės paslaugos.

Taip pat mokykloje teikiamos makiažo, kirpimo bei šukuosenų, įvaizdžio dizainerio paslaugos. Atliekamas bendro įvaizdžio kūrimas asmeninėms bei reklaminėms fotosesijoms. Todėl šio verslo potencialūs klientai yra ir įmonės, darančios stambias reklamines kampanijas bei norinčios tobulinti savo personalą grožio srityje.

Kaip pašnekovė pažymi, ji kartu su komanda nuolat stengiasi tobulėti – atlieka ne tik kasdienius darbus, bet ir kiekvieną minutę žengia į priekį. Organizuoja projektus, pasirodymus bei seminarus, šviečiančius visuomenę grožio srityje. Olesia teigia, jog norint pasiekti sėkmę būtina turėti tisklą ir dirbti. To ji pradedantiesiems verslininkams ir linki.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.