...

Įgyvendinta spontaniška idėja, be jokio verslo plano, bet su dideliu noru!

Verslas

2013.06.06

Autorius: Vilija Andrulevičiūtė

Temos: .

Įgyvendinta spontaniška idėja, be jokio verslo plano, bet su dideliu noru!

Justina Mateikaitė ir Laura Žūsinaitė Asmeninio albumo nuotr.

„Kelionės yra vienintelis perkamas dalykas, kuris padaro tave turtingesniu“, – neretai girdimą posakį priminė Justina Mateikaitė (28) ir Laura Žūsinaitė (28), prieš porą metų įkūrusios nuosavą verslą „Jaunimo kelionės“. Keliauti mėgstančios merginos suprato, jog įprasta poilsinė ar turistinė kelionė nepadės pažinti šalies, tad nusprendė pasiūlyti kitokių keliavimo galimybių Lietuvos jaunimui.

Atrado neužpildytą nišą

Grynakraujė vilnietė Justina studijavo verslo, vėliau – personalo vadybą. Dar studijų metais mergina ėmėsi pardavėjos darbo batų parduotuvėje, vėliau projektų vadovės pareigų, kol galiausiai nutarė išvykti į Australiją dirbti ir studijuoti. Grįžusi iš egzotiškos šalies Justina suprato, kad gali būti naudinga turizmo įmonėms, nes puikiai pažįsta tą šalį, tad ėmė darbuotis vienoje tokių įmonių. Čia ji sutiko Laurą, iš gimtojo Punios kaimo prieš dešimtmetį į sostinę atvykusią studijuoti įstaigų vadybos ir jau po trečio kurso pradėjusią dirbti turizmo srityje.

„Jaunimo kelionių“ idėja gimė dienos, kai abi merginos parašė pareiškimus išeiti iš darbo turizmo įmonėje, vakarą, prie vyno taurės“, – prisimena merginos. Supratusios, kad tik ilgesnį laiką praleidęs šalyje gali ją pažinti, o kelionių agentūros to nesiūlo, merginos nusprendė tokias galimybes pasiūlyti savo būsimiems klientams.

Netradiciniai kelionių pasiūlymai

Paklaustos apie konkurentus ir pranašumus prieš juos, pašnekovės nusijuokia: „mes konkurentų neturime“. „Tokios pat turizmo įmonės kaip mūsų užsiimančios tik specifinėmis kelionių programomis nėra. Lietuvaičiams yra labai patrauklu tai, jog mūsų pasiūlymų dėka jie gali ne tik pakeliauti, tačiau ir užsidirbti“, – sako Justina.

„Jaunimo kelionės“ gali pasiūlyti darbą ir atostogas Kanadoje, Afrikoje, stažuotes Argentinoje, iki trijų mėnesių trunkančias atostogas Malaizijoje. Justina sako, jog tos kelionės ne tik padeda pažinti svečią šalį, tačiau ir suprasti, jog Lietuvoje taip pat yra labai gera gyventi. „Mes tikrai neskatiname jaunimo emigracijos“, – šypteli Laura.

Merginos priduria, jog vienas didžiausių jų pranašumų prieš bet kokią turizmo įmonę, galinčią pasiūlyti kelionių ir darbo programas yra tas, jog visos „Jaunimo kelionių“ siūlomos programos yra išbandytos jų pačių ar joms pažįstamų, patikimų žmonių. „Nesiunčiame savo klientų, nežinodamos, ko tiksliai jie gali tikėtis svečioje šalyje, viskas yra vienaip ar kitaip išbandyta ir mums žinoma“, – teigia Justina.

Padėjo tikėjimas idėja

Merginos prisimena, jog verslo pradžia nebuvo itin paprasta. „Mūsų idėja buvo spontaniška, nebuvo paremta jokiais verslo planais. Tačiau mes labai tikėjome savo idėjos sėkme, abi turėjome patirties turizmo srityje, tad ėmėmės ją įgyvendinti“, – sako Justina. Merginos prisimena, jog pirmieji metai buvo ganėtinai sudėtingi. „Finansinių išteklių daug neturėjome. Investavome apie porą tūkstančių litų svarbiausiems formalumams. Net biuro nuomotis neturėjome lėšų, tad į susitikimus su klientais keliaudavome į kavines“, – prisimena J. Mateikaitė. Merginos stebisi, jog net savo kontoros neturėjusios „Jaunimo kelionės“ nuo pat pradžių turėjo didelį klientų pasitikėjimą ir susidomėjimą.

Jau daugiau kaip pusę metų verslininkės savo klientus pasitinka „Jaunimo kelionių“ kontoroje. Merginos džiaugiasi, kad kiekvieną mėnesį auga įmonės pajamos ir klientų ratas. Sėkmingi žingsniai į priekį lėmė ir tai, jog Laura su Justina turi verslo plėtros į užsienį planų.

Verslą pradedantiems žmonėms Justina su Laura linki ryžto įgyvendinti savo svajonę. „Jei neįgyvendinsi jos, greičiausiai nuolatos sau priekaištausi, kad to nepadarei. Tačiau viskas yra įmanoma, jei tikrai to norisi, būdų ir galimybių atsiras“, – sako merginos.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.