...

Ieškoję veiklos, kuri patiktų, rado žvakių verslą

Verslas

2019.05.21

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: .

Ieškoję veiklos, kuri patiktų, rado žvakių verslą

Ernesta ir Justinas Barzeliai Iš asmeninio albumo

Ernesta Barzelienė (30) ir Justinas Barzelis (29) savo verslo idėją brandino kelerius metus. Gal viskas būtų įvykę kur kas greičiau, bet vis pritrūkdavo drąsos ryžtingai imtis realių veiksmų. Tačiau praėjusių metų rudenį pora nusprendė „dabar arba niekada“ – ir štai jau gali didžiuotis pirmaisiais darbo vaisiais. Kaip patys juokauja, už įdėtas investicijas jau būtų nusipirkę motociklą (jis, beje, vis dar vyro planuose), bet visgi rankų darbo žvakių verslas „J&E Handmade Candles“ vertas įdedamo triūso, o svarbiausia – jų išskirtinumą jau įvertino vis didėjantis klientų ratas.

Savirealizacija ir tinkamas pasiruošimas

Tik įsisukę į verslo veiklą, J. ir E. Barzeliai iš karto žinojo, kad visus darbus atliks patys. „Viską nuo nulio pradėjome patys – nuo veiklos vizijos iki realizacijos. Patys gaminame žvakes, kuriame pakuotės dizainą, valdome pardavimo procesus“, – sako verslininkai.

Žvakių gamybą jie pasirinko visų pirma todėl, kad norėjo veiklos, kuri patiktų. „Žvakės – estetikos, jaukumo prekė namams, tai atitiko mūsų namų filosofiją. Mums labai patinka jaukūs vakarai namie prie romantiškos žvakės šviesos, tad smagu ir gaminti jas. Be to, kadangi tai nedidelis šeimos verslas, svarbu buvo, kad jį būtų galima vykdyti namų patalpose, nes kol kas esame per maži didelėms gamybos patalpoms“, – gimusios idėjos pradžią prisimena sutuoktiniai.

Veiklos imtis paskatino ir noras realizuoti savo profesines žinias bei gebėjimus. J. Barzelis yra informacinių technologijų specialistas, o E. Barzelienė – grafikos dizainerė. Įgytos žinios leidžia daugelį darbų atlikti patiems. Be to, pašnekovai pabrėžia veiklą formuojantys pagal savo įsitikinimus ir vertybes – daro tai, kas iš tiesų malonu ir teikia džiaugsmą.

Prieš pradedant verslą, žvakių gamybos principas šiek tiek jau buvo pažįstamas, bet visgi būtinų žinių reikėjo semtis papildomai. „Analizavome, kokių kvapiųjų žvakių siūlo panašūs verslai Lietuvoje, Europoje ir pasaulyje. Daug domėjomės ir skaitėme įvairias tendencijas. Domėjomės gamybos technologijomis, galimybėmis. Gyvename nuostabiais laikais – kai apie viską gali išmokti iš interneto, rasti tave dominančius kursus. Žinoma, dabar jau galime tvirtai pasakyti, kad geriausiai pažinti vartotojus padeda jų atsiliepimai apie produktus. Pradžioje daug vertingų patarimų, atsiliepimų gavome iš draugų, pirmųjų pirkėjų. Jų sulaukiame ir dabar. Tai padeda išsiaiškinti asortimento favoritus“, – pasakoja pašnekovai.

Ne viskas iš karto

Veiklos pradžioje, anot E. ir J. Barzelių, teko sulaukti nemažai abejonių iš artimųjų, tačiau verslininkus tai tik dar stipriau užgrūdino. „Į kiekvieną jų keliamą klausimą turėjome atsakymus ir

ryžtingai veikėme. Artimieji bandė perspėti, kad šiais laikais rinka yra perpildyta viskuo ir gali būti sunku įsitvirtinti. Tačiau, pradėję gaminti, ieškoti būdų, kaip galime išsiskirti, ir formuodami savo asortimentą, sulaukėme artimųjų ir draugų palaikymo bei pagyrų“, – sako pašnekovai.

„J&E Handmade Candles“ žvakės gaminamos iš 100 proc. sojų vaško ir kvapiųjų aliejų. „Sojų vaškas yra augalinės kilmės atsinaujinantis šaltinis, jame nėra toksinų. Taip pat priėmėme sprendimą savo gamybos žvakių nedažyti pigmentais. Dar vienas sprendimas, kuriuo džiaugiamės, yra stiklo indų žvakėms pasirinkimas, nes juos galima panaudoti ne vieną kartą“, – kuriamo produkto išskirtinumus vardija sutuoktiniai.

Kelyje pasitaikančius sunkumus verslininkai sako priimantys kaip iššūkius, kuriuos turi įveikti, kad judėtų pirmyn. Vienas tokių buvo patikimų gamybos medžiagų tiekėjų paieška. „Mūsų veikloje svarbu, kad tiekėjas bet kuriuo metu turėtų reikiamų medžiagų ir greitai jas pristatytų, kad nesustotų mūsų veikla. Kaip ir kiekvienam gamintojui vienas iš iššūkių yra produkcijos realizavimas. Dabar jau džiaugiamės, kad radome patikimus tiekėjus, su kuriais galime sėkmingai dirbti“, – atskleidžia verslininkai.

 

„Artimieji bandė perspėti, kad šiais laikais rinka yra perpildyta viskuo ir gali būti sunku įsitvirtinti.“ E. ir J. Barzeliai.

 

Geriausiai veikia klientų atsiliepimai

Šiuo metu kvapiosiomis žvakėmis prekiaujama „Facebook“ platformoje, o netrukus pardavimai turėtų startuoti ir e. parduotuvėje. Taip pat produkcijos galima įsigyti viename Šiauliuose įsikūrusiame gėlių salone.

Žiniai apie žvakes skleisti verslininkai naudoja socialinius tinklus „Facebook“, „Instagram“, tačiau, kaip patys sako, niekas kitas taip gerai nepaskleidžia žinios kaip patys klientai ir jų geri įvertinimai.

„Kol kas mūsų klientai yra Lietuvos gyventojai, bet jie vis labiau tampa viso pasaulio piliečiais. Šiuolaikinės technologijos, komunikacijos priemonės leidžia plačiai skleisti žinią apie savo produktą, tad mūsų pasirinktas angliškas pavadinimas yra universalus, suprantamas tarptautinei visuomenei ir mes taip esame lengviau randami“, – sako verslininkai.

E. ir J. Barzeliai visiems pradedantiesiems verslininkams linki užtikrintos drąsos: „Jei turite idėją, nebijokite ir imkite ją įgyvendinti. Net jei ji nepasiteisins ir suklysite, vis tiek būsite laimėtojai – įgysite neįkainojamos patirties.“

„J&E Handmade Candles“

509-1558413802-833036.jpg 509-1558413802-351560.jpg 509-1558413802-627706.jpg 509-1558413802-283909.jpg 509-1558413802-446821.jpg 509-1558413802-239441.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.