...

I. Laurso knyga, kurios tikslas paskatinti imtis nuosavo verslo, nemokamai pasiekiama kiekvienam

Verslas

2014.10.11

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: .

I. Laurso knyga, kurios tikslas paskatinti imtis nuosavo verslo, nemokamai pasiekiama kiekvienam

Ilja Laurs - vienas žymiausių Lietuvos verslininkų, knygos „Verslas naujai“ autorius. Asmeninio albumo nuotr.

Pernai pasirodžiusi I. Laurso knyga „Verslas naujai“ iš karto susilaukė didžiulio žmonių susidomėjimo ir kaipmat pradėjo mušti pardavimo rekordus. „Verslas naujai“ ne vieną mėnesį buvo tarp dešimties perkamiausių negrožinių knygų. I. Laurso kūrinys iš tikrųjų yra šis tas nauja, nes panašios knygos Lietuvoje iki tol nebuvo parašyta. Neseniai knygą išleidusi leidykla „Vaga“ ir pats autorius sumanė dar vieną naujovę. „Verslu naujai“ leidėjai nusprendė imti ir pasidalyti nemokamai. Kas lėmė tokį sprendimą? Kokių rezultatų tikimasi?

I. Laursas sako, kad toks netradicinis knygos platinimo būdas pasirinktas bandant eiti koja kojon su laiku. „Iniciatoriai nemokamai dalytis „Verslo naujai“ e. versija buvo knygą išleidusi leidykla. Pasak „Vagos“ generalinio direktoriaus Vyto V. Petrošiaus, XXI a. leidyklos turi ieškoti naujų leidybos būdų ir verslo modelių. Bandymas priimti, o ne kovoti su tokiomis naujovėmis kaip internetinis skaitmeninių kūrinių pasikeitimas yra didelis „Vagos“ leidyklos žingsnis atviro turinio filosofijos link. Knyga „Verslas naujai“ tokiam žingsniui buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes tai itin didelio populiarumo sulaukusi knyga, kurioje rašoma būtent apie naujų verslų principus. Neatsižvelgdama į riziką, kad smuks popierinės knygos pardavimas, leidykla „Vaga“ tikisi, jog didelė dalis nemokamą knygos versiją perskaičiusių žmonių galiausiai įsigis ir tradicinę popierinę knygą“, – teigia autorius. Jam „Verslas naujai“ yra viena iš edukacinės veiklos dalių. I. Laursas nori, kad kokybišką knygos versiją, nesvarbu, kokia forma, gautų visi, kam ji yra įdomi.

 

Maloniausia gauti el. laiškus, kuriuose žmonės rašo, kad „Verslas naujai“ juos įkvėpė pradėti savo verslą. Labai džiaugiuosi, nes toks ir buvo šios knygos tikslas.

I. Laursas.

 

E.knygos versiją jau parsisiuntė daugiau nei 20 tūkst. skaitytojų

Nemokamai platinant knygą siekiama ir kuo labiau neutralizuoti nelegalų knygos platinimą. Pirmą kartą leidykla „Vaga“ legalią e. knygos „Verslas naujai“ versiją įkėlė į „Linkomaniją“ ir oficialią knygos svetainę „VerslasNaujai.lt“ dar 2013 m. rugsėjo 17 dieną. „Bandymų dalytis nelegaliomis knygos kopijomis elektroninėje erdvėje buvo ir anksčiau. Netrukus po „Verslo naujai“ pasirodymo knygynuose piratinė knygos kopija atsidūrė „Linkomanijos“ svetainėje, iš kur ją per pirmąsias savaites buvo parsisiuntę daugiau nei 1 400 skaitytojų. Nuo 2013 m. rugsėjo 17 d. originalią e. knygos versiją jau parsisiuntė daugiau nei 20 tūkst. skaitytojų“, – vardija I. Laursas.

Nemokamas platinimas visiškai netrukdo knygai „Verslas naujai“ būti ir puikiai parduodamai. Lietuvos mastais knyga jau spėjo tapti bestseleriu. „Pasak leidyklos „Vaga“ atstovų, 2013 m. birželį išleista knyga „Verslas naujai“ iki šiol perkama itin sėkmingai: per metus pasirodė keturi pakartotiniai leidimai, iš viso atspausdinta daugiau nei 11 tūkst. knygos egzempliorių. Įprastai Lietuvoje išleidžiamų knygų tiražas viso labo būna apie 1–2 tūkstančius“, – teigia knygos autorius.

Skaitytojai knygoje drauge su I. Laursu keliauja po šiuolaikinio verslo erdves – susipažįsta su Vakarų pasauliui jau gerai pažįstamais ekonomikos dėsniais, naujais verslo modeliais. Perskaitę knygą sužinosite, kaip tapti verslininku, kaip gauti investiciją, kas yra rizikos kapitalo fondas, pasirinkimo sandoris bei daugelį kitų naudingų dalykų, kuriuos reikia žinoti šiuolaikiniam verslininkui. Pats knygos autorius labiausiai džiaugiasi, kad ne vieną skaitytoją „Verslas naujai“ įkvėpė pradėti savo verslą. „Maloniausia gauti el. laiškus, kuriuose žmonės rašo, kad „Verslas naujai“ juos įkvėpė pradėti savo verslą. Labai džiaugiuosi, nes toks ir buvo šios knygos tikslas“, – tikina I. Laursas.

Ekspertai

Ilja Laurs

Ilja Laurs

Įkūrėjas, valdybos pirmininkas / „Nextury Ventures”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.