...

Į išsvajotą verslą atvedė siekis tobulėti

Verslas

2014.03.05

Autorius: Marija Rudzevičiūtė

Temos: .

Į išsvajotą verslą atvedė siekis tobulėti

Renata Leganovič ir Natalija Bedulskaja „Aeromix” įkūrėjos Asmeninio albumo nuotr.

Aerobikos trenerės Renata Leganovič ir Natalija Bedulskaja kelią savo svajonės link pradėjo prieš penkiolika metų. Moterys įsitikinusios – tuomet joms gyvenimo mestas iššūkis buvo žingsnis svajonių veiklos link.

Darbo netekimas – bilietas į verslą

„Prieš 15 metų mes mokėmės aerobikos, vėliau dirbome trenerėmis, tačiau taip nutiko, kad netekome darbo. Tuomet dviese su Natalija pradėjome ieškoti, kur galėtume įsidarbinti. Tuo metu sporto klubų nebuvo daug, todėl darbo paieškos buvo nelengvos“, – idėjos įkurti kūno rengybos mokymo centrą „Aeromix“ priešistorę prisimena viena jo įkūrėjų R. Leganovič.

Nesėkmingai ieškodamos darbo moterys suprato, kad taip nieko nepeš. „Vieną dieną man kilo idėja: kodėl nepabandžius išsinuomoti tos pačios sporto salės, kurioje mokėmės ir dirbome, kurioje prasidėjo pirmieji mūsų profesiniai žingsniai? Taip ir padarėme“, – sako N. Bedulskaja. Taip, pasak moterų, prasidėjo kelias bendros svajonės link.

Man patinka užvirti katilą, viską sudėlioti, o kai jau viskas paruošta ir turi įvykti renginys, tai man kaip pasiektas rezultatas

R. Leganovič

Veiklos pradžią aerobikos trenerės prisimena nelengvą. Pasak jų, kad pritrauktų auditoriją, teko reklamuotis pačiais įvairiausiais būdais – skelbimus kabinti, laikraščiuose ieškoti klientų. Jos pasakoja norėjusios tobulėti, mokytis iš profesionalų, tačiau tuo metu nebuvo nei tokių galimybių, nei finansų.

„Tuomet pradėjome kviestis trenerius į savo klubą, kad daug ko išmokytų. Pamatėme, kad tai labai naudinga, todėl kvietėme vis kitus ir dažniau. Taip pradėjome organizuoti seminarus, mokymus, skirtus instruktoriams, – kaip šauniai pasiteisino viena po kitos kilusios idėjos, pasakoja R. Leganovič. – Dabar ne tik treniruotes vedame, bet ir organizuojame seminarus žmonėms, kurie nori pradėti dirbti aerobikos treneriais, ir jau pažengusiems, kūno kultūros mokytojams.“

Moterų vadovaujamame klube galima lankyti aerobikos, pilateso, step ir kitų rūšių treniruotes, įvairius seminarus, skirtus pradedantiesiems bei pažengusiems aerobikos instruktoriams. Kasmet R. Leganovič ir N. Bedulskaja taip pat organizuoja du tarptautinius sporto renginius, į kuriuos kruopščiai atrenka aukščiausio lygio trenerius iš Brazilijos, Italijos, Rusijos ir kitų šalių.

Ilgas kelias į klientų pripažinimą

Sporto klube bendruose užsiėmimuose viena kitą mokiusios ir taip susipažinusios moterys pasakoja, kad nuo pat kilusios idėjos iki dabar nė karto neabejojo savo pasirinkimu.

„Per 15 metų buvo ir gerų, ir liūdnų periodų, bet tikėjimas tuo, kad einame tinkamu keliu, neleido nuleisti rankų, nuo neapgalvotų žingsnių stabdė abipusis palaikymas ir vienodas požiūris į darbą“, – nelengvą verslo kūrimo procesą prisimena N. Bedulskaja.

„Mes su niekuo nesitarėme, tik darėm tai, ką diktuoja širdis. Buvo sunku, kai netekome darbo ir niekas mūsų nepriėmė. Todėl priėmėme sprendimą ir pabandėme. Žinoma, bijojome, bet bandėme. Mes taip tikėjome ir mėgome savo darbą, kad manėme, jog turi pasisekti. Juk jei sąžiningai dirbsi, viską susidėliosi, žmonėms būsi reikalingas. Taip ir buvo. Aišku, pradžia buvo nesaldi“, – kolegę papildo R. Leganovič.

Pasak trenerių, pradžia buvo sunki ne tik emociškai, bet ir finansiškai. Mat reikėjo ne tik suremontuoti sporto salę, bet ir inventoriaus įsigyti. Teko net skolintis pinigų.

Dabar Renatos ir Natalijos sukurtas sportininkų mokymo centras yra pelnęs trenerių pasitikėjimą kokybišku darbu, parengtais profesionaliais specialistais, populiarinančiais kūno rengybą ir sveiką gyvenimo būdą. „Kompetentingi treneriai – mūsų didžiausias laimėjimas, kiekvienu iš jų labai didžiuojamės“, – sako „Aeromix“ įkūrėjos.

Apie rezultato siekį, konkurenciją ir tikėjimą

Abi trenerės pasakoja puikiai sutariančios ir gerai pasiskirstančios darbą. „Man patinka užvirti katilą, viską sudėlioti, o kai jau viskas paruošta ir turi įvykti renginys, tai man kaip pasiektas rezultatas“, – kuo ši veikla patraukliausia, atskleidžia R. Leganovič.

„Įdomiausia, kad dirbame su žmonėmis, jaučiame, kad esame reikalingos, mūsų veikla duoda naudos, treneriai tobulėja. Siekiame parengti aukšto lygio personalą darbui kūno rengybos srityje, kelti mokymų lygį, supažindinti sporto srities specialistus su pasauline patirtimi, naujausiomis tendencijomis“, – priduria N. Bedulskaja.

Paklaustos, ar bijo konkurencijos, moterys tikina, kad ne. Esą ji tik skatina eiti pirmyn ir klientams sudaryti kuo puikesnes sąlygas. Taip jokia konkurencija nebaisi, nes klientai atsirenka, kur nori dalyvauti, kokių žinių įgyti. Svarbiausia – tikėti tuo, ką darai.

„Svarbiausia yra nuoširdumas ir atsidavimas savo veiklai, tikėjimas, kad būtinai pasiseks“, – sako N. Bedulskaja.

O R. Leganovič panašioje situacijoje kaip jos prieš 15 metų atsidūrusiems jaunuoliams sako: „Patariu imtis veiklos, kuri miela širdžiai, nes nėra gyvenime geriau kaip dirbti mėgstamą darbą. Tuomet ir rezultatas yra. Svarbu eiti pirmyn, niekada nenuleisti rankų ir tikėti.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.