...

Hobis, virtęs verslu!

Verslas

2012.08.22

Autorius: Dario Malinowski

Temos: , .

Hobis, virtęs verslu!

Giedrius Putrimas, Audrius Gaurilčikas ir Arvydas Papingis (iš kairės) Iš asmeninio archyvo nuotr.

Žymus kinų filosofas ir politikos veikėjas Konfucijus mėgdavo sakyti, kad norint gyvenime nė vienos dienos nedirbti reikia pasirinkti mėgstamą darbą. Būtent šiuos išminčiaus žodžius paėmė giliai į širdį trys draugai, kurie prieš ketverius metus nusprendė užsiimti internetine motociklų detalių bei aksesuarų prekyba. Pelningu projektu virtęs bikeshop.lt džiugina klientus ir gerbėjus ne tik internete, bet ir realybėje. Mat kiekvienas norintis gali aplankyti draugų vadovaujamą parduotuvę, įsikūrusią sostinės Verkių gatvėje.

Užsukęs į jaukią parduotuvę Šiaurės miestelyje pasijuntu tarsi patekęs į svečius pas senus pažįstamus. „Tai ką, kavos? – klausia Giedrius Putrimas, vienas bikeshop.lt įkūrėjų ir tuoj pat priduria: – Mes irgi su malonumu prisidėsime.“ „Žinoma!“ – beveik tuo pat metu sušunka Arvydas Papinigis ir Audrius Gaurilčikas, kiti parduotuvės dalininkai, kurie, kaip ir Giedrius, motociklais susidomėjo dar vaikystėje. Pokalbis apie hobį, virtusį verslu, prasideda.

Idėja užsiimti internetine motociklų detalių ir aksesuarų prekyba kilo norint aprūpinti save ir draugus kokybiškomis detalėmis. „Kadangi neįsivaizduojame gyvenimo be motociklų, natūralu, kad ilgainiui atsirasdavo problemų dėl jų remonto. Trūkdavo kokybiškų grandinių, tepalų, žvaigždžių, įvairių aksesuarų“, – sako A. Papinigis, nusprendęs su komanda ištiesti pagalbos ranką ir kitiems motociklininkams. Bendraminčių apsisprendimą užsiimti būtent šia veikla paskatino ir auganti rinka, didėjantys klientų poreikiai.

Ilgai brandinta veiklos koncepcija ir kruopščiai apgalvotas interneto projektas greitai pelnė patenkintų klientų simpatijas. Į veiklą, gimusią iš idėjos, buvo sudėta bendra draugų verslo patirtis, įgyta pardavimo, telekomunikacijų bei IT srityse. Bikeshop.lt sėkmė paskatino komandos narius kurti plėtros planus. Taip atsirado patalpos strategiškai geroje Vilniaus vietoje. Bendromis pastangomis gimė maža parduotuvė. Parduotuvės Šiaurės miestelyje atidarymą lydėjo ir technologinės permainos internetinėje prekyvietėje, leidžiančios efektyviau ir kokybiškiau aptarnauti didėjantį klientų srautą.

Verslo bendraminčių dėmesys klientui yra vertas aukščiausių pagyrų, jį motociklininkai, virtę verslininkais, laiko vienu svarbiausių veiklos akcentų. „Kiekvienas klientas yra mums svarbus. Tokio pat mūsų dėmesio sulaukia tiek turtingas verslininkas, įsigyjantis brangią detalę, tiek studentas, perkantis paprastą varžtelį“, – pabrėžia G. Putrimas.

Jam pritaria A. Gaurilčikas, jauniausias bikeshop.lt komandos narys, ir priduria, kad kokybišką bendravimą su klientais užtikrina ne tik atitinkami technologiniai sprendimai, bet ir tinkamas logistikos partnerių parinkimas. „Neretai į mus kreipiasi žmonės iš mažų, atokių Lietuvos vietovių, todėl bendradarbiavimas su geriausiais garantuoja užsakytų prekių pristatymą laiku ir vietoje“, – tvirtina A. Gaurilčikas.

Kitas parduotuvės veiklos koziris – pasaulyje pripažintų prekių vardų asortimentas, kuris, be Lietuvos, jau pasiekiamas tiek kitų Baltijos šalių klientams, tiek užsakovams iš Baltarusijos ir Rusijos.

„Pasirinkome stipriausius prekių ženklus, nes patys juos renkamės ir žinome, kad jų kokybei niekas neprilygsta. Esame įsitikinę, kad norint važiuoti saugiai ir ilgai privalu turėti kokybišką, konkrečius poreikius atitinkančią transporto priemonę“, – sako A. Papinigis.

Pasak jo, teisingai parinktą veiklos koncepciją išduoda ne tik nuolat didėjantis užsakymų skaičius, bet ir sugrįžtantys klientai.

„Tai netgi ne darbas, o ištisas malonumas, – sako besišypsantis A. Gaurilčikas. – Kiekvieną dieną įsikrauname pozityvios energijos ir gauname didžiulį moralinio pasitenkinimo užtaisą.“

Jauni verslininkai įsitikinę, kad turėti nuosavą verslą Lietuvoje ne tik apsimoka, bet ir būtina. „Plėtodamas nuosavą veiklą gali daryti tai, kas patinka, ir daryti nuoširdžiai“, – pastebi A. Papinigis, vienas bikeshop.lt įkūrėjų.

Jį papildydamas G. Putrimas priduria, kad nuosavas verslas, kitaip nei darbas kam nors kitam, neriboja. „Tu esi laisvas daryti tai, ką nori, ir daryti taip, kaip tau patinka. Nuosava veikla nevaržo, neša didesnį pasitenkinimą“, – vardija nuosavo verslo pranašumus verslininkas su ilgamete motociklininko patirtimi.

Trys draugai, nepabūgę likimo mestų iššūkių ir nepabijoję paaukoti dalies asmeninio gyvenimo tam, kad atsiduotų idėjai, vieningai sako: „Nebijokite realizuoti savo svajonių! Turėkite tikslus ir nuoširdžiai jų siekite!“

Linkėdami pozityvaus požiūrio į norimą pradėti veiklą Giedrius, Arvydas ir Audrius grįžta prie pradėjusių rinktis klientų. Palieku juos besidžiaugdamas, kad gyvenimu patenkintų žmonių skaičius Lietuvoje padidėjo dar trimis.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.