...

Grožio verslas – įgyvendinta svajonė

Verslas

2018.08.24

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , , , .

Grožio verslas – įgyvendinta svajonė

Eglė Macionytė. Asmeninio albumo nuotr.

Eglė Macionytė, pradėjusi grožio specialistės kelią, savo veiklą išaugino iki internetinės produktų ir įrangos, skirtos grožio profesionalams, prekybos. Verslininkė pasakoja, kad vien tik geros idėjos ir gražių svajonių verslui sukurti nepakanka: prieš pradedant reikia turėti aiškų planą ir atlikti labai svarbius namų darbus.

Siekė kryptingai

E. Macionytė tikina visada žinojusi, ko nori gyvenime, todėl tikslingai to siekė net studijuodama. „Dar būdama vadybos studente, uždarbiavau teikdama grožio paslaugas. Baigusi mokslus jau aiškiai suvokiau, kuo noriu užsiimti. Iškart ėmiau dirbti grožio salone su verslo liudijimu – atlikdavau grožio procedūras. Ilgainiui mano veiklos laukas išsiplėtė: ėmiau organizuoti mokymus kitiems grožio specialistams, dalijausi patirtimi ir patarimais, kol pagaliau įkūriau prekybos įmonę – UAB „Grožio profesionalams“, – verslo kūrimo seką prisimena ji.

Šiuo metu pašnekovės verslas teikia paslaugas, prekes ir darbo priemones grožio srities profesionalams. Be to, veikla plečiama ir organizuojami mokymai bei seminarai. „Kol kas turime tik įmonės biurą Vilniuje ir prekiaujame internetu, tačiau netrukus planuojame atidaryti grožio paslaugų ir mokymų centrą sostinėje su parduotuve“, – džiaugiasi moteris.

Pritaiko turimas žinias

Paklausta, kuo šis verslas skiriasi nuo konkurentų, veikiančių grožio srityje, E. Macionytė teigia, kad versle jai labai praverčia per ilgus metus sukauptos grožio industrijos žinios.

„Mus labiausiai išskiria patikimumas ir mūsų praktinės žinios. Juk grožio srityje dirbau ne vienus metus, žinau, kad grožio paslaugų kokybė priklauso ne tik nuo meistro rankos profesionalumo, bet ir nuo to, kokias priemones jis naudoja. Tad mūsų pareiga yra prekiauti tik patikima, geriausių gamintojų produkcija. Taip pat mes visuomet išbandome naujienas: kiekvieną produktą išbandome ir prekiauti imame tik tais, kurie pateisina lūkesčius“, – teigia pašnekovė.

Pajuto finansinius iššūkius

 

„Toks institucinis palaikymas ir galimybė naudotis finansinėmis paslaugomis pradedantiesiems verslininkams yra svarbus ir emociškai: kreipiesi, gauni palaikymą, jautiesi reikalingas“

E. Macionytė.

 

Moteris neslepia, kad verslo pradžia nebuvo labai lengva. Kaip ir kiekvienam verslui, šiam taip pat kilo pradinių finansinių iššūkių, tačiau, pasinaudojusi teikiamomis galimybės, pašnekovė nesunkiai išsprendė finansų klausimus.

„Norint, kad verslas augtų ir taptų daugiau nei papildoma veikla, o ateityje neštų pelną, reikia ilgalaikių investicijų. Jauniesiems verslininkams gauti paskolą iš banko yra labai sudėtinga, tiesą sakant, manau, kad ES investicijos mums buvo vienintelė išeitis įsitvirtinti rinkoje – iš kredito unijos gavau lengvatinę paskolą. Ją panaudojus, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) mums suteikė galimybę pasinaudoti darbo užmokesčio kompensavimo priemone „Subsidijos verslo pradžiai“. Toks institucinis palaikymas ir galimybė naudotis finansinėmis paslaugomis pradedantiesiems verslininkams yra svarbus ir emociškai: kreipiesi, gauni palaikymą, jautiesi reikalingas“, – atvirauja E. Macionytė.

Rekomenduoja visiems

Paklausta, kas labiausiai žavi savame versle, moteris šypteli ir sako, kad kiekvienas, pabandęs dirbti sau, ko gero, nebenorės grįžti į samdomą darbą. Darbas sau yra atsakingas, tačiau kartu sukuria laisvę veikti ir planuoti savo laiką. Pašnekovė džiaugiasi turėdama nuolatinių klientų ratą ir vis plėsdama savo veiklą.

„Iki šiol orientavomės vien į kelių konkrečių sričių grožio specialistus, tačiau matome, kad ir čia konkurencija gana arši, o pardavimų apimtys labai svyruoja, todėl šiuo metu dirbame su veido priežiūros kosmetikos gaminiais, tinkamais naudoti ir profesionalams grožio salonuose, ir plačiajai auditorijai namuose. Taip pat kuriame ir naują prekių ženklą, jau turime per šimtą naujų gaminių, su kiekvienu iš jų reikia dirbti atskirai: išbandyti, ruošti aprašymus ir katalogus, reklamuoti, supažindinti žmones su gaminio nauda“, – atskleidžia verslininkė.

Kiekvienam pradedančiajam ji linki neskubėti, viską pasverti, įvertinti ir veikti pamažu, per daug neidealizuojant nuosavo verslo, o racionaliai įvertinant jo teikiamą naudą ir esamas galimybes.

„Jei norite imtis nuosavo verslo, reikia įsiminti, kad vien tik geros idėjos ar gražių svajonių nepakaks. Svarbiausia turėti aiškų planą, atlikti tam tikrus namų darbus – ištyrinėti rinką ir susirasti finansavimą (taip pat pakartotinį investavimą po pirminio įsikuriamojo laikotarpio, kol veikla įsibėgės). Be to, reikia užsitikrinti pragyvenimo šaltinį mažiausiai trejiems metams, nes iš pradžių verslas greičiausiai neatneš pelno ir visa, ką į jį sudėsite, bus investicija. Taip pat siūlyčiau susikurti planą B – pamąstyti, ką darytumėte bankroto atveju. Mano nuomone, geriausia verslą kurti pamažu, iš pradžių matyti tai kaip savo papildomą veiklą, kritiškai vertinti, ar yra potencialo, būti pasiryžusiems įgyvendinti ne vieną idėją. Ir, žinoma, kas kartą mokytis iš kiekvienos savo klaidos bei skrupulingai įvertinti rizikas“, – patarimais dalijasi E. Macionytė.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.