...

Grožio kabinetą išaugino į pirmąją gyvensenos medicinos kliniką Panevėžyje

Verslas

2023.06.12

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , .

Grožio kabinetą išaugino į pirmąją gyvensenos medicinos kliniką Panevėžyje

„Effectus“ įkūrėja Rasa Rimšė // Asmeninio archyvo nuotr.

Panevėžietė, Rasa Rimšė (36), po biomedicinos studijų uostamiestyje grįžo į gimtąjį miestą, dirbo keliose įmonėse, kol suprato, jog savo siekius geriausiai išpildytų nuosavame versle. „Negalėjau ištverti monotoniško darbo, o kavos petraukėlės trukdavo per ilgai“,– šypsodamasi „teisinasi“ pirmosios gyvensenos medicinos klinikos „Effectus“ Panevėžyje įkūrėja.

Pradėjo nuo slaugos studijų

Rasa jau paauglystėje žinojo, kad rinksis mediciną. Pradėjusi nuo slaugos studijų Klaipėdos universitete, vėliau mokėsi grožio terapijos Panevėžio kolegijoje ir profesinio rengimo centre. Visas studijų ciklas užsibaigė gyvensenos medicinos magistrantūros studijomis Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

Po dvylikos mokslų metų moteris įgijo supratimą, kad grožis nėra tik grožis. 

Daugiau apie grožį

Apsisprendusiai atsisakyti samdomų darbų, pašnekovės savirealizacijai geriausiai tiko nuosavo verslo kelias. „Žinoma,– pabrėžia moteris,– didžiausia palaikymo komanda buvo šeima, manyje įžvelgusi didesnį potencialą nei aš pati“. 

Pirmasis R. Rimšės atidarytas nedidelis kosmetologijos kabinetas ir krautuvėlė veikė pačiame Panevėžio centre, trečiame aukšte, į kurį mažai kas žinodamas užlipdavo. Čia grožio specialistė viena iš pirmųjų Lietuvoje ėmėsi procedūrų su ekologiškais, naturaliais produktais, natūralia kosmetika. 

Nuo mažo kabinetuko iki klinikos

effectus klinikaPo šešerių savarankiškos veiklos metų ji nusprendė, kad reikia plėstis. Įsikėlė į didesnes, 200 kv. m. patalpas, subūrė didelę specialistų komandą ir sėkmingai veikė, kol neužklupo kovidas. Jis sujauke planus… Komanda pradėjo irti… 

R.Rimšė sako: „Išeities nebuvo, reikėjo kažką kurti. Klinika buvo mano svajonė, ypač po gyvensenos medicinos studijų. Atsakingai bendravau su kiekvienu klientu, todėl jų ratas labai išsiplėtė. Ne veltui ir įmonės pavadinimas toks, nes visuomet siekiu naudos grožiui, sveikatai. 

„Būtent dabar yra tas laikas, kai reikia sutelkti visas studijose gautas žinias ir pradėti kryptingai veikti,– sako pajutusi ji. – Nuo mažo kabinetuko per dešimt veiklos metų užaugome iki klinikos. Dabar įmonės plėtra aprėpia tris veiklas: grožio ir medicinos paslaugas, neformalųjį suaugusiųjų švietimą ir didmeninę bei mažmeninę prekybą.“

Medicinos sritis veda į priekį

Pasak pašnekovės, medicinos sritis yra labai plati ir nuolatos vedanti į priekį, skatinanti veikti. „Taip, tai nėra lengva, nes kiekvieną akimirką galvoji apie verslą, visur kyla idėjos. Čia jau kaip liga: eiti ir matyti tai, ką galėtum panaudoti pas save, bet tik ne kopijuoti“,– mintimis pasidalina R. Rimšė, besigilinanti į gyvensenos mediciną ir jos esmę, aprėpiančią tris sritis: mitybą, fizinį aktyvumą ir psichinę sveikatą. „Effectus“ klinikos  specialistų tikslas – padėti įveikti arba išvengti lėtinių ligų, kurios dažniausiai ir atsiranda dėl nesveikos mitybos, pasyvaus gyvenimo būdo ir streso.

Ji tiki, kad gyvensenos medicina Lietuvoje po truputi įsitvirtins ir ras savo nišą. 

Klinika ir grožio sritys stipriai skiriasi

Kurdama kliniką, R. Rimšė perėjo dokumentų, reikalavimų kliūtis. 

„Buvo n kartų mintis: „kam man to reikėjo, galėčiau dirbti savo kabinete ir nematyti vargo“, bet ji kaip ateidavo, taip ir išeidavo. Kažkodėl visada norėjau kurti darbo vietas ir daryti gera žmonių sveikatos labui“. – Verslininkė patvirtina ir nuolatinių investicijų poreikį, jų dar daug nusimato. – Neėmėme didelių paskolų, viską darėme pagal galimybes, gal dėl to ne taip greitai, bet užtikrintai. Didžiausias atsipirkimas man yra laimingi žmonės, toliau skleidžiantys žinią apie mus. Nes viską, ką aš kūriau per tuos dešimt metų, yra tik jų, o ne bankų dėka“.

Plėsis dar

Effectus klinika Effectus“ klinikoje  daugiausia teikiamos konsultavimo paslaugos, bet jos vadovė R. Rimšė planuoja, kad ateityje bus ir gydymo, taip pat atliks ir labaratorinius kraujo tyrimus, siūlys savo tyrimų programas, pvz., žarnyno mikrobiotos, svorio kontrolės ar alergenų ir kt. Šiuo metu komandą sudaro plastikos chirurgė, alergologė, gyvensenos medicinos specialistai, kurie kartu turi ir onkologų, reabilitologų išsilavinimus, dietistai, bendrosios praktikos slaugytojai, gydomojo masažo specialistai, kineziterapeutai ir kt. Klinikos įkūrėja prisipažįsta, kad komandą formuoti nėra lengva, nes pati klinikos koncepcija nėra įprasta. „Esame sudarę sutartį su Lietuvos sveikatos mokslo universitetu (LSMU) dėl galimybės priimti studentus praktikai. Vis plečiamės, nes tikimės dirbti ir kituose miestuose. Taip pat matome perspektyvą teikti paslaugas namuose. Šiuo metu esame derybose dėl galimybės importuoti kelių prekinių ženklų produktus ir įrangą, tad darbų ir vizijų labai daug. Kadangi komandoje turime bioinžinerijos specialistą, galėsime klientams pasiūlyti tikrai vertus dėmesio kosmetikos produktus, o ateityje gal turėsime ir savo vardo kosmetiką“,– šypsodamasi dėsto grožio specialistė.

 Klinikos konkuruoja

Kurdama kliniką R. Rimšė sako patyrusi nuostabą, kad gal kaip niekur kitur, čia, medicinoje, „kur, regis, turime kurti gėrį ir sveikatą, specialistai vieni kitiems kiša pagalius. Mane tai šokiravo, nes tikrai net nebūčiau pagalvojus kas vyksta tarp klinikų, kai vieni kitus apkaltina nebūtais dalykais institucijoms.

Vertindama savo veiklą, R. Rimšė įsitikino, kad savame versle nėra vienų pareigų. Ji sako: „Būti tik vadove nenorėčiau, nes man patinka bendrauti su žmonėmis, padėti jiems, išklausyti, kurti, rašyti. Sprendžiu einamuosius klausimus, kuriu strategijas ir kt., nes tiesiog darbo patirtis leidžia tai daryti, bet dabar mano idėjas įgyvendinti perima plėtros vadovė, kuri, tikiu, sugebės visas mano mintis suprasti iš pusę žodžių ir jas realizuoti“.

Kantrybės ugdymas

R. Rimšė, „Effectus“ klinikos  savininkė, pradedantiesiems savo verslą  linki to paties, ko visi linkėjo ir jai pačiai: „Viskas bus gerai. Geriau lėčiau, bet užtikrintai“. „Nors man, ekstravertei, „lėčiau“ yra lyg amžinybė, tai suteikė papildomo žavesio ir savęs pažinimo bei kantrybės ugdymo“, – priduria ji.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.