...

Galbūt ne papuošalų magnatas, tačiau visuomet link veiklos, kuri patinka

Verslas

2012.03.21

Autorius: Gintaras Gimžauskas

Temos: , .

Galbūt ne papuošalų magnatas, tačiau visuomet link veiklos, kuri patinka

Sergej Oleškevič su verslo partneriu Sergeju Alfimovu Asmeninio albumo nuotr.

Kai noras savarankiškai uždirbti pinigų yra toks stiprus, kad tam netrukdo nei patirties trūkumas, nei nebaigtos studijos, tampa aišku, kad žmogus gali daug, jei tik turi svajonę ir noriai jos siekia.

Sergejui Oleškevičiui dabar 23-eji. Jis baigė Vilniaus Pranciškaus Skorinos vidurinę mokyklą, kurioje mokoma baltarusių kalba. Dar mokydamasis ten Sergejus sužibėjo kaip gabus pardavimo vadybininkas. Būdamas dešimtokas, jis ėmė prekiauti sidabro papuošalais. „Tokia galimybė pasitaikė, nes mano tėvų draugai prekiavo papuošalais. Jie ir pasiūlė pabandyti pardavinėti papuošalus savarankiškai. Kadangi prieš tai jau buvau pajutęs malonumą savo jėgomis užsidirbti, sutikau imtis veiklos. Iš pradžių teko intensyviai siūlyti papuošalus bendraklasiams, tačiau po kurio laiko pirkėjai patys susirasdavo mane ir klausdavo, ką galiu pasiūlyti“, – sakė jaunuolis.

Anot jo, prekyba sekėsi neblogai. Pagrindiniais klientais greitai tapo mokytojos ir bendramokslių tėvai. Jie kartais net kviesdavo Sergejų ateiti į namus pademonstruoti siūlomų papuošalų asortimento. „Ateidavo net jų kaimynai. Susidomėjimas buvo nemenkas, todėl nesunkiai uždirbdavau 400 Lt per mėnesį. Nors tai nebuvo dideli pinigai, jų man užtekdavo. Be to, svarbiausia buvo ne kiekis, o faktas, kad galiu leisti ne tėvų, o savo pinigus“, – atviravo Sergejus. Jaunuolio teigimu, tokia veikla truko porą metų. Dvyliktoje klasėje Sergejus susikoncentravo į brandos egzaminus, todėl prekybos teko atsisakyti.

Baigęs mokyklą jaunuolis įstojo į Vilniaus kolegiją ir ten studijavo kineziterapiją. Mokslai Sergejui rūpėjo mažiau nei papildoma veikla studentų atstovybėje – ten vaikinas aktyviai prisidėdavo prie įvairių renginių organizavimo. Galiausiai jis suprato, kad mokslai tik trukdo, tad metė studijas ir ėmėsi naujo išbandymo – organizavo seminarus.

„Mano organizuojami mokymai vykdavo rusų kalba. Kviesdavau įvairius lektorius iš Rusijos. O galimybė dalyvauti tokiame renginyje vienam žmogui atsieidavo apie 1 500 Lt. Pirmasis renginys pavyko puikiai, bet antrasis buvo nuostolingas. Planus sugriovė užgriuvusi ekonomikos krizė. Daug žmonių atsisakė dalyvauti seminare, tad teko nutraukti mokymų organizavimo veiklą“, – pasakojo Sergejus.

Nesėkmės supurtytas jaunuolis nesudėjo rankų ir iškeliavo į Graikiją dirbti turizmo srityje. Vis dėlto saulėtoje šalyje Sergejus ilgai neužtruko. Grįžęs į Lietuvą pradėjo dirbti paprastu vadybininku. Anot Sergejaus, darbas buvo įdomus ir naudingas, bet norėjosi daugiau uždirbti, todėl vėl pakėlė sparnus – šį kartą į Ispaniją. Ten padirbėjęs vadybininku suprato, kad sritis, kurioje atsidūrė, nežavi, tad viską metė ir vėl grįžo į Lietuvą. Čia aktyvus vaikinas netrukus ėmėsi dar vienos veiklos.

„Turiu vienmetį pažįstamą, Sergejų Afimovą, prekiaujantį vyriškais papuošalais. Jį sutikau dar dirbdamas vadybininku. Jis prekes siūlydavo tik socialiniame tinkle „Facebook“. Kai paklausiau, kiek uždirba iš tokios veiklos, atsakė be jokių pastangų gaunantis 200 Lt kas mėnesį.

„Gera niša verslui“, – pamaniau sau tuomet. Juk didelės konkurencijos nėra, o potencialių pirkėjų gausu net ir nenaudojant rinkodaros metodų. Tad pasiūliau sukurti interneto parduotuvę ir plėtoti šią veiklą kartu“, – prisiminė jaunasis verslininkas.

Tai, kad Sergejus pasisiūlė kurti papuošalų parduotuvę internete, neturėtų stebinti. Jis jau seniai domisi programavimu ir net pradėjo studijuoti šią discipliną Vilniaus verslo kolegijoje, tad žino, kaip išnaudoti naująsias technologijas, kurios jau prieš kurį laiką buvo išbandytos generuojant papildomas pajamas.

„Buvau sukūręs internetinį žaidimą. Jį prižiūrėdavau laisvu nuo darbo metu. Tai leido uždirbti kelis papildomus litus, bet netrukus pajutau, kad negaliu skirti tam pakankamai dėmesio, todėl sustabdžiau projektą. Vis dėlto veltui nieko nebūna – dabar turiu serverį, kuris liko nuo internetinio žaidimo projekto. Čia yra mūsų e. parduotuvė“, – atskleidė Sergejus.

Vaikinas prisipažino, kad atidaryti interneto parduotuvę buvo nesudėtinga, be to, ir kainavo nedaug. Pasirodo, reikėjo tik nusipirkti apie 30 Lt kainuojantį interneto svetainės adresą (vyriskipapuosalai.lt). Visa kita – programavimo žinios, serveris ir, svarbiausia, noras veikti – jau buvo.

Sergejus, paprašytas pasidalyti vizija, kaip save ir savo veiklą įsivaizduoja po penkerių metų, atsakė tikslaus plano neturintis.

„Mes net neturime savo e. parduotuvės verslo plano. Ką jau kalbėti apie tolimos ateities galimybes. Tikrai žinau, kad kaip įmanydamas stengsiuosi būti verslo pasaulyje. Ne veltui su dabartiniu partneriu, kurio vardas, beje, taip pat Sergejus, sutarėme iš vyriskipapuosalai.lt gaunamas pajamas investuoti į šios parduotuvės veiklą. Nesitikiu, kad būsiu koks nors papuošalų magnatas, tačiau tikrai noriu užsidirbti, o ne kaulyti pinigų iš kitų. Ir taip jau nuo vaikystės“, – tvirtino jaunuolis, gyvenantis tėvų bute, kol šie dirba Jungtinėje Karalystėje.

Pasak Sergejaus, tėvai kiek nerimauja, kad jis nesiima „normalaus“ darbo, kuris suteiktų pastovumą, ir gyvena iš Ispanijoje uždirbtų pinigų bei pavienių programavimo užsakymų. „Kol kas man to pakanka. Svarbiausia, kad ėmiausi veiklos, kuri patinka. Vėliau, tikiu, atsiras ir pinigų – juk parduotuvė veikia tik savaitę. O artimiausiu metu ketinu baigti pradėtas studijas Vilniaus verslo kolegijoje. Nors išsilavinimas, mano manymu, nėra būtinas norint tapti verslininku, trokštu tobulėti kaip programuotojas“, – svarstė Sergejus. Paprašytas ko nors palinkėti „BZN start“ skaitytojams, vaikinas sakė, kad norintys pradėti verslą žmonės gali susidurti su daugeliu smulkių iššūkių ir svarbių niuansų, tačiau, jo teigimu, svarbiausia yra pradėti veikti.

„Jei tik planuosite ir galvosite, rezultato nebus“, – tvirtino pradedantysis verslininkas.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.